Dhampir

Má pověst nejhrozivější lovkyně upírů v zemi. Jmenuje se Magiera. Nezná svůj původ, nezná svou budoucnost. Ví však, co ji čeká v přítomnosti... Rashed - mocný upír hodlá pomstít smrt svého bratra, kterou má shodou okolností na svědomí právě Magiera. Pro lovkyni a jejího partnera, elfího míšence a skvělého bojovníka Leesila, přestává být svět bezpečným místem pro život... Magiera, tváří v tvář smrti, v sobě objevuje nečekané schopnosti. Jenže - je to dar nebo prokletí?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/12011/vzneseni-mrtvi-dhampir-12011.jpg 3.9141

Vznešení mrtví (1.)

Dhampir (2002)

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Fantom Print

Jimm1

Tak nějak zaujalo, ale je to takové čtivé nic. Ubral bych na popisu míst a děj urychlil. Jinak zkusím další díl. Bylo by to záživnější. A je zde na mě docela moc popisováno cestování.

PetraaMatouš

Vlastním celou sérii a musím říct, že je zdařile napsána. Jinak tady už bylo řečeno asi vše.

nadenka13

úžasná série doporučuji

nadenka13

zatím se mi líbí

hanpari
28.12.2017

Dobrodružná fantasy jak má být. Takový lepší Zaklínač.
A propos, pět hvězd jsem dal v rámci žánru. Každý, kdo má rád Baldurs gate a jiné hry na hrdiny, má celkem omezený výběr. Ne snad, že by takových fantasy příběhů nevycházelo mraky. Všechny ale trpí tím, že si jejich autoři nalhávají, že se v nich narodil nový Tolkien.
Dhampir svým svižným a prostým pojetím kašle na Tolkiena. A dělá dobře, povídám.

LimedkaMikki
18.04.2017

Upírská tématika mě fascinuje a miluju elfy. Tady je obojí. A ještě je to dobře napsané. Jsem zvědavá, jak to bude pokračovat.

Belgarion
30.06.2015

Pro mě povedená fantasy série, kterou jsem přečetla už dvakrát. Přemýšlela jsem nad důvody nízkého hodnocení, které si podle mě nezaslouží... Série neobsahuje kýble prvoplánové romantiky, což může některé čtenářky odradit (srovnám-li s hodnocením sérií jako je Anita Blake). Příběh i psychologie postav je jednodušší, srozumitelnější (i když jednání a motivy některých postav nejsou černobílé), takže ve srovnání např. se Zaklínačem může být série méně zajímavá pro náročnější čtenáře. Rozhodně bych ale doporučila těm, kteří s fantasy světem začínají, a mladším čtenářům.

ziriant
11.05.2015

Jedna z prvních fantasy knih, které jsem kdysi četla. Tehdy jsem z ní byla velmi nadšená, teď po letech už méně, ale i přesto je v tom kus nostalgie. Nyní jsem četla již jinýma očima a viděla jsem, jak je příběh předvídatelný a snaživě líbivý, jednoduchý a tak trochu teenagerovský, jak je jednání postav občas dost nelogické. Jenže při prvním čtením jsem i já byla jednodušší a krátce náctiletá, se snahou psát podobná díla, takže jako lehčí čtení ze začátku "čtenářské kariéry" bych knihu doporučila.

julliette
11.05.2015

Je to nádherná kniha. Prvně jsem bla zmatená z toho jejich "představení", ale pak jsem to pochopila. A z hrané lovkyně se stala opravdová, ona je totiž dhampir, neboli dítě upíra stvořené k zabíjení upírů. Takže v městečku pár Vznešených nemrtvých zabila, takže možnost že by mohla s Leesilem žít normální život, zmizela. Upíři a dhampirové jsou přirození nepřátelé, proto za ní budou chodit, aby se ji pokusili zabít.

Anna-Maria
09.02.2015

Je to výborná kniha. Keď som ju začala čítať, nevedela som sa od nej odtrhnúť, až kým som ju nedočítala. Ďalšie časti som si pridala do "Chystám se číst". Je to jedna z mála kníh, resp. sérií, ktoré ma neskutočne zaujali a dávam tomu všetky hviezdičky.

MachineGirl
04.02.2015

Kniha má své mouchy, ale postavy i příběh mě zaujaly, přečetla jsem i zbytek série, ač tedy Dhampir mi ze všech dílů přijde nejlepší. Po přečtení jsem si i našla forum autorů, kam dávali další informace ze světa, kde se kniha odehrává.
P.S. - Knihy mají nádherné obálky!

