deedulka deedulka komentáře u knih

Splynutí Splynutí Maggie Stiefvater

Bylo to pěkně napsané, chvilkami i vtipné, ale už se mi to trochu vleklo. Některé odstavce jsem přeskočila, protože neustálé hlubokomyslné popisy už mi lezly na nervy. :) Špatné to ale rozhodně nebylo.

03.12.2013 4 z 5

Nepříjemně blízko Nepříjemně blízko Linwood Barclay

Pěkná detektivní zápletka, která se příjemně četla. :) Jen mě trochu mrzelo, že kniha nebyla napsána z pohledu syna Dereka, ačkoliv to tak na začátku vypadalo, ale z pohledu jeho otce, který příběh vyprávěl.

22.11.2013 3 z 5

Tajnosti Tajnosti Freya North

Trochu mě vyděsil počet stran. Oproti většiny knih byla tahle obrovská. Některé pasáže byly hrozně nudné, hlavně začátek příběhu, kde autorka popisovala podrobně každou píď domu nebo informace o mostech. Kniha by klidně mohla shodit 100 stran a bylo by to záživnější. Když jsem se ale dostala přes ubíjející začátek, začetla jsem se a pohodový příběh si celkem vychutnala. Líbila se mi atmosféra městečka, kde je na sebe každý milý a přátelský a výlety na pláž. Zamilovala jsem si malou Em a její žvatlání. Skvělý nápad bylo, dát na konec knihy vyprávění autorky o inspiraci ke knize a jejím vztahu k městečku spolu s fotkami a krátkým rozhovorem. Určitě si přečtu i nějaký další kousek od autorky. :)

17.11.2013 4 z 5

Železný král Železný král Julie Kagawa

Fantasy příběh ze světa Kdesikdys, kde žijí elfové, satyrové a další krvelačné pohádkové bytosti. Nepřišlo mi to úplně jako fantasy pro dospělé čtenáře, místy trochu dětské jako Nekonečný příběh, kde také mizel pohádkový svět, protože děti přestávaly věřit. Jinak se mi ale příběh líbil a i když už mi dávno není -náct, tak jsem si u něj odpočinula a těším se na další díl. Jsem zvědavá, jak si Meghan poradí v kouzelném světě a jak se bude vyvíjet její láska. :)

11.11.2013 4 z 5

Dhampir Dhampir Barb Hendee

Na knize mne hned ze začátku uchvátila krásná obálka. Magiera mi na ní hrozně připomíná Kate Beckinsale z Underworld. :) Příběh elfího míšence Leesila a Magiery, se kterou sehrávají hru na lov upírů, aby získali peníze z vesnic. Když se rozhodnou tuto živnost opustit a usadit se ve vesnici jako majitelé hospody, minulost je dožene a boj s upíry bude tentokrát skutečný. Děj byl strhující a plný napětí, nevšimla jsem si žádného hluchého místa a ani neměla potřebu přeskakovat odstavce, jako tomu bývá u jiných knih s nudnými pasážemi. Těším se na pokračování příběhu. :)

03.11.2013 5 z 5

Oškliví Oškliví Scott Westerfeld

Obávala jsem se, že to bude ponuré psychologické čtení, kniha mě však nadchla svěžím, akčním a vtipným stylem psaní. V 16 letech se ze všech obyčejných lidí stanou krásní a přestěhují se do města New Pretty Townu. Tally provádí jednu lumpárnu za druhou a nemůže se dočkat, až z ní bude také krásná, jenž navštěvuje jeden večírek za druhým. Potká však novou kamarádku, která se chystá odejít do místa, kde žijí neupravení lidé, jenž se vzbouřili proti řádu plastických operací. Kniha je napínavá a popisuje otázku krásy a "ošklivosti" v dnešní společnosti, snahu ovládat lidstvo jako poslušné ovce a každou vzpouru zapudit v zárodku. Těším se na další díly. :)

