denoush denoush komentáře u knih

A pak nezbyl žádný A pak nezbyl žádný Agatha Christie

Velice zajímavý a napínavý děj. Neustále jsem si vsázel na vraha, ale můj tip pokaždé zemřel. Teorii jsem měl správnou jen jsem usvědčil špatného člověka. Rozuzlení bylo skvělé a zůstal jsem s pusou otevřenou když jsem se dozvěděl, kdo byl doopravdy vrah. Na toho člověka bych teda nevsadil. Rozhodně doporučuju.

11.03.2023 5 z 5

Spasitel Spasitel Andy Weir

Nepřestával jsem koukat, co jsou lidé schopní vymyslet. Takhle propracované a promyšlené sci-fi jsem snad ještě nečetl a opravdu smekám. Musím říct, že jsem knihu hltal a moc jsem se těšil až budu zas číst. Mimozemšťan Rocky byl fakt sympaťák a moc dobře napsaná postava. Prostě nemám slov, pecka.

06.11.2023 5 z 5

Rychlopalba Rychlopalba Štěpán Kopřiva

Skvělá detektivka, ve které samozřejmě nechyběl Kopřivův typický humor a vtipná přirovnání. Sice detektivky moc nevyhledávám, ale tuhle jsem si velmi užil. Díky krátkým kapitolám děj rychle utíkal a kniha se četla sama. Velmi jsem si jí užíval po celou dobu čtení. Nikde se nevyskytovala žádná nudnější pasáž, ba naopak byly všechny kapitoly velice zajímavé. Moc se mi líbil i vývoj postavy.

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Takhle originální nápad jsem dlouho neviděl. A nejen nápad byl skvělý, ale dokonce i jeho zpracování. Jediné, co mě trochu zklamalo je, že série ještě není dopsaná, ale rád si na zbylé dva díly počkám, protože tahle série stojí za to.

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Přečteno podruhé a musím říct, že se mi to líbilo snad ještě víc než poprvé. Člověk si je schopný všímat více detailů, které mu třeba při prvním čtení unikly.

15.09.2023

Později Později Stephen King

Moje první kniha od Kinga a už od první stránky jsem si říkal, že takhle asi normálně nepíše. Nicméně to mi nebránilo si knihu užít. Kolikrát mi přišlo, že se tam toho mnoho neděje, ale hezky se to četlo. Žádné zbytečné sáhodlouhé popisování prostředí nebo postav, prostě jen děj děj děj a to nemělo chybu. King je mistr hororu, a tak i ten asi jediný strašidelný element mi způsobil trochu paranoiu a chvílemi jsem měl po večerech pocit, že mě taky někdo (nebo spíš něco) sleduje. Jinak to pro mě byla, ale celkem relaxační kniha a jak už jsem zmínil, moc jsem si ji užil.

14.03.2023 5 z 5

Křížová palba Křížová palba Štěpán Kopřiva

Skvělé volné pokračování první knihy Rychlopalba. Líbil se mi ten nápad, že řešil případ zmizení člověka, za které tak trochu mohl, což bylo podle mě velice originální. Trochu mě mrzelo, že hlavní hrdina neřešil více ty své bokovky, ale na příběhu to nijak neubíralo. Klasicky se v knize vyskytovaly vtipné pasáže, které mě dokázaly kolikrát rozesmát i nahlas.

09.02.2023

101 minut 101 minut Štěpán Kopřiva

Jako první se mi do rukou dostaly Kopřivovy sci-fi a fantasy knihy a jeho styl mi velice seděl, a proto jsem se rozhodl zkusit od něj i jiný žánr a rozhodně mě nezklamal. Kniha je vyprávěna dynamicky a rychle, a tak čtení pěkně utíká. Děj byl za mě napínavý a zajímavý.

Vetřelec Vetřelec Kristýna Trpková

Až teď jsem si všiml, že se jedná o sérii knih, ale nijak mi to při čtení nevadilo, takže to je asi jen volné pokračování. Jinak tahle kniha byla skvělá. Líbilo se mi, že ne všechno šlo hladce a taky bylo fajn jak si hlavní postava neustále v hlavě rekapitulovala otázky, a tak se mi nestávalo, že by mi třeba nějaká informace po delší době vypadla. Jen mi to ke konci připomínalo asi tak každý druhý detektivní film.

12.06.2023 5 z 5

Druhá šance Druhá šance Adam Pýcha

Ze začátku jsem byl strašně zmatený, že o co vlastně v knize jde. Postupně, jak se začaly příběhy jednotlivých postav prolínat, mě to začalo velice bavit a nemohl jsem přestat číst. Závěr, kde se všechno vlastně vysvětlí a všechny příběhy se propojí, mě asi bavil ze všeho nejvíc a byl jsem opravdu překvapený.

