koupit eknihy

Simon R. Green

britská, 1955koupit eknihy

Nahrávám...
TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všechny knihy
Hodný, zlý a nevyzpytatelnýTemné uličkyDolů mezi mrtvéSen pro duchaKrál zbojníků Robin Hood

Autor

Simon Richard Green je britský autor science fiction a fantasy literatury. Na univerzitě v Leicesteru vystudoval moderní anglickou a americkou literaturu. S psaním začal kolem roku 1973, poprvé publikoval v roce 1979. Jeho dílo tvoří několik sérií psaných s ohledem na komerční úspěch, ale s gustem a en... celý životopis(zdroj: osobnosti.cz)

Komentáře (7)

Přidat komentář
BookEater
13.06.2017

Propadla jsem jeho kouzlu, knihy čtu na jeden zátah. Prima oddychovky, přitom nejsou vůbec povrchní.

Ookmalej
20.01.2017

Ke knížkám ze série Tajné dějiny a Noční strana se ráda vracím. Je to moje srdcovka. Jeho knihy byly můj první kontakt se sci-fi literaturou. I když Green nepoužívá převratný styl psaní, fascinuje mě, jak dokáže autor přinutit čtenáře, aby po otočení poslední strany chtěl další várku příhod hlavního hrdiny/hrdinů.

Rhiana
18.12.2015

Miluji jeho knihy. Především pak Noční stranu a Jestřába a Rybářku. Je to starej dobrej klasik plný zajímavých nápadů a stylu humoru, jež je mému srdci blízký.

tereza1036
21.05.2014

Tenhle pán mne naučil číst knížky :)

TokyBalboa
30.05.2013

Ach Simone, pamatuju si když jsem poprvé otevřela "Něco z noční strany" a taky když jsem otočila na poslední stránku "Nevěsta byla v černé kůži". Už těď mi John chybí, takže se na to asi vrhnu znovu, rozhodně mě to neomrzí :)

HTO
29.05.2012

Velmi se mi líbí ten výraz „s gustem a energií“, protože sedí. Simona R. Greena mám moc rád, obzvláště Jestřába a Rybářku – Za Modrým měsícem je doslova klenot, ostatně četl jsem od něj asi třicet knih. Ale přeci jen si dovolím kritizovat: tam, kde píše v první osobě, je (na rozdíl od Old Shatterhanda, kde platí přesný opak) až moc samolibý a macho atd., a navíc, jak některé série postupují, je vidět, že je občas taky specialista na to, co lze nejlépe vyjádřit citátem z knihy o panu Kaplanovi: „Pan Fledermann zaprskal cosi v tom smyslu, že pan Kaplan vytáhl falešného králíka z neregulérního klobouku“. A to je škoda, protože fantazii má přenáramnou a psát opravdu umí.

Nyxi
30.03.2012

velmi oblíbený spisovatel fantasy...jeho knihy čtu jedním dechem...všechny :o)