dencazrnu dencazrnu komentáře u knih

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Tato kniha splnila přesně to, co jsem očekávala. Oddechovka, která vás pobaví, vy si u ní odpočinete a místy se i zasmějete. Je to taková ta klasika - ona nemotora, on pan božský. Jak to asi může dopadnout? :-) Pro mě to byla příjemná změna, kdy jsem po dlouhé době četla něco jiného než thrillery, krimi nebo mordy a určitě se pustím i do dalších dílů :-) Takže kdo hledá nenáročné čtení, vzhůru do banánu :-)

19.10.2021 5 z 5

Slušní lidé Slušní lidé J. P. Delaney (p)

Za mě tedy jednoznačně nejlepší kniha od autora. Po zklamaní u Dokonalé manželky jsem měla trošku strach, ale tohle byla parádní jízda. Tahle knížka vás chytí a rozhodně nebudete chtít přestat. Hrozně mě baví krátké a svižné kapitoly včetně střídání postav, které příběh vyprávějí :-) Celkově je knížka hrozně čtivě napsaná, jen ten konec byl za mě trošku uspěchaný a moc jsem mu nevěřila, proto strhávám jednu hvězdičku. Ale jinak skvělé a určitě doporučuji :-)

15.10.2021 4 z 5

Konec hry Konec hry Daniel Cole

Já jsem byla z celé série spokojená :-) Je fakt, že u tohoto dílu jsem maličko tápala, protože první dva díly jsem četla už před pěknou dobou a některé věci jsem si úplně nepamatovala, ale i tak prostě paráda. Celý příběh má náboj a i když jsem už od poloviny lehce tušila, odkud vítr vane, i tak jsem se bavila s každou přečtenou stranou. Upřímně mi Wolf bude chybět a mrzí mě, že jsme se s ním viděli naposledy. A konec knihy byl fakt dokonalý! Po dlouhé době to bylo všechno takové milé a mě opravdu mrzí, že tohle už je doopravdy „konec hry“. Tak tedy sbohem Wolfe a spol., bylo mi ctí

09.10.2021 4 z 5

Dívka pod hladinou Dívka pod hladinou Andrew Mayne

Tak tahle kniha mi sedla jako pr*** na hrnec. Neskutečně mě to bavilo, ta kniha je tak skvěle a čtivě napsaná, že pořád musíte číst dál a dál. Po sérii Naturalista jsem byla neskutečně zklamaná a říkala jsem si, že od tohoto autora už fakt nic číst nebudu. A díky bohu, že jsem to nedodržela! Já jsem opravdu nadšená a vůbec bych nepoznala, že tohle napsal Mayne. Knížka mě bavila, já se místy smála, místy jsem byla vyděšená k smrti a občas jsem se zapomněla i nadechovat. A to že je Sloan možná superhrdinka? No a komu to vlastně vadí? Já tentokrát Maynovi věřila každé slovo, které napsal a hrozně doufám, že se dočkáme i dalšího pokračování.

30.09.2021 5 z 5

Černé léto Černé léto M.W. Craven

Tak tohle byla zase jízda a já musím říci, že se mi kniha líbila ještě o něco víc, než Loutkové divadlo. Opět tu máme skvělý příběh, který vás chytí za pačesy a fakt nepustí! Tentokrát bych řekla, že byl pro mě děj jasnější než tomu bylo u předchozí knihy a dvojice Poe a Tilly mě neskutečně baví. A já bych jim přála, aby to dali ti dva dohromady, protože oni k sobě tak neskutečně sedí!!!
Jsem ráda, že k tomuto dílu jsem se dostala teprve teď, protože už za chvíli vyjde další díl, na který se neskutečně těším. :-)

28.09.2021 5 z 5

Inkoust Inkoust Alison Belsham

Stejně jako první díl hodnotím kladně. Mě se celkově líbí u těchto knih námět. Je takový jedinečný a neotřelý. Kapitoly jsou svižné, kniha se velmi dobře čte a závěr byl opravdu skvělý. Ten jsem už dočetla na jeden zátah. Myslím, že nás možná čeká i další pokračování, jelikož některé věci zůstaly nevyřešené :-)

16.09.2021 5 z 5

Nebezpečná místa Nebezpečná místa Patricia Gibney

Za mě asi nejlepší díl celé série. Neskutečně napínavý děj, kdy sice možná tušíte, kdo by to mohl být, ale stejně vás to celé dostane. Kniha je opravdu čtivě napsaná, já se začetla a najednou koukám a polovina knihy byla za mnou. Lottie s Boydem tvoří dokonalou dvojku a oběma bych jim přála, aby našli to, co hledají. Rodina Lottie se opět bude otřásat v základech a odkryje se nám pár dalších střípků z minulosti. I tentokrát dávám pět hvězdiček, to prostě nejde jinak. A já jen doufám, že další díly na sebe nenechají dlouho čekat.

