Agenti světla a temnoty přehled

Agenti světla a temnoty https://www.databazeknih.cz/img/books/82_/8234/agenti-svetla-a-temnoty-8234.jpg 4 172 172

Noční strana série

2. kniha série Noční strana. Jmenuji se Taylor. Pracuji na Noční straně – v křiklavém, neony prozářeném tajném srdci Londýna, kde jsou vždycky tři hodiny po půlnoci, kde si spolu bohové a netvoři dojednávají svoje záležitosti a lidé tu hledají potěšení, které by jinde nenašli. Mám ten talent nacházet věci. A některé z těch, které hledám pro své klienty, jsou zatraceně nebezpečné. Teď například pátrám po Nesvatém grálu, poháru, ze kterého pil při poslední večeři páně Jidáš. Kazí všechny, kdo se ho dotknou – ale zároveň dává nesmírnou moc. Takže je jasné, že nejsem jediný, kdo se ho snaží najít. Andělé, ďábli, hříšníci i světci – ti všichni převracejí Noční stranu na ruby a slídí po temném poháru. Je vlastně jen otázkou času, kdy se dozvědí, že je slavný John Taylor, muž s talentem pro nalézání věcí, může kdykoliv dovést přímo k němu…... celý text

Literatura světová Fantasy
Vydáno: , Polaris

Agents of Light and Darkness , 2003

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Agenti světla a temnoty. Přihlašte se a napište ho.

John6900
14.02.2024 3 z 5

1. díl série jsem ani nekomentoval, jelikož jsem vůbec netušil, co k tomu napsat. Asi jsem moc nechápal vo co k...a go. Celý příběh, i celý, pro mě nový svět, mi nějak nedával smysl. Teď po 2. díle je to podstatně lepší, ale že by mě to nějak bralo...asi ne. Jo, čte se to dobře, ale dějově mě to moc nechutná.

TERRORDROME
22.11.2023 4 z 5

Na nočnej strane to ide ako vždy, s koncom sveta na spadnutie. John "nájdem aj nemožné" Taylor dostane kšeft na nesvätý grál, teda Judášov kalich. A samozrejme ho chcú všetci, od podradných čarodejníkov a gangstrov po anjelov z neba a pekla ktorí rozbehnú mlynček na mäso. Takže John a Suzie brokovnica chodia mestom a hľadajú stopy v démonskom sado-maso klube či štábe štvrtej ríše, lebo náš hrdina má síce jasnozrivú schopnosť nájsť trebárs aj chrbtovú kosť v politikoch, ale nemôže ju použiť aby zo seba neurobil maják pre všetku nadprirodzenú chamraď. Šikovný spôsob ako dej príliš neurýchliť, akurát divák má potom pochybnosti či sú hrdinove schopnosti vôbec niečo platné. Ale pár krát dostane možnosť predviesť že by v podstate mohol mentálne hacknúť čokoľvek. Potom je nanešťastie nutné udržať taký potenciál na uzde. Plus roboti z budúcnosti a nemŕtvy Merlin. Je to teda opäť krátke a úderné, rozhadzujúce atrakcie zbrklo v štýle "ňuch-ňuch-ideme ďalej-nezastavujeme" ale svoj účel plní. Pobavilo.

Maitter
21.07.2019

Nedočteno. Nechci číst o tom, jak se andělé a padlí hádají ve stylu: „Takhle s námi mluvit nebudete!“ – „Budeme si mluvit, jak chceme, tak jsme to dělali vždycky!“ Kdyby autor podivně nekontrastoval vážné a absurdně pitomé části, šlo by to. Jenže to už by někoho parodoval. Tak hloupá, nepromyšlená knížka se spoustou nevyužitého potenciálu.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Agenti světla a temnoty v seznamech

v Právě čtených1x