19.06.2023 5 z 5

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Tuhle knihu jsem si vybral kvůli povinné četbě, ale nedočetl jsem jí. Chápu, že byl záměr psát jako malý kluk, ale po nějaké době čtení mi to přišlo nesmírně otravné. Avšak viděl jsem film, a ten se mi moc líbil, takže příběh fajn, jen je dle mého názoru špatně napsaný. Za mě by bylo mnohem lepší psát to normálně "dospělácky" a v přímých/nepřímých řečích používat tu dětskou mluvu. Ale, kdo jsem, abych učil mistra spisovatele psát :D

13.06.2023 2 z 5

Špinavá práce Špinavá práce Christopher Moore

Tohle byla prostě bomba. Smál jsem se už asi od první stránky, a to bylo přesně to, co jsem od knihy očekával. Postavy jsem si zamiloval úplně všechny. Děj byl super a originální a jeden den jsem se přistihl, že nechci dělat nic jiného než číst, co bude dál, a tak jsem přečetl asi půlku knihy na jeden zátah. Rozhodně doporučuju všem, kteří se chtějí pobavit a zrelaxovat se.

02.03.2023 5 z 5

Nulorožec Nulorožec Petr Stančík

Moje první detektivka (když nepočítám ty z dětství) a jsem rád, že to byla zrovna tato kniha. Velice jsem oceňoval, že se kniha neodehrává v nějakém pochmurném a děsně důležitém duchu, ale spíš tak jako nad věcí. Ani humor zde nechyběl, a že jsem se musel kolikrát smát nahlas. Každopádně u fantasy klasicky žasnu, co je autor schopný vymyslet a v detektivce jsem myslel, že se mi nic takového nestane, a tak jsem byl velice překvapen, co je možné vymyslet u tohoto žánru.

13.02.2023 5 z 5

Podsvětí Podsvětí Michal Šefara

Tak tohle byla pecka. Jakože miluju řeckou mytologii, ale nenapadlo by mě, že by to mohlo fungovat ve spojení s pražským metrem.
Kniha je opravdu dobře napsaná a čtivá i když ze začátku jsem se trošku ztrácel v postavách, jak kapitoly začínali neurčitě, tak jsem nevěděl jestli vypráví Kerber nebo Haďák.
Musím uznat, že jsem při čtení večer neměl úplně dobrý pocit, takže strašidelná část byla zvládnutá taky skvěle.

16.10.2023 5 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Já jsem velice svědomitý a poctivý člověk, a tak mi salámismus hlavní postavy vyloženě lezl na nervy. Kniha mi kvůli flegmatismu hlavní postavy ani nepřišla moc zajímavá a špatně se mi četla.

13.02.2023 1 z 5

Holomráz Holomráz Štěpán Kopřiva

Holomráz nezklamal. Už od první stránky jsem se musel usmívat, ne-li se smát nahlas. Kopřiva je opravdu schopný psát snad v jakémkoliv žánru. Přišlo mi, že se v knize pořád něco dělo a nutilo mě to číst dál a dál. U Kopřivy je taky skvělé, že píše krátké podkapitoly, takže i když čekáte až se třeba někdo oblékne, abyste mohli jít ven, stihnete si při čekání přečíst dvě nebo i tři kapitoly. Konec byl možná trochu urychlený, ale nijak moc mi to nevadilo.

Asfalt Asfalt Štěpán Kopřiva

První kniha od Kopřivy, kterou jsem četl a byla to pecka. Zprvu mě trochu odrazoval počet stran, ale ke konci jsem byl trochu smutný, že už bude příběh končit. Děj byl napínavý, krvavý a brutální. Prostě pecka!

Billy Summers Billy Summers Stephen King

Ve výsledku se mi kniha moc líbila, ale prvních asi 180 stran se mi četlo velmi špatně. Děj mě tam nijak extra nepohltil a musel jsem se nutit číst dál. Ale potom už se to četlo jedna báseň a byl jsem neustále jako na trní, co bude dál. Zápletky se komplikovaly a nové se objevovaly. Sice jsem si představoval, že to bude trochu jako seriál Dexter, ale bylo to úplně jiné a nadchlo mě to.

22.05.2023 5 z 5

Papír a krev Papír a krev Kevin Hearne

Skvělé pokračování! Kniha se hezky četla a bylo fajn se dozvědět více informací o “vedlejších” postavách jako třeba o sekretářce Gladys nebo o Železném druidovi a jeho psech. Celkem se mi i líbilo, když postavy vyprávěli příběhy ze svých životů. Bylo to zase něco jiného.

19.02.2023 5 z 5

Smrtící vzdělání Smrtící vzdělání Naomi Novik

Velice originální nápad a jeho zpracování je moc povedené. Kniha je místy vtipná, což velice oceňuji. Jinak děj je napínavý a rád jsem se ke knize vracel, abych si přečetl, co bude dál.