Vyslanci mrtvých

Lidé, jakož i celá plejáda dalších inteligentních tvorů, jsou většinou vazaly nejrůznějších korporací, církví či politických vůdců. Svobodu si musí každý nejprve odpracovat. Nade vším pak jako bohové dohlížejí všemocné umělé inteligence nejasného původu. Andrea Cortová je detektivkou Diplomatického sboru lidstva a na habitat Jedna Jedna Jedna ji poslali vyšetřit vraždu dvou tamějších lidských obyvatel. Potíž vězí v tom, že hlavními podezřelými jsou umělé inteligence, které habitat vybudovaly a zabydlily experimentální rasou inteligentních lenochodů. Jak může osamocený člověk vyhlásit válku bohům? Román na pomezí noir detektivky a space opery získal Pamětní cenu Philipa K. Dicka....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/56_/56532/vyslanci-mrtvych-56532.jpg 3.928

Případy Andrey Cortové (1.)

Romány, Sci-fi
Vydáno:, Argo

Emissaries from the Dead (2008)

Kniha Vyslanci mrtvých

Kyri

Docela se mi líbila fantazie o světě zavěšeném ve větvích. Líbila se mi i hlavní hrdinka, přestože tajemství z nejstrašnějších v minulosti u hrdinů knih většinou těžko snáším. Z mého pohledu byla kniha čtivá do poslední cca 1/4. Pak už mi to přišlo moc křečovité, šroubované a tlačila jsem se k závěru. Postava hlavního vraha mě trochu zklamala.
Celkově: nadšená nejsem, ale rozhodně se to dalo přečíst a bavila jsem se

Gurus

I přez nelehký začátek měla kniha dobrý spád. Kdo je vrah se dalo zjistit, ale spíše až ke konci.
Určitě si přečtu také druhý díl :) Ocin a Skye byli super dvojka/jednotlivec :D

Rita55
07.11.2018

Tak bohužel, tohle byl omyl - sice jsem knihu dočetla, protože jsem chtěla vědět, kdo je vrah, ale vadil mě autorův styl vyprávění v ich formě a děj byl vlastně taky dost nuda. Navíc mě vytáčela neustále zvracející Andrea a pokud už v životě neuslyším o žádném hypertrofovaném misantropovi, vůbec mi to vadit nebude, tady jsem si jich užila až až. Taky jsem nepochopila, proč vyspělé lidstvo, které je schopné cestovat vesmírem, si vybuduje vědecké pracoviště v něčem tak nepraktickém jako je hamaka...? Ty dvě hvězdičky jsou za jeden dva nápady, které by možná stálo za to víc rozpracovat.

renefer
25.10.2018

Trochu jsem v tom plavala. Jednak moc postav a některé zmíněné jen v jedné větě a pak příliš rozvleklé popisy prostředí a zbytečné detaily o planetách, které v tomto příběhu neměly vůbec žádný prostor. Při odhalení pachatele jsem si nebyla jistá, kdo že to vlastně je, protože křestní jméno mi nic neříkalo, takže žádné překvapení se nekonalo. Musela jsem se vracet zpět v knize a zjišťovat, kdo to vlastně je. A myšlenka dva v jednom, možná tři...brrr

Metla
28.08.2018

Mé jméno je Andrea Cortová a ať je mezi námi hned od začátku jasno: nemám vás ráda! Není v tom nic osobního, museli byste se hodně snažit, abyste se zařadili do privilegované skupiny těch, které skutečně nenávidím. Mám za sebou traumatizující dětství, nelehké dospívání a před sebou mizerný život, tak prostě nevidím důvod, proč na vás být milá. Nemám to v popisu práce. Jsem poradkyně Diplomatického sboru, tedy něco jako vyšetřovatelka prokuratury - pro vás neznalé. Kde se ve vesmíru vyskytne problém vyžadující bystrou mysl, tam mě pošlou a já s remcáním srazím podpatky a letím, nemůžu si vybírat. Patřím Sboru; Sboru, co si se mnou bezostyšně vytírá zadek, posílá mě do nebezpečí, ovšem zároveň mě chrání diplomatickou imunitou. A já ochranu nutně potřebuji, spousta lidí i sentientů, příslušníků mimozemských ras, volá po mojí krvi. Jsem totiž Zrůda. Nikoliv vzhledem, nýbrž tím co jsem kdysi dávno spáchala. Nevím, jak se to stalo, kdo ze mě Zrůdu udělal a proč... ale já na to přijdu, cílevědomost a sveřepost mi nechybí.
To však má svůj čas, mým nejčerstvějším posláním je vyšetřit vraždu na odlehlém habitatu Jedna Jedna Jedné, monstrózním výtvoru umělých inteligencí. Kdo je vrah? Proč na habitatu, kde je možné snadno zařídit nenápadnou "nehodu", morduje nepřehlédnutelným způsobem?
Pokud máte rádi poctivé detektivní zápletky, chcete poznávat vesmír, vzájemné soužití a fungování mnoha druhů, nové ekosystémy i jejich nevšední obyvatele, nevadí vám můj sarkasmus nebo jste natolik zvrhlí, že vám dokonce imponuje, máte-li zájem o pozorování lidí, nimráte se s rozkoší v jejich psychologii, a baví vás poslouchat rozhovory s podezřelými, pak neváhejte a připojte se k mé cestě na Jedna Jedna Jednu. Zaručuji vám, že to bude zatraceně kvalitní jízda, která vám dá plno námětů k zamyšlení, obklopí vás parádní atmosférou, podusí napětím, zdeptá nejistotou i paranoidními pocity, rozchechtá ironickými hláškami. Možná se nedočkáte ohromující originality, oceníte však precizní propracovanost všech složek případu "Vyslanci mrtvých" – od pozadí, přes zápletku, až po jednotlivé charaktery. Do té své trapně nudné reality se budete vracet neradi, nevynecháte jedinou příležitost popadnout luxusně vyvedenou knihu a vrátit se zpět do mé jízlivé společnosti, rozplést tu zamotanou síť temných tajemství, rozetnout gordický uzel konspirací. A jistě se budete těšit, až vás sebou vezmu k dalšímu vyšetřování. 90%

Ronkar
21.05.2018

Velmi dobrá detektivka, zajímavé prostředí a současně kritika společnosti, která i přes vývoj technologií a osídlování vesmíru dělá pořád nepravosti a zvěrstva. Prostě žádná Star Trek pohádka, ale uvěřitelný temný svět, který k SF noir bezvadně pasuje. Celé to navíc táhne cynická mrcha par excellence, jejíž charakter uhrane a baví po celý příběh. Výborné finále! Přepkvapivé a nápadité.

furunkl
08.09.2015

Vynikající a nápaditá sc-fi. Nadprůměrná detektivka. Po všech stránkách inteligentní kniha. Zaujme od prvních stránek.

deedulka
05.01.2013

Ze začátku čtení jsem měla sto chutí knihu odložit. Přibližně prvních 100 stran se týkalo popisování okolí, Zdroje a výslechů jednotlivých osob. Nezáživné a postrádající nějakou akci. Postupně ale děj začal gradovat a napětí, akce a konečné pochopení celé situace jsem se dočkala. Jen by to chtělo zajímavější rozjezd do začátku. Co se týká hlavní hrdinky Andrey, i když má za sebou děsivou minulost, byla mi od začátku sympatická a autorem povedeně vykreslená.

Adam-Troy Castro

Adam-Troy Castro