dencazrnu dencazrnu komentáře u knih

Smrt v ledu Smrt v ledu Amy McCulloch

Musím říci, že takhle povedený a napínavý thriller jsem už dlouho nečetla. Byla jsem napnutá od první stránky, s horolezci jsem prožívala všechny nástrahy, které je na cestě potkaly a místy jsem měla strachy sevřené půlky. Autorka díky vlastním zkušenostem dokázala naprosto excelentně vystihnout prostředí hor. Celá kniha je napsaná ve velmi svižném tempu, nemá žádná hluchá místa, kde by se čtenář nudil nebo mu připadalo, že je děj zbytečně natahovaný a díky krátkým kapitolám vám kniha mizí pod rukama. Opravdu oceňuji i to, jak nás autorka pěkně mate a nechá nás postupně věřit tomu, že vrahem může být opravdu každý…

05.01.2023 5 z 5

Ve jménu pomsty Ve jménu pomsty Kinga Litkowiec

Třetí díl série hodnotím zase o jednu hvězdičku více, než díl předchozí. U druhého dílu jsem už měla trošku problém s tím, že to bylo na jedno kopyto a kromě zvráceného a divokého sexu mi přišlo, že se tam vůbec nic nedělo. V knize Ve jménu pomsty však sex nehrál hlavní linku a autorka se po dlouhé době konečně zaměřila na děj :-) Kniha tentokrát není vůbec věnovaná Jess a Liamovi (proto asi ta absence ujetého sexu), ale zaměřuje se na Joaquina a Elenu. I když se postavy Liama a Jess objevují více méně okrajově, i tak nejsme v knize ochuzeni o peprné chvilky, na které jsme od této autorky zvyklí :-) Jsem zvědavá, co nám přinese čtvrtý díl, ale upřímně doufám, že už bude poslední, protože mám tušení, že autorka nemá už moc co nabídnout, ale třeba překvapí... :-)

23.12.2022 4 z 5

(Ne)obyčejný kluk (Ne)obyčejný kluk Raquel J. Palacio (p)

Krásný a velmi bolestný příběh. Jen těžko si dovedeme představit, čím si lidé, jako je August v životě musejí dnes a denně procházet.. myslím, že knihu by si spoustu lidí mělo přečíst už jen z důvodu, aby pochopili.. jsem ráda, že jsem si knihu přečetla a určitě na ni nikdy nezapomenu.

18.12.2022 5 z 5

Moje tak trochu fingovaná svatba je druhým dílem z nové série od Penelope Bloom a opět jsem se u knihy bavila. Je to vtipné, budete se smát a čtení si užívat. Je pravda, že děj je jednoduchý, od začátku je vám jasné, jak tohle dopadne, ale přesto vás to nutí číst dál. Při čtení této knihy jsem si trošku vzpomněla na knihu Jeho banán a Její třešničky - hodný a zlobivý brácha :-D.. Každopádně jsem ale ráda, že Penelope si drží svojí laťku a těším se na třetí díl, který vyjde již brzy :-)

18.12.2022 4 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Konečně jsme se dočkali pokračování série s Erikou Fosterovou. Musím říci, že ač mám Kate ráda, tak Erika a její banda mi neskutečně chyběla. Robert Bryndza opět ukázal, proč je mým nejoblíbenějším autorem. Zase se mu povedlo napsat neskutečně dobrou detektivku se skvělou zápletkou. Znovu a znovu mě přesvědčuje o tom, že jeho knížky si musíte přečíst za každou cenu. Kniha měla krátké a svižné kapitoly, které vám doslova mizí pod rukama a než jsem se nadála, měla jsem knihu přečtenou. Vraha jsem trošku odhadla, ale bylo to spíš střílení od boku, než můj přesný tip :-) Jsem ráda, že mě autor nezklamal a já doufám, že další díl s Erikou na sebe tentokrát nenechá dlouho čekat! :-)

18.12.2022 5 z 5

Noc zázraků Noc zázraků Elizabeth Berg

Musím říci, že mě opět kniha chytila za srdce. Je to krásný a milý příběh o životě, lásce, přátelství, ale i bolesti a zklamání. Když jsem knihu četla, tak přibližně v polovině jsem tak nějak odhadla, jak to asi dopadne a i když to čekáte, stejně vás to dostane, ať chcete nebo ne.. Pokud budou další knihy od této autorky, určitě si je zase ráda přečtu, protože v dnešní době je dobré, že si můžeme přečíst něco tak krásného, jako je tato kniha. A co také oceňuji, je ta krásná a barevná obálka. :-)

12.12.2022 5 z 5

10 rande naslepo 10 rande naslepo Ashley Elston

Tohle byl neuvěřitelně krásný a milý příběh, který si před vánoci prostě chcete přečíst. Celá kniha mne od začátku do konce bavila. Líbilo se mi, jak byla kniha rozdělena na jednotlivá rande a postupně jsme se Sophií prožívali její prázdninové dobrodružství. Místy mi i ukápla slza a i když vás poměrně brzy napadne, jak kniha dopadne, věřte mi, že i tak si čtení budete užívat plnými doušky.

