denča1000 denča1000 komentáře u knih

Zloba Zloba Chris Carter

Další naprosto šokující příběh. Ze začátku celkem poklidná a nevinná detektivka, ze které se rozvinul naprosto psycho případ. Děj knihy mě šokoval víc a víc, až už jsem si říkala, že nemůže přijít nic dalšího, ale přesto přišlo. Opravdu obdivuji autorovu fantazii a velmi podrobné a přesné popisy vražd.

11.07.2017 4 z 5

Zabiják Zabiják Ed McBain

Velice napínavý a dramatický díl. Zamilovala jsem se do knih tohoto spisovatele a naprosto všem doporučuji. Strašně se mi líbí, jak jsou knihy psány. Jsou v nich popisovány naprosto úžasné detaily vyšetřování, chytání zločinců a veškeré potřebné podrobnosti, které nás čtenáře naprosto vtáhnou do děje, jak by jsme tam byli také.

04.06.2017 4 z 5

Všichni do jednoho Všichni do jednoho Ed McBain

Oproti jiným dílům, byl tenhle vcelku krátký a především dost zamotaný. Odehrávalo se zde tolik trestních činů, až se v tom člověk ztrácel a neustálé přeskakování pasáží, mě opravdu mátlo. Jinak mám knihy tohoto autora velmi ráda, neboť se mi líbí, jak příběhy popisuje. Je to jako realita a strašně se mi líbí dialogy mezi detektivy a podezřelými, nebo vyslýchanými. Také popis osob, míst a detaily místností dávají na příběhu to vžití se čtenáře do děje.

15.05.2017 3 z 5

Zub za zub Zub za zub Ed McBain

Velice povedený detektivní příběh. Je to moje druhá přečtená kniha od tohle spisovatele a začínám je zbožňovat. Moc se mi líbí děj, připadá mi to seriál v knižní podobě, protože takové příběhy většinou bývají v seriálech či filmech. Zároveň se mi líbilo vyšetřování jiné vraždy detektivem Carellou, zatímco na policejní stanici bylo rušno. Jisté pasáže mi přišly trochu mimo příběh a byly nepodstatné, jinak příběhy postav jsem mile uvítala a v knize se mi líbily. Detektivové, kteří chtěli zachránit sebe i Carellu, byli velmi mazaní a snažili se vysvobodit, což bylo asi jasné, že se budou pokoušet. Asi jako každý, jsem celou dobu přemýšlela, jestli to je nebo není nitroglycerin a já osobně jsem byla přesvědčena, že v láhvi není. Putování modrého SOS papírku mě velmi pobavilo, stejně jako mě pobavila Carelliho věta na závěr.

31.10.2016 5 z 5

Plachý hoch - Kůň, který přišel z divočiny Plachý hoch - Kůň, který přišel z divočiny Monty Roberts

Naprosto nádherná, úžasná, fascinující kniha, která každému čtenáři vezme dech. Zážitky, které Monty Roberts prožil, a které popisuje a vůbec co všechno dokázal, je naprosto neuvěřitelné. Jsem mu vděčná za knihy, které napsal a ve kterých popsal veškeré jeho pocity a zážitky. To co v knihách popisuje je dokonalé. Kniha, do které jsem se začetla a velmi těžce jsem se od ní odpoutávala, velmi mě pohltila a přála jsem si, aby pokračovala, protože na to jak je krásná je příliš krátká. Musím přiznat, že na konci jsem měla dokonce slzy v očích. Doporučuji každému koňákovi.

24.07.2016 5 z 5

Návraty domů Návraty domů Debbie Macomber

Kniha se mi líbila, byl to příjemný román, pořád se něco dělo a tak se kniha těžko odkládala, ale lehce s k ní vracelo. Jen mi trošku vadila až moc vtírava Amie.

03.11.2023 4 z 5

Vzpomínáš si? Vzpomínáš si? Sophie Kinsella (p)

Příjemný, čtivý a oddechový román, od kterého se těžko odpoutává, protože čtenáře stále láka číst dál.

24.02.2022 4 z 5

Bohyně v domácnosti Bohyně v domácnosti Sophie Kinsella (p)

Další super oddechová kniha, od autorky, kterou jsem si v poslední době oblíbila.

Příběh se četl velmi příjemně. Bylo by fajn, kdyby byl zfilmovaný, určitě by to byl super pohodový film. Konec se mi ovšem nelíbil, protože jsem čekala a doufala, že to neodmítne.

13.11.2021 4 z 5

Lidé, kteří mě znali Lidé, kteří mě znali Kim Hooper

Úžasný, velmi dobři čtivý příběh z nádherného prostředí Ameriky.

Bohužel jsem byla velmi zklamaná, když jsem knihu dočetla a příběh zůstal bez konce...

