denniys denniys komentáře u knih

Led nebo oheň Led nebo oheň Sara Raasch

Druhý díl mě moc nepotěšil..v poslední době, když se objevila nějaká YA fantasy série, mívala vzestupnou tendenci a nakonec velmi překvapila, bohužel to není případ Sněhu nebo popelu.. kniha jakoby nevěděla, co chce říct, plomcá se na místě a pouze nám čtenářům zprotivuje hlavní hrdiny.. závěr knihy se trochu polepšil, tak uvidíme, co nám nabídne třetí díl..

28.12.2018 2 z 5

Sníh nebo popel Sníh nebo popel Sara Raasch

Další ze záplavy YA knih..rozhodně není špatná, ale jsou lepší..originální magický svět rozdělený podle počasí, to je tak jediné v čem je originální, pak je tu klasika - silná ženská hrdinka, dva nápadníci, boj se zlem a hlavně totálně předvídatelná pointa knihy plus mnoho nelogičností...buď jsem špatně četla nebo vůbec nechápu takovou chybu ( teď spoiler ) - hl.hrdinka říká, že jí bylo 7, když padla Zima a jí se jako siroty ujal Sir, ale když ji Hannah zamění za Mathera je přece teprve v kolíbce..kde byla těch 7 let? to by utajená dědička Zimy žila jako sirotek vystavena nebezpečí? muselo to tak být jinak by všichni věděli, že má královna dceru, ale tohle prostě v knize není domyšleno..

Poslední policajt Poslední policajt Ben H. Winters

Z této knihy jsem rozpolcená a to proto, že detektivka opravdu není můj šálek kávy..plomcání se po stopách zločinu nikdy nepřijdu na chuť..ale tady šlo o víc, proto jsem se rozhodla vytrvat..v této knize jsou nezanedbatelné scifi prvky, které mě donutily číst dál..téma konce světa nikdy neomrzí a tady je podáno přímo skvěle..vskutku výtečně vykreslené téma asteroidu, jenž prostě nemine, teď se jen vsadit kam asi dopadne, užít zbývající čas a smířit se s nevyhnutelným..někdo si plní sny, někdo páchá sebevraždu, někdo věří, že život bude pokračovat ve vesmíru, někdo prostě dělá to, co doposud..a takový je poslední policajt..kniha, kde naději nelze hledat...škoda jen, že se nejedná o čistokrevné scifi, jelikož by mohlo mít sakra koule..nutno uznat, že některé pasáže je měly i tak, teď už jen počkat až přijde Bruce Willis a ten šutrák zlikviduje ;)

Zkáza a naděje Zkáza a naděje Leigh Bardugo

Nádherné a důstojné zakončení série.. konec mi málem vehnal slzy do očí, přesně tohle jsem Alině a Malovi přála.. Temnyj pro mne zůstává otazníkem, měl svou pravdu a možná měl opravdu i srdce, nicméně jinak skončit nemohl.. a Nikolaj? Má srdce krále a dobrého vůdce.. Ať chci nebo ne, nakonec se mi všichni grišové dostali pod kůži a klidně bych si dala další díl..

Příchod tmy Příchod tmy Lynn Flewelling

Nádhera, nádhera a ještě jednou nádhera.... zápletka je skvěle vyšperkovaná a finální "bitva" famózní, všechno do sebe přesně zapadne - občas sice trochu předvídatelně, ale není to žádná větší vada... a konec je prostě správný, přesně tak příběh skončit měl :)

Vládci z nebes Vládci z nebes John Brosnan

Na tuto knihu jsem se těšila, možná proto pro mě byla takovým zklamáním..první třetina ušla, druhá byla strašná, třetí byla asi nejlepší a s koncem opět přišel úpadek.. Bavil mě Milo ( škoda ho ), Jana mě vyloženě štvala..prostředí a popis světa je skvělý, škoda, že z toho autor nevytřískal víc, potenciál to mělo značný

Svůdné zúčtování Svůdné zúčtování Wendy Higgins

závěr série je za mnou a jsem spokojená..vše jelo ve vyjetých kolejích a směřovalo k danému cíli..lehce předvídatelné a v tomto díle byla i největší dávka romantiky, ale budiž..rozhodně za přečtení to celkem stojí :)

27.12.2018 4 z 5

Potoky krve Potoky krve Steven Erikson (p)

