daza.dt daza.dt komentáře u knih

Když vraždí děti Když vraždí děti Stephan Harbort

Nevím proč, ale knihu jsem si vzala na dovolenou. Úplně odpočinkové čtení to rozhodně není. Ač téma je opravdu drsné - je to hodně čtivě napsané a hlavně na závěr je autorem napsáno zajímavé zhodnocení. Rozhodně doporučuji.

14.09.2021 5 z 5

Císařský kurýr Marie Terezie Císařský kurýr Marie Terezie Zdeněk Grmolec

Jak již psali jiní přede mnou, kniha je psaná velmi čtivě, stránky ubíhají samy, ale těch příběhů je tam zbytečně moc - autor příliš kombinuje, aby vysvětlil, proč tam všechny jsou. Na tolik příběhů to má příliš málo stránek a tak je dostatečně nemohl propracovat.

27.07.2021 4 z 5

Zavolejte sestřičky Zavolejte sestřičky Jennifer Worth

Po knize jsem se začala pídit, když mi kolegyně říkala o existujícím seriálu. Kniha mě rozhodně nezklamala, bavila mě dokonce více než série Sestřičky od Donny Douglasové (série je spíš zaměřená na osobní příběhy sestřiček než na pacienty). Rozhodně doporučuji

Plukovníkovi nemá kdo psát Plukovníkovi nemá kdo psát Gabriel García Márquez

Krásný jazyk jako vždy, ale čekala jsem trošku víc a ač je kniha uzoučká - byl to boj dočíst.

27.07.2021 2 z 5

Sestřičky a jejich tajná přání Sestřičky a jejich tajná přání Donna Douglas

Už 5 díl a pořád ještě autorka nezklamala, stále si drží úroveň čtivosti. Těším se na 6.

Hříšná Alžběta Hříšná Alžběta Eleonore Fernaye

V tomto žánru nejsem sice žádný odborník, ale pokud mohu srovnávat např. s Bertrice Small nebo Jude Deveraux - autorka nic moc. Děje příběhů s touto tématikou jsou samy o sobě moc neuvěřitelné - toto se opravdu moc nepovedlo. Snad příště to bude lepší, ale začínat se nějak musí. 3 hvězdy za snahu

27.07.2021 3 z 5

Kocour Bob Kocour Bob James Bowen

Milý příběh o narkomanovi v léčení a kočičím nalezenci. Milá knížečka co vás rozhodně nezarmoutí, ale přiznám se - tedy za moji osobu (a to mám taky 2 kočičí nalezence), nějaké stěžejní literární dílo to není. Ale na dovolenou ideální.

27.07.2021 4 z 5

13. komnata: Druhé pokračování osudů slavných 13. komnata: Druhé pokračování osudů slavných Zuzana Burešová

V rámci letní oddychové četby jsem sáhla v knihovně i po této knize. Není to žádná bichle a čte se velmi rychle. Příjemně mě překvapila skutečnost, že až se v jednotlivých životních příbězích lidí autoři dotýkají velmi citlivých a intimních věcí a kniha vůbec není laciných bulvárním odpadem. Témata týkajících se úmrtí dětí, vážných nehod, nemocí jsou zda uchopena s citem a lidskostí - výsledek pak nevyznívá beznadějně či depresivně. Naopak to řadě čtenářů určitě pomůže, protože tyto obyčejné nepěkné věci mohou potkat každého z nás. Zajímavé je zhodnocení na závěr každého z účastníků - co jim to dalo, zda to pro ně bylo přínosem,.... Rozhodně doporučuji, možná se pak na některé známé tváře pak budete dívat jinak.

Sestřičky na příjmu Sestřičky na příjmu Donna Douglas

4 díl - opět pěju chválu. Velmi milá postava Jess Jagové, těším se pokud se opět objeví v dalších dílech. 100% spokojenost

Sestřičky ve víru osudu Sestřičky ve víru osudu Donna Douglas

Když vás to chytne - tak už nepustí. Kvalita jednotlivých knih neklesá - což je úžasné. Jinak musím souhlasit v ostatními - tento díl byl dramatičtější než ostatní - Ruby X Nick, Helen X Charlie, ....ani si nevšimnete a 392 stránek je pryč.

Sestřičky v nesnázích Sestřičky v nesnázích Donna Douglas

Když už začnete s 1 dílem, je škoda nepokračovat. Příběh jednotlivých osudů sestřiček se vyvíjí a také přichází nové postavy. Hurá na další díly

Ženy bez slitování Ženy bez slitování Camilla Läckberg

Čekala jsem trošku něco víc, ale nápad je velmi neotřelý. Na dovolenou dobré :)

23.06.2021 4 z 5

Letopisy zločinu Letopisy zločinu Roman Cílek

Poutavá kniha pro fanouška tohoto žánru. Autor se rozhodl zaměřit na méně známé případy - což je milá změna oproti většině takových to kompilací.

Umlčená Umlčená Doris Glück

Mám ráda toto téma - a stále nevycházím z údivu, kam ty ženský daly rozum. Chápu, že láska je láska, ale tohle?
Jinak kniha opravdu dobře napsaná.

Past na medvěda Past na medvěda Petra Neomillnerová

Jelikož jsem přečetla již předcházející 2 díly - pokračovat musím. Není to sice nic světoborného, ale upírka z Karlovky je milá, vtipná - knížky mají spád. Spokojenost

Kvítka v bytě Kvítka v bytě Veronika Ježková

Jasně, stručně, přehledně psané. Krásné fotky - graficky čistě provedené - nádhera.

Padělatel Adolfo Kaminsky Padělatel Adolfo Kaminsky Sarah Kaminsky

Ač je kniha vysoce hodnocena - pro mě obrovské zklamání. Psané je to velmi nezáživně, celé to bylo takové zmatené, obtížně přehledné - byl to boj to přečíst. Škoda téma je opravdu zajímavé - snad kdyby se ho ujal jiný autor.

23.06.2021 2 z 5

Kde spí nejkrásnější upírka Kde spí nejkrásnější upírka Blanka Jehlíková

Krásná pohádka na dobrou noc. Zajímavé je použití historických reálií na kterých je vystavěn příběh. Čekala jsem úpadkový román - ale nastalo velmi milé překvapení. Snad bude i pokračování - konec k tomu přímo vybízí.

Deník šílené markraběnky Deník šílené markraběnky Zita Pallavicini

Co napsat......., kniha měla velkou reklamu, ale dost mě zklamala. Chápu, že to asi v životě neměla moc lehké, ale to i jiní lidé. Za mě tedy 184 zbytečných stránek - škoda papíru. 2 hvězdičky za krásnou obálku knihy.

23.06.2021 2 z 5

Yorkshirské povídky Yorkshirské povídky James Herriot (p)

Co dodat - Heriot je Heriot. Neznám snad nikoho komu by se nelíbil. Heriot je láska na celý život. Ke knížce má jen jedinou výtku - je moc krátká :)