04.06.2021 5 z 5

V úkrytu V úkrytu Liz Nugent

Od prvního řádku se mi kniha zalíbila, hltala jsem každý řádek a bavila mě. Vžila jsem se do knihy od samého začátku, což se mi né vždy stává. Pořád jsem měla tendenci číst a číst a vůbec knihu neodkládat. Nebyla pasáž, kdy by mě kniha nebavila. Kniha plná nových překvapení. Konec byl naprosto šokující a dokonalým zvratem, což od Thrillerů vždy očekávám a miluju ti na nich.

22.11.2020 5 z 5

Rodina odvedle Rodina odvedle Sally Hepworth

Celkově to byla poklidná kniha s příjemného prostředí předměstí, kde bydlí rodiny ovšem každý z nich má své tajemství, ale psycho nebo extra Thriller. Spíš bych řekla takový nevinný klidný Thriller.

Kniha se mi líbíla a byla zajímavá.

16.09.2020 5 z 5

Útěk do divočiny Útěk do divočiny Jon Krakauer

Nebudu hodnit hvězdičkama, protože jsem knihu po pár stránkách odložila. Nebavila mě.

Mám moc ráda knihy z Amerického prostředí, ať už z města nebo z divočiny a přírody.

Četla jsem nedávno podobnou knihu o takové výpravě a tam mě moc zaujala a hltala jsem ji každým slovem, ale tohle mě vůbec nezaujalo a dokonce mě to nudilo. Od začátku stránky přeskakovaly.

13.02.2020

Děti revoluce Děti revoluce Peter Robinson

Zbytečně dlouhý, táhnoucí se až nudný a docela nezáživý děj. Ke konci byla kniha již trošku čtivější, ale přesto ne nic, co bych nedokázala odložit.

03.02.2020 2 z 5

Psí cesta Psí cesta W. Bruce Cameron

Oproti první knize Psí poslání, je takhle slabší. První díl se mi líbil mnohem více. Psí cesta byla spíše o hlavní postavě Clarity. I tak se mi ale kniha líbila a ráda sáhnu po dalším dílu.

01.01.2020 5 z 5

Za zdmi Za zdmi Hollie Overton

Od prvního řádku jsme věděla, že mě kniha bude bavit a bude se mi líbít a byla to pravda.

Příběh byl ze zajímavého prostředí se zajímavým dějem.
Byl to neúplně obyčejný děj, jako každý jiný. Kniha byla z jiného pohledu.
Každopádně jsem od knihy čekala větší zvrat a připravovala jsem se na něj, ale on vlastně nepřišel. Přemítala jsem si v hlavě, jak to celé dopadne, ale asi jsem měla příliš bujnou fantazii. Čekala jsem, že Cliftonův příběh skončí jinak a i konec hlavní hrdinky jsem čekala větší napětí.

20.09.2019 5 z 5

Bez slitování Bez slitování Tim Weaver

Poměrně hodně dlouhý a možná až zbytečně natáhlý příběh.

Hodně zamotaný, plný zvratů a nutno číst na jedenkrát, protože když člověk knihu na jeden den odloží, pak zapomene, co se vlastně naposledy oedehrálo, jak moc je zamotaný.

Každopdáně příběh to byl zajímavý.

13.09.2019 4 z 5

Mrazivý chlad Mrazivý chlad Sandra Brown

Velice čtivý příběh, který se trošku zbytečně táhne. Samotný děj paráda. Je hodně podobný jako skryté zlo.Pořádně mě to táhlo číst dál a dál, protože jsem chtěla tak moc zjisit, jestli je vrahem opravdu ten, kdo je od začátku podezřelý. Mám v knize ráda zvraty a tady rozhodně byly. Na letní dny ne úplně vhodné čtění.

07.06.2019 4 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Ze začátku mi v knize vůbec nepasovalo přeskakování pasáží do minuosti, trošku jsem se v tom ztrácela, ale jak jsem se začetla víc, už jsem do toho byla vžitá... Příběh moc hezký, pravdivý, smutný ze života.. Občas se člověk zasměje, občas ukápne slza.. V knize se všechno proč a jak, dozvídáme až v průběhu čtení, takže se o celém Oveho životě, dozvíme až po přečtění poslední stránky.. Ačkoli by někdo možná mohl říct, že se kniha táhla, vlastně každá kapitola byla o nečem všedním, avšak vůbec ne nudném..

04.04.2019 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Pěkně zamotaný příběh. Od začátku jsem to trošku tušila, ale nebyla jsem si jistá. Nebylo to vyloženě šokující psycho, ale překvapit dokázal.

Nelíbilo se mi, že se v knize často opakují pasáže.

A úplný závěr mohl být ještě dokončen.

24.06.2018 4 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Další fascinující psycho díl od Cartera. Ačkoli jsou jeho knihy opravdu sadistické, hltám je každým douškem, až se mi občas zvedá žaludek a když se setmí, kniha se číst nedá. Každopádně jsem si všimla, že v každém díle je detektiv v nebezpečí, neboť se setká s vrahem ještě před jeho dopadením a vlastně vždy je vrahem někdo, s kým se detektivové v průběhu vyšetřování setkali. Ale to je prostě asi spisovatelovo pravidlo.

30.03.2018 4 z 5