deedulka deedulka komentáře u knih

Vlny zmítané smrtí Vlny zmítané smrtí Carrie Ryan

Lepší dějová linie a více akce než v prvním díle. :) Ze začátku se mi moc nelíbilo, že v pokračování nemá hlavní roli Mary, ale její dcera Gábi. Děj pokračuje minimálně o 10 let později, než kde nás autorka zanechala na konci prvního dílu a vadilo mi, že nevím jak vlastně první díl pokračoval. Brzy jsem si však zvykla a příběh byl rozvitější a plný napětí. V průběhu knihy se dostalo i na trochu vysvětlení, jak vlastně Mary zakotvila v majáku, ale žádné větší podrobnosti. Co mi vadilo zde i v prvním dílu bylo, že jakmile někdo projevil k někomu city, hned se mu něco hrozného stalo. Přišlo mi to hrozně umělé, stejně jako při pokusu o polibek, když už se dva skoro políbí, někde se něco stane....prostě mi to nepřišlo uvěřitelné. :) Druhý díl s předstihem překonal první Les rukou a zubů. Už jsem zvědavá na 3. díl Tma a prázdnota. Jen doufám, že děj nebude opět začínat 10 let od předchozího, to by mě namíchlo. :)

18.03.2013 4 z 5

Ozvěna noci Ozvěna noci Candice Proctor

Průměrná detektivní kniha s mužským hrdinou v hlavní roli, který pátrá po vrahovi markýzy a zároveň se snaží odhalit nejasnosti ohledně zmizení a smrti své matky. Kniha nijak nenadchla, ale ani nezklamala. Krok po kroku se se svým chlapeckým pomocníkem Tomem snaží dostat vrahovi na kobylku a několikrát vyváznou vlastnímu zabití jen o vlásek.

11.03.2013 4 z 5

Alenka v kraji divů / O třech malých prasátkách / Autíčko Modrásek Alenka v kraji divů / O třech malých prasátkách / Autíčko Modrásek Walt Disney

Jako dítě přečteno několikrát. :)

08.03.2013 5 z 5

Město z popela Město z popela Cassandra Clare (p)

Copak mi to provedli se Simonem? :) Asi největší překvapení z celé knihy. Už jsem si i říkala, že by to mohla dát se Simonem dohromady, náznaky byly pěkné. :) Nj ale srdci neporučíš. V knize mi přišlo trochu příliš povídání a citového přetřásání, kdo co cítí, rodinné vztahy Jace a jestli se někomu křivdí,.... Jinak ale pohodová kniha, kterou můžu jen doporučit a těšit se na třetí díl.

07.03.2013 4 z 5

Odhalení Odhalení Melissa de la Cruz

Není to špatná kniha, ale tak nějak už mě začal 3. díl nudit. Nepodařilo se mi pořádně vtáhnout do děje, úryvky z novin mi taky přišly o ničem, žárlivá Mimi otravná a Schuyler mě svým chováním akorát naštvala. Přitom to byla taková sympatická holka. :) Vzhledem k tomu, že bude třeba ještě zachránit svět, očekávám další díl.

28.02.2013 4 z 5

Krvavý karneval Krvavý karneval Melissa de la Cruz

Pohodové čtení. Písmenka jsou velká, stránky malé, takže přečteno je raz dva. :) Kniha sice není samá akce, ale spíše plná pátrání a odhalování minulosti a spojitostí. Konečně se taky trochu začnou projevovat schopnosti Schuyler. Těším se na další díl, snad se dočkám pořádné akce a zvratů v ději. :)

25.02.2013 4 z 5

Černý rytíř Černý rytíř Candice Proctor

Mám ráda knihy, kde jsou hlavní hrdinky kurážné holky, jenž se netřesou strachy v koutě. Attica je jednou z těch statečných, která se odváží upižlat vlasy, převléknout se do chlapeckých šatů a vyjede na koni zachránit bratra. Trochu ji obdivuji, že měla tolik odvahy a vyrazila na cestu, když v tamní době bylo v lese plno lupičů a zbloudilých vojáků bez práce, kteří se neštítili ničeho. Atticu nakonec zachrání "ušlechtilý" rytíř Damion, se kterým se do sebe zamilují a bojují proti zrádcům. Povedená kniha z období 12. století bojů o trůn.

