deedulka deedulka komentáře u knih

Neohrožená - Polibek Neohrožená - Polibek Francine Pascal

Pořád se to dobře a rychle čte. :) Gaia opět bojuje s padouchy, trochu mi připomíná Brutální Nikitu. :)

24.08.2013 4 z 5

Dášeňka čili Život štěněte Dášeňka čili Život štěněte Karel Čapek

Vzpomínka z dětství a touha po štěněti. :) Fotky v knize jsem zbožňovala a příběh jako malá četla několikrát. Ani teď v dospělosti bych se nebránila, znovu si ji přečíst. :) Prostě skvělá kniha.

24.08.2013 5 z 5

Haló, paní Láryfáry Haló, paní Láryfáry Betty MacDonald

Milá kniha pro děti, kde se i trochu poučí. :) Jako malá jsem ji četla ráda.

24.08.2013

Farma paní Láryfáry Farma paní Láryfáry Betty MacDonald

Milá kniha pro děti, kde se i trochu poučí. :) Jako malá jsem ji četla ráda.

24.08.2013

Já a pan Darcy Já a pan Darcy Alexandra Potter

Emily je mladá trochu naivní dívka, která odjede na poznávací zájezd po stopách Jane Austinové se skupinou starších dam. A co čert nechtěl, na zájezd se přihlásí i mladý hezký novinář, který má napsat článek o fascinaci žen panem Darcym. S Emily jsou už od začátku na ostří nože a dívka si zarputile svoji iracionální nenávist pěstuje a hýčká. I když to občas vypadá, že by na něj mohla být milá, stane se něco dalšího, čímž si svůj odpor podloží. Navíc trpí Emily "halucinacemi": vídá na různých místech pana Darcyho, povídá si s ním (ty hlubokomyslné hovory jsem musela přeskakovat, fakt se to nedalo vydržet), jezdí na koni,... Občas máte během čtení chuť s Emily zatřást, ať se sakra konečně probere a myslí jako normální tvor. Věci jí nedochází, jak by měly. Jinak se kniha četla docela dobře a je v ní i pár zajímavých pasáží. Jen je trochu víc přeslazená, než je zdrávo. :)

24.08.2013 3 z 5

Báječný svět shopaholiků Báječný svět shopaholiků Sophie Kinsella (p)

Od autorky jsem již četla lepší knihy, ale i Báječný svět shopaholiků má něco do sebe. Rebecca je klasická nafintěná ženská na zabití, která tráví skoro všechen čas nakupováním. Když zrovna nenakupuje, tak o nákupech alespoň přemýšlí. Jen těžko se chce věřit, jak je kolikrát naivní a žije si ve svém vysněném světě, kde si může pořídit všechno, na co jen ukáže. Následně si pak bájí příhody o tom, jak někdo omylem zaplatí její vysoký dluh v bance nebo vyhraje miliony v loterii. Věří tomu tak usilovně, až si řeknete, že by potřebovala zajít k Dr. Chocholouškovi, protože má očividně problém. :) Je nezodpovědná a o finančnictví, což je její práce, nemá ani páru. Nakonec ale Rebecca překvapí sebe i ostatní a život se jí rázem změní. ;)

21.08.2013 3 z 5

Markytánka Markytánka Iny Lorentz

Druhý díl příběhů o Marii a Michelovi, kteří se snaží přežít ve válkou zmítané zemi. Předchozí díl Kočovná nevěstka pojímal více o příběhu Marie a přišel mi dějově zajímavější a energičtější než Markytánka. Zde se příliš přetřásaly politické machinace a taktiky, děj už tolik negradoval. Přesto je to pěkně napsaná kniha. Michel se musí vydat do války, kde díky zradě jednoho z bojovníků ztratí paměť a málem zemře. Jen díky obětavosti cizích lidí přežije a i s vymetenou hlavou nadále bojuje za správnou věc. :) Marie, která mezitím porodí dcerku a bojuje s mocichtivými lidmi proti novému sňatku, se jej vydá hledat jako markytánka s vojskem, neboť nevěří v Michelovu smrt. Neustále musí být ve střehu před zákeřností lidí a s vynalézavostí chrání sebe i své blízké. Doporučuji a těším se na další díl. :)

20.08.2013 4 z 5

Jiskra života Jiskra života Erich Maria Remarque (p)

Knihu jsem četla již dříve jako povinnou četbu k maturitě. Mrazivé vyprávění o životě vězňů v koncentračním táboře, ze kterých časem živoření zbývá jen kostra obalená kůží. Není to zrovna žánr, který bych vyhledávala, ale je dobré na tahle zvěrstva nezapomínat. Remarque atmosféru vystihl přímo a nic nezakrýval, proto kniha v člověku zanechá silné dojmy...