28.10.2013 5 z 5

Váhání Váhání Maggie Stiefvater

Grace se Samem opět vystupují jako idylický pár, kterému kazí radost jen její rodiče a neidentifikovatelná nemoc, jenž ji začíná udolávat. V knize je nová postava - Cole - nový vlk z prvního dílu. Kniha se půl na půl věnuje osudům Grace se Samem a Cola s Isabel. Děj se tak prolíná a lze sledovat pocity jednotlivých hrdinů. Kniha se příjemně četla a konec opět vygradoval a nechal nás bažit po dalším dílu, hlavně ty zvědavé, jako jsem já. :)

23.10.2013 4 z 5

Mrazení Mrazení Maggie Stiefvater

Sam ví, že se na začátku zimy promění ve vlka a už se nikdy nepromění zpět. Shodou náhod se dostane ke Grace, se kterou je citově spjat díky příhodě z minulosti. Hned si k sobě najdou cestu a snaží se vychutnat každou chvíli, která jim ještě zbývá. Trochu smutný příběh o silné lásce, která má vyměřený čas a snaží se nevzdát jeden druhého a naděje na záchranu. Nechybí ani napínavé chvilky, takže jsem se rozhodně nenudila a díky závěru příběhu se těším na další díl.

19.10.2013 4 z 5

Proměna Proměna Nancy Lindsay Jones Holder

Obálka knihy trochu klame tělem, že se jedná o upířinu, přičemž je v příběhu pouze tematika vlkodlaků. Katelyne - sitotek- se musí přestěhovat k dědovi do hlubokého lesa (přemýšlela jsem, proč na tom tak trval, když věděl, jak je to tam nebezpečné a nedovoloval Kat chodit ve tmě ani před dům). V novém domově poznává Justina a Tricka, ke kterým něco začíná cítit a spřátelí se s Cordelií, jenž bydlí také v lese se svou podivnou rodinou. Idylku kazí pouze maličkost, ve tmě stále něco číhá a zabíjí...Jednu nevýhodu kniha měla, nemohla jsem se od ní odtrhnout a donutit se jít spát. :) Napětí přímo čišelo a byla jsem zvědavá, co všechno se Kat podaří vypátrat o tom, co se děje. Kniha mne velmi příjemně překvapila. Těším se až vyjde 2. díl. :)

14.10.2013 5 z 5

Polibek nesmrtelnosti Polibek nesmrtelnosti Alice Moon

Příšerná nuda, kniha naprosto o ničem. :( Autorka zřejmě zapomněla, že kniha by měla o něčem být a nejlépe mít i nějaký děj, který by čtenáře zaujal. Ale obálka je moc pěkná.

11.10.2013 1 z 5

Říční znamení Říční znamení Patricia Briggs

Další napínavý díl plný akce, ale i lásky kojotky Mercedes k alfa vlkodlakovi Adamovi. Autorka píše skvělé knihy, u kterých se nenudím a udrží si mou pozornost až do konce. Mercedes s Adamem spolu odjedou na "dovolenou" do kempu, kde se z odpočinkového pobytu ve dvou vyklube pátrání po příšeře, která požírá lidi v řece. Mercedes je stále tou starou známou tvrdohlavou osůbkou se skvělými hláškami a dobrým srdcem a Adam zase ten milující ochranitelský vlkodlak. Těším se na další díl Spálená mrazem. :)

10.10.2013 5 z 5

Kruh ohně Kruh ohně Michelle Zink

I když se nedalo v některých částech knihy ubránit usínání, protože se vesměs nic moc nedělo, četla se kniha příjemně. Líbil se mi prohlubující se vztah Lii a Dimitriho, který zaujímal ochranářský postoj kdykoliv a kdekoliv. :) Konečně se ukázalo, zda zvítězí dobro nebo zlo. Další umělé protahování už by nebylo dobré. Ale vzhledem k tomu, jaký závěr autorka zvolila, nebyl by ještě nějaký pokračující příběh? :)

06.10.2013 4 z 5

Křesťanská otrokyně Křesťanská otrokyně Iny Lorentz

3. díl trilogie o Marii a jejím choti Michelovi. Knihu jsem relativně rychle přečetla, vzhledem k jejím 582 stranám. :) Příběh byl napínavý, barvitý a nudné pasáže se vyskytovaly jen zřídka. I když první díl Kočovná nevěstka nepřekonal, líbil se mi o něco více než druhý Markytánka. Politika se zde sice také často řešila, ale už to nebyly takové obsáhlé pasáže. Marie, kterou prohlásili za mrtvou, si tentokrát musela poradit v cizí zemi jako otrokyně a Michel s novým břímě, jenž musel přijmout na své sídlo.

