denisa8946 - Příspěvky

Ztracené světloZtracené světloJ. Santopolo

Úžasná knížka v krásné obálce.
Zpracování textu mě nadchlo, nejvíce se mi líbilo, že až na konci knihy si člověk vše propojí a pochopí, proč autorka zvolila právě takový styl psaní. Po obsahové stránce byl příběh zajímavý, nejednalo se o jednu část hrdinčina života, ale o takový průřez jejím životem. Bylo to úplně něco jiného, než knížky, které jsem zatím četla.
A co se pocitů po dočtení týče... tak takové jsem taky nikdy neměla, nevím proč to tak bylo, ale tato knížka mě pořádně rozhodila, nikdy jsem z žádné knížky nebyla tak rozrušená. Většinou po dočtení jedné knihy začnu další den číst jinou, ale teď jsem nebyla schopná týden číst nic jiného, stále jsem ji měla v hlavě.
Doporučuji!

18.08.2018

Vánoce po francouzskuVánoce po francouzskuF. Valpy

U této knížky opravdu záleží na rozpoložení, v jakém ji čtete.
Na jednu stranu to je krásná oddechová knížka. Lehce se dalo odhadnout, jak se bude romantický příběh vyvíjet a jak skončí, ale to rozhodně knížce neubírá na kráse. Byla čtivá a ideální na relaxování po dlouhém dni.
Na druhou stranu, když se člověk odpojí od romantické linie, byla to za mě kniha, která vás donutí zamyslet se, zvlášť když se sami nacházíte na rozcestí a nevíte jak dál, co je správné. Knížka je o cestě k vlastnímu smíření se a vyrovnání se s těžkou životní událostí. Moc se mi líbily retrospektivní a úvahové pasáže, také barvité popisy okolí a jídel. Tato kombinace spolu s čtenářovou představivostí působila tím správným uklidňující dojmem. Člověk si prochází tou cestou uvědomění s hlavní hrdinkou.
Knížku s radostí doporučuji, zvlášť pokud potřebujete nějaký balzám na poraněnou duši.
(Nejspíš někdy podniknu cestu na francouzský venkov- knížka mě nalákala.) :)

Společný bytSpolečný bytD. Steel

Pěkná oddechová knížka. Četla se velmi dobře, za pár dní padla za vlast.
Jediná má výtka je, že jsou místy v knížce zaměněná jména hrdinek, ale podle kontextu se člověk rychle zorientuje. Ale ani tato drobnost knížce neubírá na sympatičnosti. :)

18.08.2018

Mezi náma holkamaMezi náma holkamaL. Kelk

Knížky od Lindsey Kelk mám moc ráda, jsou skvělé na odreagování se. Na tuto jsem se těšila, měla jsem ji v knihovně asi od února, ale pořád jsem čekala na prosinec, ať mi pěkně navodí vánoční atmosféru... ale to se bohužel nestalo. Ty vánoční věci jsou spíše v pozadí. Ale to je za mě jediné mínus, jinak knížka splnila požadované - odreagování. :)