12.09.2021 5 z 5

Stará tajemství Stará tajemství Patricia Gibney

Opět další a skvělý napínavý thriller, který vás opravdu nadchne. Jen tedy u tohoto dílu jsem musela dávat pozor, co a kdo a s kým, protože tentokrát mi přišlo, že se člověk mohl v ději trošku ztratit. Ale celkově hodnotím opět plným počtem hvězd, protože kniha má opravdu své kvality a stojí to za přečtení. Rodina Lottie se nám zase o něco více představí a poodhalí se nám další střípky z minulosti. Jen tedy ještě malá poznámka, bože proč každá druhá postava musí mít sklony k alkoholismu nebo narkotikům? :D No nic, každopádně prostě knížka skvělá a šup na další pokračování.

12.09.2021 5 z 5

Ukradené životy Ukradené životy Patricia Gibney

Opět skvělý a nadupaný díl, plný zvratů a nečekaných událostí. Ono už téma samo o sobě je dostatečně kruté, ale autorka tomu dodala grády. Místy jsem skoro nedýchala a opravdu některé krutosti je snad lepší, si ani nepředstavovat. Protože některá zvěrstva, která dokáže napáchat lidská ruka na jiné lidské bytosti je opravdu šílené! Postavy Lottie a Boyda mě baví a pořád čekám, co s nimi bude Snad jen Lottiina rodina už bude mít klid, ale uvidíme, jaký osud jim autorka nachystala. Takže teď už jen nádech, výdech a hurá do třetího dílu!!

31.08.2021 5 z 5

Andělé smrti Andělé smrti Patricia Gibney

Skvělý, boží, nejlepší. Nechápu, proč jsem s přečtením knihy tak hrozně dlouho otálela! Dvojici Lottie a Boyd jsem si zamilovala na první dobrou :-) . Jejich spolupráce je prostě kouzelná a to jejich hašteření vás prostě bude bavit. Já tedy osobně doufám, že třeba jednou budou i víc, než kolegové, protože ti dva mi k sobě neskutečně pasují! Co se týká dějové stránky, tato kniha neměla chybu. Celý příběh je rozdělen do krátkých a svižných kapitol, které místy prolíná návrat do minulosti. Kniha je opravdu čtivě napsaná a opravdu mě to bavilo. Nemůžu se dočkat dalšího pokračování s Lottie a Boydem.

25.08.2021 5 z 5

Jelikož jsem od knihy neměla velká očekávání, odcházím po přečtení jako spokojený čtenář. Kniha je velmi jednoduchá, čte se rychle a děj příjemně plyne. Forma e-mailu, kterou je kniha psaná se mi líbí, ale občas mi tam chybí odpovědi i od druhé strany :-) Každopádně já jsem se u některých pasáží i zasmála a určitě si přečtu i další příběhy s Coco, protože člověk si občas potřebuje odpočinout od vážných věcí a nic neřešit. Takže pokud hledáte příjemnou letní oddechovku, hurá do ní! :-)

15.08.2021 4 z 5

Druhá tvář Druhá tvář Ashley Audrain

Ze začátku knihy jsem měla trošku obavy, že mě nebude bavit. Trošku mě mátla forma DU a tak nějak celkově se to vleklo. Když jsem však četla další strany, milovala jsem knihu víc a víc. Ve finále jsem ji dočetla během pár dní. Je fakt, že místy jsem si hodně vzpomněla na knížku Andílek, ale to ničemu nevadilo. Podobnost tam sice místy byla, ale těchto psycho-románů s dětma není nikdy dost :-) každopádně knihu bych asi úplně neoznačila jako thriller, spíše bych to viděla jako psychologický román :-)