05.10.2013 4 z 5

Muka Muka Lauren Kate

Nová škola, noví spolužáci... trochu na stejný princip jako první díl, ale více napínavý. Luce konečně začíná odhalovat a prohlubovat svoje schopnosti a učí se pracovat se stíny. Děj si polepšil v akčnosti i tajemné atmosféře. Závěr knihy byl skvělý a vyvážil tu trochu nudy a nadbytečného popisování okolí a pocitů v příběhu.

15.09.2013 4 z 5

Pád Pád Lauren Kate

Kniha se četla poklidně a pohodově. Zajímavé prostředí "polepšovny" a různorodé postavy si udržely mou pozornost po celou dobu, i když se nedělo zrovna nic světoborného. Snad v dalším díle bude trochu víc akce a napětí.

13.09.2013 4 z 5

Ti za řekou Ti za řekou Christopher Buehlman

Mrazivé vyprávění o tom, co žije za řekou a potřebuje jíst... Z knihy nemám moc dobrý pocit, ale to bych asi neměla z žádného takového hororu s prvky nadpřirozena. Hlavními postavami jsou snoubenci Frankie a Dora, kteří se přistěhují do vesničky, v níž chtějí začít nový život. Věci naberou rychlý spád, když obyvatelé městečka přetrhnou tradici a za řeku přestanou posílat obětní prasata. Městečko pak potká několik katastrof a obyvatelé se rozhodnou, vzít spravedlnost do svých rukou a bránit se...Od druhé poloviny byla kniha opravdu napínavá.

07.09.2013 3 z 5

Strážkyně Brány Strážkyně Brány Michelle Zink

Lepší, rozhodně o hodně lepší a napínavější než první díl. Děj konečně graduje, objeví se i trocha romantiky s Dimitrim a Lia závodí s Dušemi, aby jim unikla a dostala se blíž k rozluštění hádanky proroctví. Navíc zjistí, že Duše ovládli někoho, komu hluboce věřila...Těším se na poslední díl. :)

02.09.2013 4 z 5

Agenti světla a temnoty Agenti světla a temnoty Simon R. Green

Příběh byl už trochu ubíjející, jak Taylor pokaždé někam přišel, všechno podrobně popsal, s někým se vypořádal a šel zase o dům dál, kde provedl to samé. Jednička se mi líbila o něco víc. Navíc některé scény už byly docela nechutné, např. návštěva Jámy. Naopak se mi líbila přítomnost Andělů a Merlina. Taky nezapomenu na příběh o Elvisovi: "Říká se, že není nic lepšího než špetka Elvise". :)

31.08.2013 3 z 5

Proroctví sester Proroctví sester Michelle Zink

Poslušně hlásím, že během čtení se nic zvláštního neudálo. :) Kniha byla tak nějak o ničem, až na konci se konečně něco pořádného začalo dít a na řadu přišla trocha napětí a akce. Jinak to bylo hrozně suché. I přesto se to četlo docela dobře a jen doufám, že druhý díl bude již o něco záživnější a naváže tam, kde první díl slibně končil.

30.08.2013 3 z 5

Gabra a Málinka 3. a 4. díl Gabra a Málinka 3. a 4. díl Amálie Kutinová

Kniha z mého dětství o povedených dcerkách Gabře a Málince. Gabra je vichřice a Málinka milé nevědoucí stvoření, které se kolikrát nechá napálit. :) S mamkou jsme se knih něco načetly. :)

24.08.2013 4 z 5