Ostrovy vášní

Ostrovy vášní https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/4664/bmid_ostrovy-vasni-UXs-4664.jpg 4 88 13

Milostný román odehrávající se ke konci devatenátého století vypráví příběh neohrožené Indie McKnightové, která odjakživa vyhledávala dobrodružství. Nyní cestuje Polynésií, aby mohla napsat poutavou a pravdivou knihu o tomto území. Na nebezpečné cestě se jejím průvodcem po Jižním Pacifiku stane bývalý příslušník britského královského námořnictva, Jack Ryder. Osamělý a divokou přírodou zocelený muž je rozhodnut Indii doprovodit pouze a jenom proto, aby jí dokázal, jak byla ve svých představách o původním obyvatelstvu naivní. Cestou však původní nevraživost mezi hlavními hrdiny přeroste v milostný cit.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Alpress

Beyond Sunrise , 2003

Pavlaj
19.01.2023 3 z 5

Proč si to vůbec dělám, číst takový blbiny. Kombinace dobrodružné Honby za diamantem a soft porna a la Padesát odstínů šedi. Možná mě omlouvá, že jsem na dovolené a ve čtečce nemám velký výběr, ale možná ani to ne.
Zůstala mi po přečtení pachuť úplně ztraceného času? Ano. Zabavilo mě na celý den v nudném rezortu při čekání na letadlo? Taky ano. Vlastně vůbec nevím, jak takový "výkvět" pokleslé literatury hodnotit.

yonda
16.02.2022 3 z 5

Zprvu jsem se lekla, jaký žánr jsem si to vypůjčila. Nakonec to nebylo tak špatné. Nešlo jen o milostný příběh odehrávající se v exotickém prostředí, zaujala mě celková atmosféra konce 19. století a postavení žen v této době.

účetní
28.07.2018 5 z 5

Krásná kniha s velmi neobvyklým a zajímavým tématem a prostředím. Dobrodružství a romantika v exotickém ráji i připomínka kruté historie těchto končin. Také hlavní postavy vybočovaly z řady obvyklých hlavních hrdinů, na které jsme zvyklé a to bylo na knize velmi osvěžující. Nejkrásnější ale bylo, jak se postupně vyvíjel vztah mezi Jackem a Indií, od počátečního podráždění a zlosti, přes přitažlivost a obdiv až po touhu a hlubokou náklonnost. Je škoda, že takových knih, vybočujících v tomto žánru z těch nejčastějších témat, není více, opravdu velmi příjemná změna.

lenkavildomcova
18.03.2018 5 z 5

Romantická, oddychová, milá. Po brutálních detektivkách fajn změna.

laura
16.10.2017 3 z 5

Četla jsem ji jako první knihu této autorky, a přivedla mě k tomu chtít si přečíst další. Přesto dávám pouze tři hvězdičky, obzvlášť proto, že všechny tři další knihy, které se mi pak dostaly do ruky, byly prostě lepší. Ani tahle není špatná, bavila mě, líbila se mi, zaujala mě, ale pokud ji srovnám s knihami Šepot nebes (zatím jednoznačně vede), Půlnoční zpověď nebo Noc v ráji, řadu uzavírá. Přesto je každá kniha této autorky barvitá, pokaždé nám představí jiné prostředí i jiné hrdiny - ačkoli jsou vlastně hodně podobní, zejména tím, jak proti sobě i se sebou samými bojují - a prohrávají. Nebo naopak vyhrávají? To posuďte sami...

DUNIKO
03.07.2017 5 z 5

Tak k tomu nemám co říct jedině NÁDHERA

havrmoni
10.08.2016 5 z 5

Upjaté a společenskými pravidly svázané ,morálkou se ohánějìcì slečinky nemám ráda. Ve spoustě knih mi znepříjemňují čtení. Tady taky i když ne nadlouho. Příběh byl nádherný,ale i dost syrový či jak to nazvat. Ta doba byla bohužel taková, krutost a surovost Angličanů,Francouzů a jiných kolonistů vůči původním domorodým obyvatelům existovala. Moc se mi líbila myšlenka hrdinky o tom,že i když misionářství se jeví jako správné,tak potlačovat původní kulturu a nahrazovat jinou a pro ně nepřirozenou je destruktivní a arogantní. Bavilo mě,že tohle dílo není bezduchá romantika a zůstane mi v paměti.

Januletta
02.02.2016

Přečtená jedním dechem. :-)

ariel platto
20.09.2015 5 z 5

Úžasná !

TaLu
17.06.2015 4 z 5

Líbí se mi způsob, jakým tato autorka míchá napětí, romantiku, dobrodružství a zajímavé prostředí. Tato konkrétní kniha mi přišla trochu romantičtější, než ty, které jsem zatím od autorky četla. Já mám raději ty knihy, ve kterých je přidala ještě víc napětí.
K odpočinku a třeba na dovolenou určitě doporučit lze.

miruska1
26.12.2013 5 z 5

Nadherny,dobrodružno romanticky pribeh.

PomněnkaPrvní
07.06.2013

Jedná se o hodně dobrodružný děj, kdy hlavní hrdiny pronásledují kanibalové, britské námořnictvo, francouzští vojáci... A při tom všem se India a Jack k sobě pomalu přibližují a zjišťují, že si nejsou tak úplně lhostejní a že mají i cosi společného. Pohodové počtení se špetkou napětí, trochou romantiky, zrnkem erotiky a občasným vtipným dialogem.

deedulka
13.01.2013 5 z 5

Příjemná odpočinková kniha z dob minulých, kdy ženy nenosily kalhoty a lidé objevovali opuštěné ostrovy a plavili se na lodích. Autorka cestopisů se seznámí s bývalým námořníkem, který je obviněn z úmyslně zaviněné lodní nehody. Společně utíkají před pronásledovateli džunglí ostrova a jak jinak se do sebe zakoukají. Kniha je napsána svižným tempem a s krásným popisem ostrovní přírody.