deedulka deedulka komentáře u knih

Neohrožená Neohrožená Francine Pascal

Pěkně se to četlo, jen to bylo docela krátké. Sice má kniha 176 stran, ale všude jsou nepopsané strany mezi kapitolami a nebo jen jedna věta na jedné straně, takže to pak dá tak 120 stran nabitého textem. Když se musel pokácet strom, tak ať to za to aspoň stojí. :) Spojila bych třeba 2 nebo 3 díly, aby z toho byla jedna pěkná pořádná kniha. :) Jinak co se týká příběhu, líbil se mi námět i příběh hlavní hrdinky, která se potlouká parkem a mydlí gangstery. :) Určitě si přečtu další díly, ale tentokrát snad více najednou. :)

20.05.2013 4 z 5

Černé srdce Černé srdce Meagan McKinney

Rachel pracuje v hospůdce v Arktidě, kterou zdědila po svém otci. Už ji unavují Noelovy sliby, že se s ní jednou ožení, přičemž vždy na několik měsíců nebo rok odjede pátrat Arktidou po pozůstatcích ztraceného muže a cenného kamene Černé srdce. Když jí jednou Noel svěří, že je bohatý a má v New Yorku dům, rozhodne se Rachel opustit nehostinný kraj a obydlet prázdný Noelův dům. Nebylo by to však tak jednoduché. Noel je opravdu bohatý, má služebné a Rachel najednou musí sehrát vdovu po Noelovi, než si pro ni Noel rozhodne dojet. Pohodové čtení o lásce a strašácích minulosti.

19.05.2013 4 z 5

Modrý měsíc Modrý měsíc Alyson Noël

Celkem průměrná kniha. Nic ohromujícího, ale opět pohodové čtení o vzdalování se Ever a Damena. Postup k lepšímu oproti prvnímu dílu vidím hlavně v lepší obálce knihy. :)

18.05.2013 4 z 5

Napořád Napořád Alyson Noël

Docela pohodové čtení. Přišlo mi, že se tam nic moc nedělo, ale tak nějak se to celkem dobře četlo. :) Jen tu obálku jsem musela vydýchávat pokaždé, když jsem vzala knihu do ruky. :-D Děs běs. Škoda, že nezůstávají původní originální obálky knih.

15.05.2013 4 z 5

Kočovná nevěstka Kočovná nevěstka Iny Lorentz

Skvělá kniha! Neotřelé téma z doby 15. století, kdy nevěstky cestovaly po světě a neměly možnost svému osudu žlutých stuh uniknout. Marie si v životě dost vytrpěla, když ji mocichtiví lidé připravili o rodinu, majetek i poctivost. Aby nezemřela a mohla pomýšlet na pomstu, rozhodne se pro život nevěstky spolu se ženou, která ji zachránila a stala se její celoživotní přítelkyní. Kniha popisuje mocenské boje, intriky a těžký život, který musely nevěstky zakusit. Cestovat z města do města, čelit nebezpečí přepadení a pohrdání ostatních lidí. Ani přes velký počet stran mě kniha nezačala nudit a dočetla jsem ji napjatá až do konce. Hned se jdu poohlédnout po pokračování. Zároveň jsem zvědavá, jak se podařilo knihu zfilmovat. Na to se taky těším - film vznikl již v roce 2010 (viz zajímavosti ;) ).

10.05.2013 5 z 5

Zdravím tě, temnoto Zdravím tě, temnoto Sandra Brown

Mrazivá detektivka se sexuálním podtextem, plná napětí. Hlavního padoucha jsem tak lehce neodhalila, v knize je těch menších totiž o něco víc. :) Od spisovatelky jsem četla i lepší knihy, ale tahle patří také mezi ty dobré.

05.05.2013 4 z 5

Pronásledovaná Pronásledovaná Kristin Cast

Co mi na Zoey fakt vadí je to, že jakmile uvidí chlapa, tak hned začne slintat. :) To se pak není čemu divit, že má prakticky 3 partnery najednou a neví co chce. Jinak pěkná kniha a děj krásně plyne.