06.08.2021 4 z 5

Zlatíčka Zlatíčka Melanie Golding

Upřímně jsem podle anotace očekávala trošku něco jiného. Začátek knihy byl výtečný a čtenáře umí navnadit. Postupem času, jak jsem knihu četla jsem si ale začala říkat, co že to vlastně čtu? Chvílemi mi děj tak nějak utíkal. Závěr knihy se pak už trochu rozjel. Ono tak nějak celou dobu tušíte, "odkud vítr fouká", ale i tak mě to celkem překvapilo. Knize tedy dávám průměrné hodnocení - neurazí, nenadchne.

01.08.2021 3 z 5

Výjezdovka Výjezdovka David Urban

Bohužel musím říci, že za mě tedy zklamání. Pravděpodobně to bude tím, že jsem od knihy měla opravdu velká očekávání a to jsem mít neměla. Tím, že kniha vychází ze skutečných příběhů jsem čekala opravdovost. Místo toho jsem u některých povídek nevěřícně vrtěla hlavou a říkala jsem si, PROČ? Jediná povídka Citové vydírání mě doopravdy bavila a té bych i dokázala uvěřit. Ostatní fakt ne. Celkově tedy dávám slabší 3 hvězdičky, ale už teď vím, že do dalších knih se od autora rozhodně nepustím, bohužel..

27.07.2021 3 z 5

Sama proti všem Sama proti všem Brian Freeman

Moje první přečtená kniha od tohoto autora a já jsem opravdu nadšená. Byl to opravdu skvělý thriller. Začátek knihy byl pro mě tak stresující, že jsem myslela, že to snad ani nedočtu. Pak se to naštěstí trošku zklidnilo a já neměla pocit, že u každé strany budu mít zástavu srdce. Děj příjemně ubíhal, neměl žádná hluchá místa a vše na sebe krásně navazovalo. A ten konec? No prostě wow, kdo by to byl řekl... :-) za mě určitě doporučuji! :-)

18.07.2021 5 z 5

Poslední let Poslední let Julie Clark

S touto knihou jsem byla spokojená. Po dlouhé době hlavní hrdinka není psychicky narušená osobnost, alkoholička a podobně. Kniha se četla velmi dobře, díky prolínání minulosti s přítomností děj příjemně ubíhal. Dějová linka Evy byla o něco slabší, ale i tak s čistým svědomím dávám čtyři hvězdičky :-)

10.07.2021 4 z 5

Štvanice Štvanice Lucy Foley

Za mě tedy velmi povedený thriller. Je pravda, že začátek byl poněkud pozvolnější, ale pak se to rozjelo a kniha nabrala spád. Velmi se mi líbilo, že vlastně po celou dobu nevíte kdo je oběť ani kdo je vrah. Postupně odkrýváte tajemství jednotlivých postav a prolínání přítomnosti s budoucností perfektně doplňuje děj.

Dávám 4,5* a určitě si přečtu i další knihy od této autorky :-)

02.07.2021 4 z 5

Dlouhé stíny Dlouhé stíny Charlie Donlea

Na knihu jsem narazila více méně náhodou a jsem opravdu nadšená. Velmi poutavý příběh, ve kterém se prolíná přítomnost s minulostí i různé pohledy postav. Za mě velká paráda a doufám, že se dočkáme nové série. :-)

18.06.2021 5 z 5

Kdo o tom ví? Kdo o tom ví? Lesley Kara

Je dobré nemít od knihy velká očekávání :-) Tato kniha mě bavila více, než předchozí - Fáma. Je pravda, že téma alkoholičky je již otřepané, ale i tak si myslím, že to byl slušný lehčí thriller. Čtvrtou hvězdičku nakonec dávám za konec, protože ten jsem úplně nečekala :-) Jako oddechovka k vodě nebo ke krbu, ideální.

16.06.2021 4 z 5

Až na kost Až na kost Ellison Cooper

Ellison je prostě borec! Málo která série má takto zvyšující se kvalitu! Opravdu klobouk dolů, autorka umí zaujmout a ta kniha vás nepustí, dokud jí nedočtete. A ten konec? Proč? Chci okamžitě, nahned teď další díl! :-) Opravdu boží série!!!

03.06.2021 5 z 5