Plachý hoch - Kůň, který přišel z divočiny

Plachý hoch - Kůň, který přišel z divočiny https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/37213/plachy-hoch-37213.jpg 4 41 6

Monty Roberts - autor této knihy, muž, který se po celém světě proslavil nenásilnými metodami krocení koní, vypráví o jedinečném vztahu, jaký navázal s jedním zcela nevšedním koněm - divokým mustangem. Ústřední místo v této knize zaujímá Montyho milovaný kůň Plachý hoch. Strhujícím a zasvěceným vyprávěním i barevnými fotografiemi v ní Monty Robert líčí jedinečný vztah, který se mezi ním a Plachým hochem vytvořil poté, co se s tímto divokým koněm poprvé setkal v náhorní pustině. Během dramatické třídenní jízdy, při níž urazil sto mil, využil Monty Roberts veškerých svých dovedností, aby s tímhle drobným mustangem, s nímž se nakonec spřátelil, navázal kontakt...... celý text

Literatura naučná Příroda, zvířata
Vydáno: , Knižní klub , Ikar (ČR)

Shy boy , 1995

Boboking
16.03.2021 4 z 5

Velmi čtivá knížka o koních a "kovbojích". Už od prvních vět jde cítit, že Monty Roberts je skutečný znalec, ale především milovník koní. Samotný příběh je vlastně jakousi reportáží o jeho pokusu o "domestikaci" divokého mustanga jménem Plachý hoch. Vše podtrhují i skvělé fotografie.

WifiCat
30.09.2019 5 z 5

Monty Roberts je úžasný tím co dělá s koňmi a tím, že je schopný to předávat dál v podobě knih. Mám ráda všechny jeho knihy a Plachý hoch je velice čtivá kniha, doplněna krásnou fotodokumentací.

jan6775
25.07.2018 5 z 5

Pravdivý a nádherný jak píše amyssonner co dodat , snad jen to že podobné je to i u ovcí. Tenhle přístup ke zvířatům by měl platit pro všechny včetně lidí.

amyssonner
17.08.2017 5 z 5

Nádherný pravdivý příběh, který může inspirovat nejednoho koňáka (ale i normálního člověka) k tomu, se snažit více porozumět zvířatům a přírodě kolem nás.
Konec vás určitě dojme.
Moc Montyho Robertse obdivuji za jeho práci a za to, že se rozhodl napsat pár knih, díky nímž se s námi o jeho práci podělil.

denča1000
24.07.2016 5 z 5

Naprosto nádherná, úžasná, fascinující kniha, která každému čtenáři vezme dech. Zážitky, které Monty Roberts prožil, a které popisuje a vůbec co všechno dokázal, je naprosto neuvěřitelné. Jsem mu vděčná za knihy, které napsal a ve kterých popsal veškeré jeho pocity a zážitky. To co v knihách popisuje je dokonalé. Kniha, do které jsem se začetla a velmi těžce jsem se od ní odpoutávala, velmi mě pohltila a přála jsem si, aby pokračovala, protože na to jak je krásná je příliš krátká. Musím přiznat, že na konci jsem měla dokonce slzy v očích. Doporučuji každému koňákovi.

Willandra
16.05.2012 5 z 5

Jedninečná kniha o jedinečném vztahu doplněná o krásné fotografie. :-)

Monty Roberts
americká, 1935