12.12.2022 5 z 5

Říše neřesti Říše neřesti Meghan March

Velmi pěkné a důstojné zakončení celé této série. Musím říci, že ze čtení mám opravdu dobrý pocit. Je pravdou, že na začátku této série jsem byla poněkud rozpačitá, ale jsem ráda, že jsem se pustila do dalších dílů a s klidným svědomím můžu říci, že se to autorce povedlo. Faktem je, že klidně mohla vyjít pouze jedna kniha, ale já jsem ráda, že to autorka neudělala a rozhodla se pro tři jednotlivé díly. Žádná z knih není nikterak obsáhlá a máte je přečtené během pár dní. Jsem ráda, že jsme se v posledním díle dočkali celkového rozuzlení, vše bylo vysvětleno a dokonce jsme se dočkali happyendu. Takže dávám plný počet hvězd a jsem ráda, že jsem se do této série pustila. A v budoucnu se určitě pustím i do série Mount triology :-)

01.12.2022 5 z 5

Neústupná princezna Neústupná princezna Meghan March

Pokračování Savage triology mě určitě bavilo více, než předchozí díl. Autorka konečně vynechala úchylná slovní spojení, která mě v předchozím díle doslova ničila a zaměřila se tentokrát více na dějovou stránku. Je fakt, že "číči" se asi jen tak nezbavíme, ale určitě je kniha čtivá a bude vás bavit. Závěr knihy zůstal opět úplně otevřený a autorka si skvěle nachystala prostor na další díl, který si nutně budete chtít přečíst, protože vás bude zajímat, jak tohle všechno dopadne :-) Takže pokud hledáte oddechovou literaturu na pár večerů, určitě Neústupnou princeznu doporučuji. :-)

30.11.2022 4 z 5

Nová zkouška Nová zkouška Kinga Litkowiec

Někdy se bohužel stane, že autor vám už nemá co nabídnout. A to je bohužel případ u této série. Připadala jsem si trošku jako ve filmu 50x a stále poprvé. Neustále to bylo jedno a to samé. Jess něco provede, Liam se naštve a pošle ji do ložnice. Pak se to oběma rozleží v hlavě, přijde žhavý sex na usmířenou a vzápětí se zase pohádají, aby Liam odešel naštvaně z ložnice povraždit půlku Los Angeles. Jediné co má kniha k dobru je to, že se to čte poměrně rychle. V knize nechybí peprné momentky, ale celkově je to tak strašně přitažené za vlasy. U prvního dílu mě to možná bavilo, ale tentokrát už to na mě bylo moc :-) Možná jsem nebyla v úplně tom správném rozpoložení, kdy knihu číst, ale prostě mi to tentokrát nesedlo. Třetí díl si přečtu více méně ze zvědavosti, ale určitě pro něj hned nepoběžím do knihkupectví a spíš si počkám, až se ho někdo bude chtít zbavit za symbolickou cenu :-) Přeci jen si tři stovky nechám na kvalitnější literaturu...

30.11.2022 3 z 5

Poslední opuštěná dívka Poslední opuštěná dívka Lisa Unger

Druhá přečtená kniha od této autorky a musím říci, že jsem opět byla spokojena. Možná bych i řekla, že mě kniha bavila o něco víc, než Cizinky ve vlaku. Ze začátku jsem měla trošku problém se stylem, jakým je kniha psaná - forma vyprávění mi úplně nesedla. Každopádně po chvíli jsem se do knihy začetla a zvykla si na to. V příběhu se nám prolíná minulost s přítomností, ale autorka vše dobře oddělila, takže čtenář bez problémů přechází z jednoho období do druhého, aniž by se v ději ztrácel. Závěr knihy se mi líbil, byl napínavý a možná trošku i dojemný. Celkově hodnotím 4,5 hvězdičky a do budoucna si ráda přečtu i další knihy od této autorky :-)

13.11.2022 4 z 5

Moje (tak trochu) utajené dítě Moje (tak trochu) utajené dítě Penelope Bloom

Nová romantická série z pera Penelope a já jsem moc ráda, že autorka má stále co nabídnout. U série Objekty touhy jsem občas měla už pocit, že autorce dochází dech a knihy mi přišly velmi podobné - až skoro stejné. Ale u této série se do toho autorka opět opřela a rozjela to ve velkém stylu. Kniha je vtipná, děj ubíhal neskutečně rychle a já s každou další stranou čekala, kam se příběh bude ubírat. Závěr knihy mě pohladil po duši a s očekáváním se těším na další díl z této série. Doufám, že nebudu zklamaná :-)

08.11.2022 4 z 5

Slib mrtvým Slib mrtvým Victoria Jenkins

Velmi pěkné zakončení této série. Příběh byl opět napínavý a plný zvratů , kdy se při vyšetřování objevovaly samé otazníky a odpovědi z počátku vůbec nepřicházely. Oceňuji celkovou propojenost a plynulost příběhu. Jen jsem se občas maličko ztrácela v příběhu, protože opět zde bylo velké množství postav :-D Ale celkově mi styl psaní autorky sedí a jsem zvědavá, zda v budoucnu přeci jen nějaké pokračování těchto sympatických vyšetřovatelek nenapíše.. :-)

