DeKo1996 DeKo1996 komentáře u knih

Gerda: Příběh velryby Gerda: Příběh velryby Adrián Macho

Nádherná kniha. Nádherný příběh o velrybě, která hledá svou rodinu. Ilustrace jsem si zamilovala, jsou neskutečně nádherné..

02.12.2018 5 z 5

Cesmínka a tajemná loď Cesmínka a tajemná loď Gilian Shields

Nádherná kniha o mořských vílách.. Knihu jsem měla přečtenou během chvilky, a i když není určená pro moji věkovou kategorii, tak jsem si ji ráda přečetla a vůbec jsem se nenudila. Občas neuškodí vrátit se s knihami do dětských let..

03.11.2018 5 z 5

Jsi jako slunce Jsi jako slunce Táňa Keleová-Vasilková

Moje první kniha od této autorky a mě se líbila.. Úplně jsem se nedokázala vžít do hlavní hrdinky, protože v takovéto situaci jsem nebyla.. ale trochu jsem ji i chápala..
Kniha se četla rychle, stránky mi rychle mizely pod rukama.. Na konci knihy jsem měla i trošičku slzy v očích..
Určitě si přečtu i další knihy této autorky..

02.11.2018 3 z 5

Chatrč Chatrč Wm. Paul Young (p)

Knihu mi doporučila kamarádka. Nejprve jsem viděla film, který se mi líbil. Ale kniha je pro mě lepší. Více jsem se dokázala vžít do pocitů a emocí. Nádherná kniha, ke které se jistě ještě vrátím.

05.09.2018 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Klasika o mladém chlapci, který se dozví, že je čaroděj. Kniha určená pro kteroukoliv věkovou skupinu.

05.09.2018

Pořád jsem to já Pořád jsem to já Lisa Genova

Neuvěřitelně silný příběh o ženě, které diagnostikovali Alzheimerovu chorobu.
Kniha, která se musí dotknout snad každého. S každou další stránkou sledujeme, jak je nemoc rychlá a vybírá si svou daň.. Je smutné, že se tohle opravdu děje a tahle nemoc zasahuje do života mnoha lidí. Kniha, u které jsem několikrát brečela a měla chuť ji odložit a nemuset dál číst, jak je to kruté..
Viděla jsem i filmové zpracování, ale kniha se mi líbila víc. Při čtení knihy jsem se více dokázala vcítit do pocitů Alice a rodiny..
Rozhodně doporučuji, stojí za přečtení.

Bije ve mně cizí srdce Bije ve mně cizí srdce Aline Feuvrier-Boulanger

Nádherně napsaná kniha. Hlavní hrdinka mi přirostla k srdci. Hltala jsem každé slovo a doufala jsem, že to dobře dopadne. Chvílemi jsem měla i slzy v očích.

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Nádherná kniha. Čtením této knihy jsem si krátila nemocenskou a byla jsem z ní nadšená.. Tato kniha je jedna z mála, která mě dokázala rozbrečet. Příběh zároveň krásný, milý ale také velmi smutný..

05.09.2018 5 z 5

Posedlá Posedlá Lynn Beach (p)

Malá útlounká knížečka do kapsy.. I když je tak krátká, tak jsem se při jejím čtení docela i bála.. Tím, že horory vůbec nevyhledávám, tak i tohle pro mě bylo děsivé.. Ale jinak příběh zajímavý. Četla jsem s napětím od začátku do konce.. A přiznám se, že jsem se potom dobrou chvíli nechtěla na žádnou panenku dlouho podívat.

05.09.2018 3 z 5

Děvčátko Děvčátko Sarah Preston

Dobrá kniha. Už od začátku mě zaujala. Mám ráda knihy s touto tématikou, ale je mi pak vždycky tak nějak divně z toho, co se na tomto světě děje. Je smutné, že oběti zneužívání si ve většině případů nedokáží říct o pomoc a bojují s tím sami. Dnešní svět je plný takovýchto zlých lidí, které od toho nic neodradí.
Obdivuji hlavní hrdinku, že se s tím sama dokázala poprat a zvládla se násilníkovi postavit.

Ilustrované pohádky Ilustrované pohádky Hans Christian Andersen

Krásná kniha, krásné pohádky,krásné ilustrace. Pro děti super kniha..

02.09.2018 5 z 5

Jak si Slávek načaroval dubového mužíčka Jak si Slávek načaroval dubového mužíčka Václav Čtvrtek (p)

Jako malá jsem tuto knihu četla několikrát a byla jsem z ní unešená. Někdy si ji určitě přečtu znovu, i když není určena pro mou věkovou kategorii..

Koťata v kuchyni Koťata v kuchyni Lucy Daniels

Jako malá jsem četla vše,kde byly zvířata. Super kniha. Nic jiného jsem tenkrát ze série nečetla a to možná byla i škoda.

02.09.2018 4 z 5

Kriminálka Las Vegas Kriminálka Las Vegas Corinne Marrinan

Kdysi jsem ji dostala za vysvědčení a byla jsem z ní nadšená.. Spousta obrázkového materiálu, popisy všeho.. Komu se líbí kriminalistika, tak kniha nezklame.

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Četla jsem ji poprvé asi ve třetí třídě a tenkrát to pro mě byla pohádka pro děti. Potom v prváku na střední, ale učitelka řekla, že jsem na to ještě mladá.. A potom ve třeťáku.. Pokaždé, když jsem knihu četla, tak jsem si z ní odnesla něco jiného..

02.09.2018

Balada o posledním Falkenštejnovi Balada o posledním Falkenštejnovi Ivan Foustka

Tuto knihu mi půjčili sousedi, že ji mají moc rádi, tak abych si ji taky přečetla. Ze začátku jsem se nemohla vůbec začíst,ale potom mě začala bavit.. Když jsem se blížila ke konci, tak jsem si přála, aby kniha nekončila.. Nikdy jsem nečetla žádné historické knihy, ale tuhle bych si klidně znovu přečetla.

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Nádherný čtivý příběh.

Báječná léta pod psa Báječná léta pod psa Michal Viewegh

Nevím, ale tahle kniha se mi nečetla moc dobře. Nemohla jsem ji skoro ani dočíst,ale nějak jsem to zvládla. Znovu asi už ne..

02.09.2018 2 z 5

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Po tom, co jsem z dramat přečetla R.U.R. a byla jsem nadšená, tak jsem si k maturitě vzala i Maryšu a musím říct, že ani toto drama nezklamalo. Kniha se četla sama a ani nevím jak, ale najednou jsem byla na konci..
Ze začatku mi tam vadilo to nářečí, ale potom už jsem si nějak zvykla a knihu s radostí dočetla. Rozhodně k maturitě můžu doporučit..

02.09.2018 4 z 5

Spodní proudy Spodní proudy Ridley Pearson

Jedna z prvních detektivek,kterou jsem kdysi četla. Od začátku jsem tipovala,kdo je vrah, ale uhádnout se mi to nepodařilo. Skvělá kniha, kterou prostě nejde odložit.