daza.dt daza.dt komentáře u knih

Sestřičky Sestřičky Donna Douglas

Velmi čtivě psaná kniha, rozhodně vás nezahltí lékařské pojmy. Je to taková "Nemocnice na kraji města" z 30 let v Londýně. Milé, čte se rychle a ani to není typická červená knihovna.

23.06.2021 5 z 5

Zvěrolékař z Yorkshiru Zvěrolékař z Yorkshiru Julian Norton

Seriál Zvěrolékař z Yorkshiru sleduju moc ráda, tak mě tato kniha potěšila. Překvapilo mě, co všechno Julian Norton prožil a zažil - opravdu klobouk dolů.

23.06.2021 5 z 5

Kočka na cestách Kočka na cestách Hiro Arikawa

Asi nejsem cílovka či co, ale knížka mě nebavila a nedokázala jsme ji dočíst.

21.04.2021 2 z 5

Doušek věčnosti Doušek věčnosti Petra Neomillnerová

Po prvním díle už jste v obraze a podle mne si to člověk více užívá. Takže upíři, dlaci, šílený otec posedlý světovládou,... - stále stejně dobré, jen tak dál.

Sladká jak krev Sladká jak krev Petra Neomillnerová

Autorku jsem neznala, ale během chřipky před 2 lety jsem narazila na audioknihu a možná to bylo způsobeno horečkou 39 a nebo jen čekáním na další dávku antibiotik - první díl série mi přišel roztomilý a bavil mě. Ono mít upíry v Karlově ulici kudy chodíte do práce je takové roztomilé :) Dlouho jsem sháněla všechny knihy série, ale rozhodně spokojenost. Milé, české, pražské pohádky pro dospělé. A tak i po zdravení, bez horečky v celkem příčetném stavu - 100 % spokojenost.

12.04.2021 5 z 5

Po prvních třech nadupaných dílech začínám cítit trošku slabší humor, ale pořád to ještě není špatné. Bojím se, že už pomalu začíná snižovat kvalita obsahu na úkor počtu prodaných dílů. A to by byla velká škoda.

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Stejná vlna jako 1 a 2 díl, jen tak dál, ať je to stále takové super psycho jako doposud. Ořechovce zdar

Michaela Michaela Miloš Urban

Naprosto totálně souhlasím s předchozím hodnocením mol378 - nevím co autor tenkrát hulil, ale nechci to. :) 3 hvězdy za snahu a ze strachu z Matky představené

12.04.2021 3 z 5

Anděl a ďábel Anděl a ďábel Rozálie Děčínská

Neměla bych, ale nedá mi to - "Nudíte se, nekupujte si medvídka mývala, ale přečtěte si tuhle blbost". Ano je to blbost, ale roztomilá. Neurazí, oddechnete si a všechno 100% dopadne dobře a tak to má v každé správné pohádce být. Rozhodně půjdete spát s čistou hlavou a sny budou růžové.

12.04.2021 4 z 5

Můj dědeček by mě popravil Můj dědeček by mě popravil Nikola Sellmair

O přečtení knihy jsem uvažovala dlouho, ale pořád jsem to odkládala, přicházely stále další a další zajímavější. Ale konečně došlo i na ni - asi jsem čekala trošku něco víc, i když kniha nezklamala - to v žádném případě. Jen jsem dotyčné (a díky ní i sobě) přála víc proniknout k jádru. Ale ono to ani nešlo, když dotyčné již nežily nebo nechtěly. Soudit je to snadné a rychle odsoudit ještě jednodušší.
Kniha ke opravdu hodně zajímavá a zanechá v člověku mnoho otázek.

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Ze všech " zatím" pěti dílů se mi tento zdál asi ten nejslabší - člověk se zasměje o tom žádná, ale už to není takové jako v prvních třech dílech. Uvidíme co chystá autor v inzerovaném šestém - ale pokud to bude mít tuto tendenci, asi bych to již dlouho nenatahovala. Umění je v pravou chvíli skončit.

