Neohrožená

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Sedmnáctiletá studentka Gaia má jméno jako bohyně a má také nadlidské schopnosti, i když o nich ví pouze ona - narodila se „bez genu strachu", takže nejenom že se ničeho nebojí, ale současně má i v normálních situacích tolik síly a zručnosti a vytrvalosti, jako jiní lidé mají jen v adrenalinových (stresových) situacích. Vzhledem k tomu, že tahle „Superdívka" žije v současném New Yorku a ve čtvrti plné násilí, obě vlastnosti bohatě využívá. Gaia bydlí u George, tatínkova dávného kamaráda, a Elly, jeho manželky. Na tatínka se zlobí, protože před pěti lety, po maminčině tragické smrti, se vypařil, a od té doby se jí slůvkem neozval. Gaia ho považuje za zrádce, netuší, že pracuje na tajném úkolu pro CIA a k dceři se nesmí přiblížit, především kvůli jejímu vlastnímu bezpečí. Ed je Gaiin jediný kamarád. Také je upoutaný na invalidní vozík, je do ní tajně zamilovaný a občas jí jde na nervy. A Gaia je zamilovaná do Sama, který chodí s Heather. Z žárlivosti Gaia neupozorní Heather, že v parku řádí násilník, a když Heather skončí s bodným poraněním v nemocnici, Gaia se cítí provinile. Rozhodne se násilníka sama dopadnout a vlastnoručně potrestat. Ale nějak se k tomu přimotá i Sam a všechno je složitější, než vypadalo původně. Ostatně, ani George a Ella nejsou tím, na co vypadají......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/15723/neohrozena-15723.jpg 4.360
Série:

Neohrožená (1.)

Žánr:
Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, BB art
Orig. název:

Fearless (1999)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (9)

Kniha Neohrožená

Přidat komentář
LilianaFalcon
11.02.2018

Nebylo to spatne, ale kdyz jsem si precetla, o cem bude zbytek serie, nejak nemam motivaci pokracovat.
Oznacila bych to za takovou prvni vlastovku ve stylu Me jmeno je nikdo.
I kdyz hrdinka, ktera se neboji??? Spis neumela svuj strach pojmenovat...

Nunee
15.05.2015

Co na to říct.... Taková trochu Nikita pro mladé :-)

Pedruska01
19.08.2014

Není to tak dlouho, co jsem knihu četla, ale už si jí vůbec nevybavuju. Škoda. Ale nebyla špatná. Rozhodně si přečtu další díly.

jarkamet
21.06.2014

Taková blbinka bez nápadu a děje. Dost těžkopádný styl psaní.

Venezia
11.07.2013

Ďalšia séria, ale nie je tých dielov priveľa? Škoda, že autorka nenapísala jeden poriadny tučný román, lebo Gaia je sympoška. Konečne majú aj dievčence zástupcu medzi superhrdinmi.

deedulka
20.05.2013

Pěkně se to četlo, jen to bylo docela krátké. Sice má kniha 176 stran, ale všude jsou nepopsané strany mezi kapitolami a nebo jen jedna věta na jedné straně, takže to pak dá tak 120 stran nabitého textem. Když se musel pokácet strom, tak ať to za to aspoň stojí. :) Spojila bych třeba 2 nebo 3 díly, aby z toho byla jedna pěkná pořádná kniha. :) Jinak co se týká příběhu, líbil se mi námět i příběh hlavní hrdinky, která se potlouká parkem a mydlí gangstery. :) Určitě si přečtu další díly, ale tentokrát snad více najednou. :)

Madde
09.12.2012

Skvělá knižní série!

netty.vanity
21.10.2011

Miluji originální příběhy a ten Gaiin bezpochyby originálním je. Dívka pojmenovaní po bohyni má narozdíl od svých vrstevníků jednu takovou vlastnost- tedy spíš nemá. Nezná strach. A to v žádném měřítku. To jí samozřejmě přinese různé vyhrocené a zajímavé situace, které si určitě stojí za to přečíst.. Je to psáno velice jednoduchou avšak čtivou formou, i když mi to po letech připadá trochu přitažené za vlasy, kdysi jsem tu sérii přelouskla jedním dechem.