20.08.2013 3 z 5

Neohrožená - Zrůda Neohrožená - Zrůda Francine Pascal

Rychle přečteno, pohodová malá knížka na léto. Jednoduše líbilo a jdu na další díl. :)

04.08.2013 4 z 5

Neohrožená - Závod Neohrožená - Závod Francine Pascal

Napínavější díl, kde se Gaia snaží zachránit Sama a musí plnit jednotlivé úkoly od únosce. Četlo se skoro samo. :)

02.08.2013 4 z 5

Neohrožená - Sam Neohrožená - Sam Francine Pascal

Rychle se čte, i když o trochu slabší než první díl. Jinak pohodová kniha. :)

02.08.2013 4 z 5

Na loučení nebyl čas Na loučení nebyl čas Linwood Barclay

Když jsem zjistila, že příběh je vyprávěn z pohledu manžela hlavní hrdinky, moc jsem si tím jistá nebyla. Nakonec to ale bylo jen dobře, protože být v hlavě trochu vyšinuté Cynthie bych být nechtěla. :) Manžel Terry mi byl mnohem sympatičtější. Detektivní zápletka byla originální a nepředvídatelná. :)

23.07.2013 4 z 5

Země stínů Země stínů Alyson Noël

Už trošičku nuda. Klidně bych 3. díl vynechala a šla rovnou na 4., protože mi to skoro nic nedalo. Jediné zajímavé části byly s novou postavou surfaře Juda.

17.07.2013 3 z 5

Poslední Dračí oko Poslední Dračí oko Alison Goodman

Druhý díl předstihl svou prvotinu. Již se nemuselo pomalu popisovat kdo je kdo a postupně odhalovat svět draků, ale skočilo se rovnýma nohama do akce. Děj rychle plynul plný napětí a romantického jiskření mezi Eonou, Kygem a Idem. A konec byl jak má být. :)

26.06.2013 4 z 5

Dokážete udržet tajemství? Dokážete udržet tajemství? Sophie Kinsella (p)

Autorka opět přesvědčila, že píše skvělé a vtipné knihy. Emma je trochu ztřeštěné stvoření , ale brzy si ji oblíbíte. :)

24.06.2013 5 z 5

Krásné zlo Krásné zlo Rebecca James

Docela zajímavý příběh, ze začátku s pomalým rozjezdem, jen o tom, že má mrtvou sestru a nic moc děje. Když se konečně příběh začal rozvíjet, v další kapitole byl najednou skok do jiného časového období. Ta období byla v knize celkem 3, přičemž autorka vždy odvyprávěla kousek a skočila zase jinam o 5 let později, což působilo velmi rušivě. Více bych uvítala ucelený příběh rozdělený na 3 části. Z Alice mi běhal mráz po zádech a říkala jsem si, že snad takovou psychopatku nikdy nepotkám. Druhá polovina knihy už byla docela v pohodě a zlepšila si dojem ze začátku.

11.06.2013 4 z 5

Tregaronova dcera Tregaronova dcera Peter O'Donnell

Hlavní hrdinka Cadi popisuje svůj život rybářské dcerky a náhlý zvrat osudu, kdy přijde o otce. Zůstane tak sama a rozhodne se přijmout nabídku otcova přítele, aby se k jeho rodině nastěhovala. Rodina Mortonových je bohatá a Cadi si zvyká na nový životní styl i jednotlivé členy rodiny. Nečekanou roli v jejím životě sehraje záhadné dědictví, které Cadi dostane do smrtelných potíží... Pomalu plynoucí příběh s trochou napětí, celkem sympatické dílko.

08.06.2013 4 z 5

Mrazivý chlad Mrazivý chlad Sandra Brown

Kniha měla více dějových linií, což na mě ze začátku působilo rušivě, protože mě to odtahovalo od hlavního děje s postavou Lilly a Tierneyho. Jakmile přišly pasáže s FBI, tak jsem je ukecávala, ať už brzy domluví a vrátím se zpátky do srubu. :) Když ale konec vygradoval, vše do sebe zapadlo a příběhy se krásně prolnuly. S Kůstkou souhlasím se ztrácením se ve jménech agentů FBI, nehledě na to, že někteří měli křestní jméno, příjmení a ještě přezdívku Sova. :) Některé popisové pasáže bych také zkrátila nebo úplně vypustila.

03.06.2013 3 z 5

Přežít s vlky Přežít s vlky Misha Defonseca

Taková průměrná kniha o Němcích, kteří se snaží ovládnout celý svět a malá židovská holčička přijde o své rodiče a nakonec málem i o život. Ve své dětské nevědomosti se s malou buzolou vydá na východ, aby našla své rodiče. Snaží se přežít v lese, hledat potravu, občas krade jídlo a věci z lidských obydlí a chvílemi žije s vlky, kteří ji přijmou jako člena smečky. Kdyby se nakonec autorka nepřiznala, že je to lež, možná by mě ten příběh víc ohromil, že se skutečně stal. Takhle to beru jen jako další smyšlený příběh a je mi líto, že se autorka snížila k takové lživé kampani. :(

26.05.2013 3 z 5

Pokoušená Pokoušená Kristin Cast

Valná část knihy byla bohužel nuda. Líbil se mi však příběh Refaima (krakouna), no a hlavně konec, samozřejmě plný zvratů. :) Jinak jsem se držela hesla, přeskakuj řádky, přeskakuj nebo se z toho zblázníš. :) Vážně, na 368 stran toho děje v knize moc nebylo, ale konečně se trochu vyřešil její vztah k více mužským protějškům. :)

24.05.2013 3 z 5