Potoky krve

Tři příběhy z Malazského světa. Potoky krve: V přístavním městě Žalostná Cácora se občanů zmocnila panika, protože ulicemi kráčí děsivý vrah. A jak už má Emancipor Reese svou pověstnou smůlu, je vrahovou poslední obětí jeho nyní bývalý zaměstnavatel. Na Rybářském rynku vyvěsili dva cizinci, kteří nedávno dorazili do města, oznámení. Zpráva, páchnoucí smrtelnou magií, začíná: Hledá se osobní sluha. Cestování. Může se Emanciporova smůla obrátit? Klidné vody Přejdesmíchu: Po pobytu v Žalostné Cácoře zamíří čarodějové Bauchelain a Korbal Špičák - se svým novým sluhou Emanciporem Reesem - na otevřené moře na palubě bytelné lodi Sluneční kadeř. Žel, v podpalubí je víc zátěže, než s jakou posádka počítala, a probudily se neskutečné hrůzy. Pro nekromanty a jejich sluhu je to jenom další neklidná noc na cestě bez konce. Zdraví mrtví: Nadšení města Malebného pro dobro je jednoznačně ordinérní a hraničí s katastrofou. Nikdo to neví lépe než dva oddaní šampioni všeho zlého, Bauchelain a Korbal Špičák. A tak se vraždící čarodějové a jejich drogami popletený sluha ocitají uprostřed intrik, majících za cíl přinést dobru špatnou pověst. Občas prostě nastane doba, kdy musíte svrhnout civilizaci ve jménu civilizace... První vydání....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/177380/potoky-krve-177380.jpg 4.2125

Malazská Kniha padlých

Literatura světová, Povídky, Fantasy
Vydáno, Talpress

The First Collected Tales of Bauchelain and Korbal Broach, 2007

Kniha Potoky krve

Povinost pro fanoušky Malazké knihy.

Luigi1
16.07.2020

Po přečtení ságy jsem si chtěl trochu orazit,tak jsem sáhl po této knize.Překvapilo mě,že jsou to povídky,no nejsem toho zastánce,ale dal jsem to.Tak tímto chci poděkovat Eriksonovi je výborný spisovatel.

Kutcho
16.05.2020

Zábavná knižka obsahujúca množstvo čierneho humoru. Taká skôr oddychovka v porovnaní s hlavou ságou.

Mievr
13.05.2020

Bylo to super, nic jsem od knihy neočekával, jak většina kritiků tady a moc jsem si povídky užil. Ze všeho nejvíc mě asi bavil černý humor :D Narozdíl od MKP jsou povídky jednoduché a není v nich tolik filozofie, sice je zde na některé nenáročné čtenáře mnoho postav, ale oproti MKP je to úplná pohoda a dobře se orientuje v ději. Za mě pecka!

Atlantis
24.02.2020

Bavil jsem se. Je pravda, že závěrečná povídka mi přišla už jako mlácení prázdné slámy (a proto i snížené hodnocení), ale celkově jsou Korbal Špičák a Bauchelain natolik zajímavé postavy, že jsem chtěl po přečtení Vzpomínek ledu víc.
Potoky krve mají zvláštní atmosféru. Erikson zde není tak kryptický, jako v hlavní sérii a občas má i velice zvláštní smysl pro humor (hlavně druhá povídka občas vypadá jako vytvořená ve spolupráci s Terry Pratchettem). Což není zákonitě špatně, ale ve výsledku mají všechny tři povídky velice rozdílnou atmosféru.
Celkově jsou Potoky krve příjemným doplněním série, bez kterého se ale určitě obejdete.

Rudla333
21.10.2019

Tak jsem se k této povídkové knize od mého oblíbence Stevena Eriksona konečně dostal. Za tři hodinky jsem to přečetl a musím říct, že jsem se nad tímhle bonusem k mému milovanému Malazu skvěle bavil.

Podle některých negativních hodnocení níže usuzuji, že lidé si od této knihy slibují něco úplně jiného než by měli. Tohle nemá s klasickým příběhem Malazské knihy Padlých nic společného.

Potoky krve jsou složeny ze tří humorných povídek. Ani jedna z nich nevypráví nijak překvapivý, komplikovaný či extra dramatický příběh. Povídky zkrátka stojí na výborném černém humoru a na zajímavých místech, oplývajících temnou ale zároveň až legračně absurdní atmosférou. V tom nejlépe plní úlohu povídka poslední, Zdraví mrtví, která je z knihy určitě nejsilnější a vyplatí se na ní počkat.

S kvalitou Malazské knihy Padlých se to samozřejmě vůbec nedá srovnávat, ale to ani nebyl autorův účel. Já se ale smál, četlo se to snadno a rychle a dokonce mě to i přimělo se nad některými myšlenkami pozastavit.

Pro skalní fanoušky Malazu, kteří se smáli u pasáží Tehola a Bugga nebo šíleného kněze Iskarala, je tohle povinnost.

denniys
27.12.2018

Před měsícem jsem se rozloučila s celou Malazskou ságou a toto dílko pro mě bylo nostalgickým návratem do krás Eriksonova světa..povídky nemám ráda,ale v tomto případě jsem musela udělat vyjímku a naopak mi přišly žalostně krátké, mohlo jich být víc :)

FrankCastle
06.05.2018

Tak nevím, je to Erikson, je to spin off Malazu, ale jsem z toho takovej sladkokyselej...prostě tomu chybí ten epickej rozměr hlavního proudu. Za mě tři a půl, takže proto ty finální čtyři, protože tři by bylo pod míru z úcty k autorovi.