24.02.2013 4 z 5

Třetí dráp boží Třetí dráp boží Adam-Troy Castro

Druhý díl ze série Případy Andrey Cortové se mi líbil o něco více, než první Vyslanci mrtvých. Titul je ryze detektivní - Andrea se snaží zjistit, kdo je vrahem a kdo má na starosti spiknutí. Autor tentokrát upustil od zdlouhavého a nudného začátku z prvního dílu a děj zajímavě rozvíjel už od prvních stránek. Celkově mi téma v knize přišlo zajímavější než v jedničce a ani mi nevadily výslechy jednotlivých lidí, jejich životní příběhy byly v mnohém poutavější. Člověk rozkrývá jednotlivá tajemství krůček po krůčku a dochází mu jednotlivé souvislosti, ale samozřejmě ne najednou. Závěr příběhu dává tušit, že by možná mohl přijít na svět i třetí díl, tak uvidíme. Každopádně se stoupající kvalitou jsem pro všemi deseti. Shrnutím - pohodová detektivka s prvky akce a nečekaným prozřením, neprozradím jakým, přečtěte si. :)

18.02.2013 4 z 5

Zkřížené hnáty Zkřížené hnáty Patricia Briggs

V tomto díle je zase v hlavní roli záporácký upír, tentokrát Blackwood. Děj mi nepřišel tak nabitý akcí a napínavý, jako předchozí díl s fae. I tak se ale četlo dobře a Mercy opět musela zachraňovat přátele, sama sebe a její vlkodlačí partner ji. :) Zalíbila se mi i postava chlapce se znakovou řečí, kterému strašil v pokoji duch a dubový fae, o kterém bych ráda četla v dalším díle, uvidíme. :) Sice nebyl tenhle díl lepší než předchozí, ale na 5 hvězdiček to pořád má. Hurá na další díl.

09.02.2013 5 z 5

Železný polibek Železný polibek Patricia Briggs

Další skvělý díl s Mercy v hlavní roli, ještě lepší než předchozí. Tentokrát byly v popředí fae a vztah Mercy s Adamem. Jen tak dál. :) Rovnou beru do ruky další díl.

07.02.2013 5 z 5

Nezkrotná Nezkrotná Kristin Cast

Dočteno a musím říct, že i kdyby byla půlnoc, neusla bych bez dočtení tohoto dílu. První polovina knihy byla celkem poklidná, ale ke konci děj natolik vygradoval, že jsem stránky doslova hltala. Celé to vyprávění s krakouny, Zoeynou babičkou a jeptiškami bylo všechno dohromady, vtipné, smutné i napínavé. Nemůžu se dočkat pokračování. :) Musím se přiznat, že na začátku této knihy jsem si říkala, proč pořád píšou další pokračování, když už tam nic moc nového nevymýslí. Jak jsem se mýlila a jsem jen ráda. :)

29.01.2013 5 z 5

Nenasytná Nenasytná Meg Cabot

Kniha mě začala bavit až přibližně v půlce, což při počtu stran přes 500, není moc povzbuzující informace. Mína je sympatická postava se zvláštní schopností vidět smrt lidí okolo sebe. Její postavu jsem si oblíbila, pokud zrovna neřešila nudný seriál, na kterém se podílela. Upír Lucien už byl o něco méně sympatický. Nějak jsem si na něj nemohla zvyknout a poté co se zamiloval, mi přišel poněkud mimo. Prostě mi to nepřišlo moc realistické chování. Pořádně se děj rozjel, až když se konečně něco začalo dít a postavy konečně pohly zadkem. :) Konečný souboj jsem si pak vychutnávala. Pokud by zvládla autorka udržel pozornost čtenáře zajímavějšími pasážemi, dala bych o jednu hvězdu víc, takhle ale jen 3 (možná kdyby vypustila ty nudné pasáže, které jsem v zájmu nezahození knihy přeskakovala). Jestli si přečtu druhý díl ještě nevím, ale nejspíš jen díky tomu, že závěr nechala otevřený a já jsem zvědavá, co se s Lucienem a hlavně Mínou stane.

