Simon R. Green

britská, 1955koupit eknihy

Nahrávám...

Populární knihy

/ všechny knihy
Ostřejší než hadí zubNěco z Noční stranyProstě jen další soudný denDuchové ze záhrobíJestřáb & Rybářka

Komentáře (8)

Přidat komentář
sarka9190
07.08.2018

Série Lesní království a Morituri jsou pro mne TOP z jeho tvoby. Noční strana mne přivedla k urban fantasy(spolu s NikdyKde od N.Gaimana), takže třebaže je jeho nynější tvorba slabší a místy u něj dochází k vykrádání sama sebe, tak zmiňované série budou mít vždy čestné místo v mé knihovně.

BookEater
13.06.2017

Propadla jsem jeho kouzlu, knihy čtu na jeden zátah. Prima oddychovky, přitom nejsou vůbec povrchní.

Ookmalej
20.01.2017

Ke knížkám ze série Tajné dějiny a Noční strana se ráda vracím. Je to moje srdcovka. Jeho knihy byly můj první kontakt se sci-fi literaturou. I když Green nepoužívá převratný styl psaní, fascinuje mě, jak dokáže autor přinutit čtenáře, aby po otočení poslední strany chtěl další várku příhod hlavního hrdiny/hrdinů.

Rhiana
18.12.2015

Miluji jeho knihy. Především pak Noční stranu a Jestřába a Rybářku. Je to starej dobrej klasik plný zajímavých nápadů a stylu humoru, jež je mému srdci blízký.

tereza1036
21.05.2014

Tenhle pán mne naučil číst knížky :)

TokyBalboa
30.05.2013

Ach Simone, pamatuju si když jsem poprvé otevřela "Něco z noční strany" a taky když jsem otočila na poslední stránku "Nevěsta byla v černé kůži". Už těď mi John chybí, takže se na to asi vrhnu znovu, rozhodně mě to neomrzí :)

HTO
29.05.2012

Velmi se mi líbí ten výraz „s gustem a energií“, protože sedí. Simona R. Greena mám moc rád, obzvláště Jestřába a Rybářku – Za Modrým měsícem je doslova klenot, ostatně četl jsem od něj asi třicet knih. Ale přeci jen si dovolím kritizovat: tam, kde píše v první osobě, je (na rozdíl od Old Shatterhanda, kde platí přesný opak) až moc samolibý a macho atd., a navíc, jak některé série postupují, je vidět, že je občas taky specialista na to, co lze nejlépe vyjádřit citátem z knihy o panu Kaplanovi: „Pan Fledermann zaprskal cosi v tom smyslu, že pan Kaplan vytáhl falešného králíka z neregulérního klobouku“. A to je škoda, protože fantazii má přenáramnou a psát opravdu umí.

Nyxi
30.03.2012

velmi oblíbený spisovatel fantasy...jeho knihy čtu jedním dechem...všechny :o)