Taklamakan
01.02.2015

Tahle kniha mě příjemně překvapila. Čekal jsem klasické šestákové béčko, u kterého si prostě oddechnu a za dva dny na něj zapomenu. Ano, obsahuje nějaká klišé, ale ta u tohoto žánru čekám a nepovažuji je nutně za chybu. Naopak musím vyzdvihnout pokus o psychologické vykreslení - a to jak dvojice (anti)hrdinů, tak i nepřátelské upíři skvadry, která rozhodně nepůsobí jako obyčejný tupý cannon fodder pro meče a dýky ústředních postav. Postupné odhalování "záhadného" Mageiřina původu se dá odhadnout po pár stránkách, stejně jako role jejího tajemného našeptavače. Oproti tomu už jen fakt, že všechny plány hrdinů nevycházejí podle plánu, dává ději punc špinavé fantasy, kterou můžu. Dal bych 3,5 hvězdičky,. leč to tady nejde a trojka mi přijde tak nějak smutná. Takže ve zdejším hodnocení 4*.

leesoa
25.08.2014

Jsem ráda, že nejsem jediná komu Magiera na obálce připomíná Kate Beckinsale alias Selene z Underworld :) Jinak ke knížce: Série Vznešení mrtví patří k jedněm z mých nejoblíbenějších sérií o upírech. Žádná hloupá romantická slaďárna (nic proti upířím románům pro náctileté, některé mám i docela ráda). První díl jsem četla již před deseti lety a nyní jsem se ho rozhodla přečíst znova. Je to knížka ke které se ráda vracím :) Byla to jedna z knih s upíří tématikou po které jsem sáhla po přečtení Nočního Klubu od J. Kulhánka a dodnes toho nelituji :) Pro některé "Dhampir" nemusí být jejich šálek čaje, co se knížek o upírech týče, já ale vřele doporučuji :)

Lenka.Vílka
28.06.2014

Byla jsem nadsena a unesena (do jineho sveta)...jak se dej valil dal, doslo mi, ze z tehle serie se pro me stane klasika...

dexeded
15.03.2014

Začátek dobrý ale od poloviny mě knížka přestala bavit a musela jsem se nutit abych dočetla konec.

Natt S
08.02.2014

Prvních cca 100 stránek čtení bylo tak trochu nuda, ale naštěstí se kniha potom rozjela a já se začetla. Není to sice nejlepší úvodní díl ze sérií co jsem kdy viděla, ale za přečtení to stojí. (: Doufám, že ostatní díly budou lepší.

deedulka
03.11.2013

Na knize mne hned ze začátku uchvátila krásná obálka. Magiera mi na ní hrozně připomíná Kate Beckinsale z Underworld. :) Příběh elfího míšence Leesila a Magiery, se kterou sehrávají hru na lov upírů, aby získali peníze z vesnic. Když se rozhodnou tuto živnost opustit a usadit se ve vesnici jako majitelé hospody, minulost je dožene a boj s upíry bude tentokrát skutečný. Děj byl strhující a plný napětí, nevšimla jsem si žádného hluchého místa a ani neměla potřebu přeskakovat odstavce, jako tomu bývá u jiných knih s nudnými pasážemi. Těším se na pokračování příběhu. :)

Nerissa
04.09.2011

Tak vám nevím, ale tahle série mě opravdu nezaujala... a to jsem se opravdu snažila a tři knihy přečetla... ale hrdinové mě vyloženě nebavili, byli mi krajně nesympatičtí. Pořád rozladěný a zakomplexovaný... Nechci srovnávat, ale třeba takový Geralt, Ciri nebo Yennefer, byli v mnohem větších průserech a měli mnohem víc důvodů být nesympatičtí a protivní a přesto je člověk musel mít rád. Tyhle dva jsem prostě ráda neměla...
Ani nevím za co jsou ty tři hvězdy... Snad za nápad a snahu...?

pet-kyval
12.03.2011

[017/11] (ebook) Pamatuji se, že když jsem o této sérii poprvé četla, chtěla jsem si ji mermomocí přečíst. Časem upadla v zapomnění a já se k ní nikdy nedostala. Ale cesty internetu jsou vrtkavé a tak se mi jednoho dne naskytl ke stažení ebook. Papír je papír, to je stále prioritou, ale člověk si i na ten digitální literární vesmír dokáže (musí) časem zvyknout.

Nebavilo mě to. Nebavilo mě to tak, jak jsem čekala, že mě to bavit bude. Tím nechci rozhodně říct, že se jedná o brakovou záležitost. Autorka umí psát, z mytologie převzala dostatek na to, aby uspokojila alespoň okrajově mou touhu po klasických nosferatu, ale...

… Magiera je pořádná kočka s “koulema“ a Lessile hrdě aspiruje na přiopilého zaklínače, ale to vše prostě nestačí. Děj mě nedokázal patřičně vtáhnout, s postavami jsem nesoucítila a rozsáhlost série a titulní strana nám jasně napovídá, že se čelním postavám hned tak zemřít nepoštěstí, z čehož plyne, že budou umírat jiní. Veškeré ohromení tímto utíká v dál, mává bílým šátečkem smíru a sem tam zaškobrtne. Je to prostě škoda.

Ovšem čtyři hvězdy za zásluhy na frčky vyšít musím, protože na ty to dojem udělalo.