26.01.2013 3 z 5

Pět v tom aneb Jaké je to poprvé Pět v tom aneb Jaké je to poprvé Andrea Bettridge

Úsměvnou formou líčené příběhy těhulek, jejich strasti i radosti. :)

23.01.2013 5 z 5

Krevní pouto Krevní pouto Patricia Briggs

Druhý díl mě nadchl stejnou měrou jakou první. Příběh mě ke knize připoutal natolik, že jsem měla během dvou dnů dočteno. Jsem ráda, že každá kniha má svůj závěr a nenechává čtenáře napjatého než se dostane k dalšímu dílu. I tak se těším na další příběh a doufám, že se konečně rozvine vztah mezi Mercedes a Adamem.

19.01.2013 5 z 5

Měsíční píseň Měsíční píseň Patricia Briggs

Jako milovník fantasy příběhů můžu vřele doporučit. Kniha byla skvělá, ani chvilku jsem se u ní nenudila. Vlkodlačí tematiku jsem zatím moc nenačetla, takže nemám s čím porovnávat, ale to vůbec nevadí. Kniha hovoří sama za sebe. Mercedes je sympatická kojotka, která se neustále dostává do zajímavých problémů a má plno netradičních přátel ze světa nadpřirozena. Kniha je sice jeden ucelený příběh, přesto jsem se hned po jejím dočtení pustila do druhého dílu netrpělivá, co nového ji potká a jestli si mezi vlkodlaky najde partnera. :)

18.01.2013 5 z 5

Ostrovy vášní Ostrovy vášní Candice Proctor

Příjemná odpočinková kniha z dob minulých, kdy ženy nenosily kalhoty a lidé objevovali opuštěné ostrovy a plavili se na lodích. Autorka cestopisů se seznámí s bývalým námořníkem, který je obviněn z úmyslně zaviněné lodní nehody. Společně utíkají před pronásledovateli džunglí ostrova a jak jinak se do sebe zakoukají. Kniha je napsána svižným tempem a s krásným popisem ostrovní přírody.

13.01.2013 5 z 5

HisTORIe HisTORIe Tori Spelling

Tori mám v živé paměti ještě ze seriálu Beverly Hills 90210, na kterém jsem tehdy vyrůstala a proto jsem si řekla, proč si tuto knihu nekoupit (navíc stála doslova pár korun ;) ) Od knihy jsem taky moc nečekala, ale kupodivu byla čtivá, vtipná a během chvilky jsem ji měla přečtenou. Taková malá sonda do života herečky s matkou na zabití. :)

05.01.2013 3 z 5

Vyslanci mrtvých Vyslanci mrtvých Adam-Troy Castro

Ze začátku čtení jsem měla sto chutí knihu odložit. Přibližně prvních 100 stran se týkalo popisování okolí, Zdroje a výslechů jednotlivých osob. Nezáživné a postrádající nějakou akci. Postupně ale děj začal gradovat a napětí, akce a konečné pochopení celé situace jsem se dočkala. Jen by to chtělo zajímavější rozjezd do začátku. Co se týká hlavní hrdinky Andrey, i když má za sebou děsivou minulost, byla mi od začátku sympatická a autorem povedeně vykreslená.

05.01.2013 3 z 5

Ač nevidím, vnímám Ač nevidím, vnímám Věra Řeháčková

Pěkně napsaný příběh o ženě, která při nehodě ztratí zrak a se slepotou se snaží sžít, s čímž jí její partner moc nepomáhá.

27.12.2012 4 z 5

Bohyně v domácnosti Bohyně v domácnosti Sophie Kinsella (p)

Vtipná čtivá kniha, u které se nebudete nudit. :)

25.12.2012 5 z 5