12.04.2021 5 z 5

Cesta za svobodou: Harry a Meghan a vznik moderní královské rodiny Cesta za svobodou: Harry a Meghan a vznik moderní královské rodiny Omid Scobie

Knížku jsem nedočetla - to nešlo. Přeslazená óda na dokonalou Meghan byla na mě příliš. Ale fanynky určitě potěší

15.03.2021 1 z 5

Prokletá minulost Prokletá minulost Pamela Hartshorne

Autorčino pojetí - každá kapitola je pohled jedné z hlavních postav na danou situaci nebo vývoj děje - se mi líbilo, bylo to jiné a neotřelé. Kniha i přes mojí začáteční skepsi se četla rychle a byla napínavá. Doporučuji, je to milé oddechovka.

07.03.2021 5 z 5

Tajný život stromů Tajný život stromů Peter Wohlleben

Jedním slovem úžasné. Když mi knížka přišla do ruky, říkala jsem si: " Ok, o čem ten chlap tam může asi tak psát. Co je v lese, stromy, houba, pařez a víc už tam není - to bude nuda."
Jak jsem se jen mýlila - knížka je sice o lese a stromech, ale je napsaná tak úžasně a čtivě, že se nebudete moci odtrhnout. Čím víc jsem četla, tím víc jsem kroutila hlavou.
Po přečtení se rozhodně budete koukat na stromy jinak. Otevřou se vám oči do jiného světa. Rozhodně doporučuji a klobouk dolů před autorem.

07.03.2021 5 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Také 2 díl je naštěstí neméně vtipný jako 1 díl. Díky bohu za respirátory v metru - člověk tam alespoň není za totálního blázna či magora a může se smát až mu tečou slzy. Odboj proti blbé náladě i velmi složité době pokračuje. Prostě super a žádné psycho :)

03.03.2021 5 z 5

Sovětské odstřelovačky za druhé světové války Sovětské odstřelovačky za druhé světové války Youri Obraztsov

Knížka má bohužel jen 112 stránek - a je to opravdu škoda - jednotlivé ženy by si zasloužily důkladnější rozpracování. Obrazový materiál v knížce je opravdu obsáhlý a hezky graficky zpracovaný. Jako odrazový můstek pro základní přehled a orientaci ideální. Další dohledávání je pak už na vás.

02.03.2021 5 z 5

U nás v Kozojedech U nás v Kozojedech Václav Vrána

Opravdu jsem se snažila číst a dočíst, ale skutečně to nešlo. Čekala jsem podobnou tématiku či humor jako je Slunce seno .... Bohužel k tomuto dílku mohu jen říci - škoda papíru.

24.02.2021 1 z 5

Šarlatán Šarlatán Josef Klíma

Na film jsem se záměrně nechtěla koukat - než si přečtu knihu. Téma Jana Mikoláška jsem znala již dřív než nastal velký boom díky zfilmování. Knížka mě dost zklamala - čekala jsem víc, ale asi jsem náročná. Resumé - pro někoho, kdo vůbec neví o co jde - tak asi dobrý, ale já čekala větší rozpracování.

22.02.2021 3 z 5

Maminčin mazánek Maminčin mazánek Sarah Flint

Kniha je opravdu napínavá, když ještě osobně znáte některá místa z popisů - tak vás to ještě vtáhne víc. Jen ten konec nemusel být tak rychle seknutý.

12.02.2021 5 z 5

Služebná z hostince Služebná z hostince Dilly Court

Od knihy jsem vůbec nic nečekala, dle obrázku jsem hádala na nějaký ten příběh o tom jak chudá dívenka ke štěstí přišla (takové to ....och ano, ....och ne a ....já nevím , možná...snad). Ale kniha překvapila, hlavní hrdinka sice byla chudá, trošku naivní, ale kupodivu podnikavá a zapojila i mozek. A vůbec to nebylo sladké jak cukrkandl.

12.02.2021 4 z 5