08.11.2022 4 z 5

Divoký princ Divoký princ Meghan March

Od této autorky mám za sebou první knihu a musím říci, že mě to tedy pořádně dostalo :-D První polovina knihy byla taková trošku nudná ovšem druhá část stála za to. Určitě knihu řadím mezi ty oddechové a hodně jednoduché. Překlad byl místy opravdu zběsilý, ale ve finále jsem se přistihla u toho, že nutně potřebuji vědět, jak příběh Temperance a jejího cizince bude pokračovat. Celkově však hodnotím jako průměr, protože víc hvězdiček dát prostě nemohu :-)

21.10.2022 3 z 5

Děti ohně Děti ohně Victoria Jenkins

Autorka si drží takovou tu svojí "psací klasiku". Kniha se mi četla dobře, děj mě bavil a zápletka byla zajímavá. Celkově mě tahle série baví, ale jak jsem říkala již u předchozího dílu, není to nijak výjimečná kniha. Ale určitě v této sérii budu pokračovat. Myslím, že knihu ocení spíše "thrillerový začátečník" než čtenář, který má v tomto žánru již něco načteno. Jediné co mě na této knize nebavilo je množství postav. Chvílemi jsem se úplně ztrácela v tom, kdo je kdo a ke komu patří.

14.10.2022 4 z 5

První, která zemře První, která zemře Victoria Jenkins

Druhý díl této série jsem četla s velkým časovým rozestupem, proto jsem trošku tápala v souvislostech, co se týkají života obou vyšetřovatelek :-) Každopádně kniha se mi četla dobře, děj nebyl nijak zbytečně natahovaný a já si to užila. Je fakt, že v rámci svého žánru tato kniha není nijak výjimečná, ale na druhou stranu určitě není špatná a těším se na pokračování této série. :-) Měla bych ovšem menší výtku a to, že nechápu, že nejprve v případu neskutečně tápají a pak mávnutím kouzelného proutku vše do sebe zapadne.. Na tom by se dalo určitě zapracovat, aby to nebyl takový skok, ale postupný vývoj případu. Ovšem obě hlavní vyšetřovatelky jsou fajn ženské a tvoří skvělou vyšetřovatelskou dvojici!

09.10.2022 4 z 5

Cizinky ve vlaku Cizinky ve vlaku Lisa Unger

Za mě zajímavě napsaný thriller, který mě bavil. Je pravdou, že některé věci se daly odhadnout poměrně brzy a nebyl to takový wow efekt, jaký bych čekala. Na druhou stranu kniha byla čtivá a já jsem se těšila, jak celý příběh dopadne. Jedinou výtku, kterou bych měla je, že na můj vkus je tam strašně moc postav. A abych se přiznala, chvilkami jsem se ztrácela v tom, kdo je vlastně kdo. Každopádně od autorky si v budoucnu zase něco ráda přečtu. Knihu tedy hodnotím jako lepší průměr :-)

01.10.2022 4 z 5

Lhář Lhář Mikel Santiago

Výborně napsaný thriller, který mě chytil od první stránky a nepustil až do samého konce. Mám opravdu ráda knihy, kdy se nám postupně odkrývají tajemství a objevují se kostlivci ze skříně. Úplně jsem se vžila do kůže Alexe a prožívala jsem s ním celý příběh. Místy mi ho bylo až líto, jak se pohyboval na tenkém ledě a neustále odkrýval další tajemství a vzpomínky. Velmi také oceňuji prostředí, ve kterém se děj odehrával. Je vidět, že si s tím autor dal opravdu záležet, aby vše vykreslil do posledního detailu. Celkově jsem závěr knihy maličko odhadla, ale ve finále stejně přišlo velké překvapení, které mě tedy ani ve snu nenapadlo. Mrzí mě, že od autora u nás zatím vyšla pouze tato kniha. Doufám, že se dočkáme překladu i dalších knih! :-)

17.09.2022 5 z 5

Za dveřmi tma Za dveřmi tma Anna Bailey

U této knihy musím říci, že přišlo velké zklamání. Nápad na knihu by to byl dobrý, ale mě absolutně nesedl styl, kterým byla kniha napsaná. Když k tomu přidám velké množství postav a neustálé skákání z minulosti do přítomnosti, tak z toho vznikl jeden velký chaos. Místy jsem se přistihla, že vůbec nevím, co čtu. Bohužel tedy dávám pouze dvě hvězdičky, protože tohle se fakt nepovedlo. Přitom z tohoto tématu se dalo mnohé vytěžit, ale bohužel...

17.09.2022 2 z 5

Nasraná máma - Nekorektní průvodce těhotenstvím od početí k porodu Nasraná máma - Nekorektní průvodce těhotenstvím od početí k porodu Tereza Maroušková

Tak tohle přesně potřebovala číst moje těhotná duše! :-) Já se celou dobu u knihy bavila v plno situacích jsem se i našla a uvědomila jsem si, že je třeba brát věci s nadhledem. Už se velmi těším na další volné pokračování této knihy, které si určitě musím pořídit. :-)

08.09.2022 5 z 5