Spoutaní

Před začátkem nového semestru se Darkova akademie stěhuje do New Yorku. Cassie už není jen nováčkem, který jen tápe. Stala se silnou osobností, odhodlanou skrýt svá tajemství. Poté, co byla přijata mezi Vyvolené, se musí vyrovnat se svými neuvěřitelnými schopnosti. Její láska ji přivádí do nebezpečí a zlovolný duch v jejím nitru získává stále větší moc. Zvládne se Casiie postavit mocným silám a nenávisti? Zachrání své přátele od strašlivého osudu, anebo je zahubí, aby spasila sama sebe? Kdekoli se objeví Darkova akademie, tam je smrt nablízku. -- 1. vydání. -- zdroj: www.legie.info --...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/128571/spoutani-128571.jpg 3.9207

Temná akademie/Akadémia temna 2.

Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno · Fragment (ČR)

Darke Academy 2 – Blood ties · 2010

Kniha Spoutaní

LilyAlex

Rozjezd byl zase pomalejší, ale celkově mi připadá, že oproti první části se tam toho dělo mnohem víc a mělo to mnohem větší spád. Jsem ráda, že se tu neobjevovalo tolik Vyvolených studentů, kteří mě v prvním díle dost štvali, na druhou stranu mě tu zas mnohem víc vytáčeli Jake a Ranjit.
Do dokonalosti to má ještě hodně daleko, i když se mi tenhle díl rozhodně líbil víc než předchozí. Uvidíme, jak to bude s dalšími díly.

SknihouVrukách
21.12.2018

Určite bola kniha lepšia ako prvý diel,ale mne tam stále niečo chýbalo. Séria je celkom klišé a knih na podobný spôsob je veľa.

brzda.
11.08.2018

Druhý díl je rozhodně lepší než ten prvňí. Přečteno jedním dechem.

Katie46
25.06.2017

Druhý díl byl o něco lepší. Už jsme věděli tajemství akademie a Cassie se přidala napůl k vyvoleným. Čekala jsem, ale pořád na nějaké zvrtnutí, prostě nějaký výbuch, který to ještě více oživí a Cassie se možná dostane do maléru. No něco málo bylo, ale mohla toho autorka více využít. Každopádně kniha opět čtivá a poutavá. Ale rozhodně se k ní vracet nebudu.

any333
24.04.2017

Po přečtení tohohle příběhu mám pocit, že zatímco v jedničce jsme pomalu s Cassie odkrývali závoj tajemství Vyvolených, tak tady pomalu vplouváme do jejich zvyků a podivných tradic, co na Akademii panují. Tenhle díl byl takový hodně vysvětlovací, ale akce s Živou hlínou na konci taky nezklamala.
Cassie se vlastně celou dobu pere s duchem v sobě a já možná trochu nadšeně očekávala, až se takzvaně 'utrhne ze řetězu' a něco provede. Takže výstup se Sarou byl takovým hezkým zpestřením, i když v její kůži bych být rozhodně nechtěla.
A tenhle díl byl taky zvláštní tím, že mě pár postav naprosto šokovalo, ať už pozitivně nebo nějak záporně. Docela u mě poklesli Jake a Ranjit, zatímco Isabella svojí obětavostí s krmením stoupla. Musí to být vážně dobrá duše. A nakonec sir Alric Darke. Po celou knihu jsem netušila, jestli ho mám nenávidět a nebo nad ním uznale hvíznout, jak to bezvadně vymyslel.
Hádám, že se hlavní záporné postavy jen tak nevzdají, a těším se, co se v Darkově Akademii stane v Istanbulu. Jdu na další díl.

Sarajana
14.10.2016

Stejně jako předchozí díl i tento je perfektní.

Sarfias
19.07.2016

Z tohoto dílu mám smíšené pocity. Valnou část knihy jsem měla pocit, že se absolutně nic neděje. Navíc, i když si uvědomuji, že Cassie je teenager a ti mají jiné reakce a způsoby uvažování než dospělý člověk, neubráním se pocitu, že jedná v některých situacích příliš hloupě. Zdá se mi, že první díl byla charakterem někde jinde, než v dílu druhém. Nicméně musím pochválit závěr. I když napětí a "konečně se něco děje" bylo až příliš krátké, bylo to popsané pěkně a jsem zvědavá, jak se příběh bude dál vyvíjet!

Sabka123
27.04.2016

Příběh a nápad je skvělý, kniha napsaná skvěle, prostě se mi celkově líbila a byla skvělá! :D

TIP: Máte rádi Databázi knih?

Gabriella Poole
skotská, 1964