02.05.2013 4 z 5

Město ze skla Město ze skla Cassandra Clare (p)

Jelikož se původně mělo jednat o trilogii, je příběh uzavřený a tímto dílem by mohl děj končit. Zřejmě úspěch série podnítil vznik dalších dílů. Ráda si je každopádně přečtu. Líbilo se mi jakým směrem se děj nesl a konečně dostal skoro každý to, co si zasloužil. A kniha si jistě zaslouží i filmové zpracování jako první díl. ;)

01.05.2013 4 z 5

Vzpomínáš si? Vzpomínáš si? Sophie Kinsella (p)

Skvěle napsané. Lexi jsem si zamilovala a do příběhu se ihned začetla. Bylo mi jí líto, že ztratila 3 roky svého života a znovu musela prožívat i ty nehezké okamžiky, které se jí staly. Poprala se s tím ale statečně. Autorka se na věc snažila dívat i z té veselejší stránky a o vtipné momenty a romantiku nebyla nouze. :) PS: Jakmile uslyším ve zprávách o lezení na Mont Blanc, asi se mi ještě dlouho bude vybavovat jiná scenérie než ta přírodní. :)

20.04.2013 5 z 5

Muž se zlatým torkézem Muž se zlatým torkézem Simon R. Green

Autor knihy se ani srovnání s Bondem nestraní, když nechal hlavnímu hrdinovi Edwinu Droodovi, krycí jméno Šaman Bond. :) Jedná se o celkem pohodovou věcičku. Eddie je bojovník za dobro, ale rád je trochu stranou od své rodiny Droodů, která disponuje ochrannými torkézy a bojuje proti zlým mocnostem. Jednoho dne je Eddie prohlášen zrádcem rodiny a je nucen bojovat o holý život. Spojí se tedy s nepřáteli Droodů a pátrá po pravdě. Zjistí, že není všechno zlato, co se třpytí a co považoval za zlo, nemusí být tak zlé. :) Eddie oplývá vysokými morálními hodnotami a je čestný hrdina, prostě klaďas každým coulem. Navíc má plno extra věciček (super pistoli, speciální hodinky, atd...), jako správný Bond :) , což mu trochu usnadňuje přežit v drsné realitě. Další pomocnicí je mu pak neblaze proslulá čarodějnice Molly. Těšit se však můžete na další fantasy postavičky. :)

16.04.2013 4 z 5

Znovuzrození Dračího oka Znovuzrození Dračího oka Alison Goodman

Zajímavý námět, ale ze začátku podaný velmi nezáživnou formou. Autorka zabíhala podle mne do přílišných podrobností bez nějaké akce a kniha tak bohužel nudila. To nejlepší si však nechala na konec a posledních cca 100 stran je již prodchnuto napětím a četlo se skvěle. Vadilo mi, jak se lidé chovali ke zmrzačeným dětem - Eoně a Čartovi a brali je jako zlo. Alespoň trochu se jim to vynahradí, ale více nebudu prozrazovat. :)

06.04.2013 3 z 5

Příliš velké sousto Příliš velké sousto Meg Cabot

Druhý díl už byl pro mne o něco méně záživnější než předchozí kniha Nenasytná. Mína neustále řeší dilema, její bratr fantazíruje až s tím leze na nervy a Lucien je stále více protivnější a nesympatičtější. Aspoň Alarik vyšel celkem obstojně ze srovnání vůči ostatním postavám. :) Líbily se mi pasáže, kdy se v životě Míny objevil její bývalý s manželkou a taky reorganizace Palatinské gardy s novými postavami. Jinak bylo velmi ubíjející neustálé opakování, že Lucien má v sobě i nějaké dobro a že mu matka četla z knížky. Příběh neměl pořádný spád a často byly v knize dlouhé nudné pasáže. V předchozím díle bylo alespoň všechno nové a objevování nového zajímavé, zde už bohužel většina zůstala odtajněna a jen málo překvapujícího.