Před měsícem jsem se rozloučila s celou Malazskou ságou a toto dílko pro mě bylo nostalgickým návratem do krás Eriksonova světa..povídky nemám ráda,ale v tomto případě jsem musela udělat vyjímku a naopak mi přišly žalostně krátké, mohlo jich být víc :)

Z hrobu Z hrobu Jeaniene Frost

tak a celá série je za mnou :) pocity převažují pozitivní..čtvrtou hvězdu ponechám za to, že už je to opravdu konec :)

Jeden hrob za druhým Jeden hrob za druhým Jeaniene Frost

Dobře, první díl této série, kterému přidávám hvězdičku - a to za Kramera a poměrně zdařilou duchařinu..příběhů o upírech je hodně, ale v málokterém fantasy je takhle zdařile zakomponovaný duchařský příběh..svět duchů autorka vykreslila opravdu dobře, chválím..Fabian je moc milá postava :)..a když tak přemýšlím, došlo mi, že v žádném z předchozích komentů jsem nezmínila svou nejoblíbenější postavu téhle sérky, což je Vlad Tepeš :) mám ráda jeho sarkasmus a je prostě nejlepší :)

Před záhrobím Před záhrobím Jeaniene Frost

tento příběh má prostě své silné i slabé stránky..pořád v rovnováze 50/50..jen začíná být už moc dlouhý..někdy je potřeba vědět kdy přestat..ještě budu číst dál jen díky tomu, že se jedná o krátké knihy, ale kdyby měly jednou takový počet stran, asi bych se s Cat a Bonesem rozloučila, jelikož mám radši opravdu dobré knihy..

Předurčena do hrobu Předurčena do hrobu Jeaniene Frost

no dobře, Cat mě sice štve čím dál víc, ale Bones to vynahrazuje, takže pořád ještě budu v této sérii pokračovat.. jak jsem psala u předchozích dílů - nenadchne, neurazí..stále 50/50

Jednou nohou v hrobě Jednou nohou v hrobě Jeaniene Frost

není to úplně špatné, to nee..ale dobré taky ne..je úplně jasné, kam se příběh bude vyvíjet, vše důležité je až moc předvídatelné..stejně jako první díl 50/50..

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

mně se to líbilo..a to poměrně dost..řekla bych, že je to jedna z těch lepších YA..a dokonce jsem se nechala zmást u mužských hrdinů a myslela, že je to přesně obráceně, no a teď vlastně nevim, kterému z nich fandím :)

Golemovo oko Golemovo oko Jonathan Stroud

Tento díl nedosahuje kvalit prvního..pořád je to zábavné čtení, ale ztratilo něco ze svého kouzla..Jestli Nathaniel potřeboval v 1. díle trochu proplesknout, tak nyní potřebuje pořádné dělo..Bartimaeus má čím dál méně poznámek pod čarou a vytrácí se jeho humor a sarkasmus..Kitty mě moc mile překvapila a přála bych si, aby s Bartimaeusem byli přátelé :) uvidíme, co přinese závěr série..

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

bylo to krásné počteníčko..emoce vířily a jsem opravdu zvědavá, zda bude další díl, pořád by bylo v čem pokračovat, ačkoliv nyní je to pěkně uzavřené..

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

jsem velmi mile překvapená..bavilo mě to víc než první díl..jen jsem musela už číst něco velmi podobného ( jen si vzpomenout co), jelikož mám neodbytný pocit, že tento příběh už znám..

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

tak tohle mě bavilo :) paní Maas potvrzuje, že ví, co dělá...začátek knihy je na plný počet, u konce se kvalita poněkud zhoršila, ale pořád je to slušná 4hvězda..těším se na pokračování :)

Winter Winter Marissa Meyer

jedním slovem nádhera..krásné zakončení tohoto pohádkového příběhu..nic nechybí, nic nepřebývá, dokonale vyvážená kniha..jedna z mála sérií, u které by mi nevadilo, kdyby byla delší..

Most duší Most duší Fiona McIntosh

tak tohle bolelo..a rozhodně v nejhorším slova smyslu..vydržela jsem to jen proto, abych tuto sérii měla dočtenou a lehký to teda nebylo..děs běs..nedoporučuji, rozhodně ne vzhledem k množství knih, které trh zahlcují, tato triologie není šťastnou volbou..bohužel

27.12.2018 2 z 5