01.04.2013 3 z 5

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

skvělá knížka pro malé čtenáře :)

01.04.2013

Spoutaní Spoutaní Gabriella Poole

Skvělý díl. :) Knihu jsem přečetla během jednoho dne, ani chvilku jsem se nenudila. Od začátku do konce je příběh plný napětí. Cassie objevuje svoje schopnosti a bojuje se stařenkovským duchem ve svém nitru, který se nedá jen tak lehce odbýt. Také pokračuje prohlubování vztahu s Ranjitem a snaha o udržení přátelství se svými kamarády. ;)

25.03.2013 5 z 5

Pod kamennou střechou 2 Pod kamennou střechou 2 Jean Marie Auel

Celá série Děti země byla prostě úžasná. Ajlu s Jondalarem jsem si zamilovala a doufám, že další 2 díly budou vydány i v českém jazyce. Byla by to velká škoda, kdyby ne.

24.03.2013 5 z 5

Jak mi Jane Austenová zničila život Jak mi Jane Austenová zničila život Beth Pattillo

Že se Emma snaží pomstít Jane Austenové, protože díky ní uvěřila ve šťastné konce, mi přišla uhozená. Naštěstí se kniha celkem pohodově četla. Děj plyne v poklidném tempu, žádná přeslazená romantika ani nečekané zvraty. Adam by měl dostat medaili za trpělivost s Emmou a jejími vrtochy a v knize jsem ho litovala. Úkoly, které Emma dostávala od Vědem, by mohly být trochu zajímavější než jen - přijeď tam, zatanči a pak zase přijeď zpátky. Každý strůjce svého osudu, co si Emma zvolila na konci je její rozhodnutí, i když s ním nesouhlasím - snad se jí časem rozsvítí. :)

24.03.2013 3 z 5

Vlny zmítané smrtí Vlny zmítané smrtí Carrie Ryan

Lepší dějová linie a více akce než v prvním díle. :) Ze začátku se mi moc nelíbilo, že v pokračování nemá hlavní roli Mary, ale její dcera Gábi. Děj pokračuje minimálně o 10 let později, než kde nás autorka zanechala na konci prvního dílu a vadilo mi, že nevím jak vlastně první díl pokračoval. Brzy jsem si však zvykla a příběh byl rozvitější a plný napětí. V průběhu knihy se dostalo i na trochu vysvětlení, jak vlastně Mary zakotvila v majáku, ale žádné větší podrobnosti. Co mi vadilo zde i v prvním dílu bylo, že jakmile někdo projevil k někomu city, hned se mu něco hrozného stalo. Přišlo mi to hrozně umělé, stejně jako při pokusu o polibek, když už se dva skoro políbí, někde se něco stane....prostě mi to nepřišlo uvěřitelné. :) Druhý díl s předstihem překonal první Les rukou a zubů. Už jsem zvědavá na 3. díl Tma a prázdnota. Jen doufám, že děj nebude opět začínat 10 let od předchozího, to by mě namíchlo. :)

18.03.2013 4 z 5

Ozvěna noci Ozvěna noci Candice Proctor

Průměrná detektivní kniha s mužským hrdinou v hlavní roli, který pátrá po vrahovi markýzy a zároveň se snaží odhalit nejasnosti ohledně zmizení a smrti své matky. Kniha nijak nenadchla, ale ani nezklamala. Krok po kroku se se svým chlapeckým pomocníkem Tomem snaží dostat vrahovi na kobylku a několikrát vyváznou vlastnímu zabití jen o vlásek.

11.03.2013 4 z 5

Alenka v kraji divů / O třech malých prasátkách / Autíčko Modrásek Alenka v kraji divů / O třech malých prasátkách / Autíčko Modrásek Walt Disney

Jako dítě přečteno několikrát. :)

08.03.2013 5 z 5

Město z popela Město z popela Cassandra Clare (p)

Copak mi to provedli se Simonem? :) Asi největší překvapení z celé knihy. Už jsem si i říkala, že by to mohla dát se Simonem dohromady, náznaky byly pěkné. :) Nj ale srdci neporučíš. V knize mi přišlo trochu příliš povídání a citového přetřásání, kdo co cítí, rodinné vztahy Jace a jestli se někomu křivdí,.... Jinak ale pohodová kniha, kterou můžu jen doporučit a těšit se na třetí díl.

07.03.2013 4 z 5