daza.dt daza.dt komentáře u knih

Policistka volá o pomoc - problém s integrací nelze vyřešit na ulici Policistka volá o pomoc - problém s integrací nelze vyřešit na ulici Tania Kambouri

Co k této knize napsat. Je dost depresivní čtení. Pozitivní budoucnost nás rozhodně nečeká. Klobouk dolů před touto policistkou, co si všechno musí nechat v práci líbit od spoluobčanů. Je to vážně síla. Rozhodně doporučuji za přečtení každému.

24.06.2019 5 z 5

Dítě, které v noci našlo slunce Dítě, které v noci našlo slunce Luca Di Fulvio

Knížka se četla rychle, děj měl spád, vše dobře gradovalo. Ale je pravda, že tam mohlo být trošku méně té červené knihovny (všichni nevolníci byli chápaví, uvědomělí, závěrečný happy end - no dobrá, pohádka má dopadnout dobře). Není to žádné složité dílo, hezky a jasně rozdělené role klaďasů a záporáků. Doporučuji.

06.05.2019 5 z 5

Kumánska princezná Kumánska princezná Jana Pronská

Čekala jsem trošku něco jiného, ale i když nejsem fanoušek červené knihovny, tak za mě spokojenost. Chvílemi trošku moc sladké, ale děj měl spád, četlo se dobře a na závěr happy end jak Brno :)

18.02.2019 4 z 5

Dědička Dědička Jude Deveraux (p)

Nejsem vůbec "kovaná" v tomto žánru, tak nemůžu hodnotit, zda tato kniha je autorčinou lepší nebo horší. Ale jako oddechovka do metra při cestě do práce nebo "na dobrou noc" je tato kniha ideální. Přišlo mi, že ani není tak moc přeslazená, jak to bývá. Dotyčná Axia to uměla tomu svému pořádně osolit a tak ta kniha měla docela spád a i kupodivu děj - mile mě překvapila.

11.01.2019 5 z 5

Žila jsem již před staletími Žila jsem již před staletími Barbara Erskine

Co napsat - co tu ještě nebylo - četla, přečetla, ale bylo to dost rozvleklé, klidně by se to mohlo trošku proškrtat. Dle mě - trošku moc překombinované vztahy v současnosti, přidala bych více scén z minulosti. Ze začátku jsem čekala trošku více, ale nakonec spokojenost. Jsem ráda, že jsem si ji nekoupila, ale jen půjčila v knihovně.

10.01.2019 4 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Po této knize jsem sáhla proto, že jsem chtěla vědět, že je ještě horší než film. No, není to žádné světoborné dílo, ale četla se rychle. Osobně bych si jí nekoupila, ale na půjčení z knihovny ideální. A zjištění.... tedy alepsoň za moji osobu - kniha je rozhodně lepší než film.

04.03.2018 3 z 5

Sedmý hřích se trestá smrtí Sedmý hřích se trestá smrtí Hana Parkánová-Whitton

Jak již psali jiní, taková pohodová oddychovka, žádné světoborné dílo. Ale čte se rychle, děj je napsaný poutavě.

31.01.2018 4 z 5

Můžeš vše, co chceš Můžeš vše, co chceš Katy Yaksha (p)

Za mne tedy velké zklamání, na to, že jsem na ni v knihovně čekala 3 měsíce - tedy více nic než moc.

02.01.2018 1 z 5

Zbavte se nepořádku s feng-šuej Zbavte se nepořádku s feng-šuej Karen Kingston

Super, kniha. Doposud asi ta nejlepší co jsem s touto tématikou četla, kam se hrabe Marie Kondo a její Zázračný úklid.
Rozhodně všem doporučuji.

27.10.2017 5 z 5

Mořeplavec Mořeplavec Diana Gabaldon

Trošku jsem se toho natahování bála, ale musím říci, autorka nezklamala. V některých chvílích, už jsem si říkala " už ji dejte pokoj, alespoň na chvilku bez nějakých komplikací", ale děj má spád a nenašla jsem nějaká hluchá místa.
Jelikož trpím též těžkou formu "mořské nemoci" - (nezvládám ani labutě na pouti, na loď by mě nedostali ani párem volů) - Jamie je mi ještě bližší. Těším se na seriálové zpracování.
S knížkou jsem několik měsíců rozhodně nebojovala - knížka se čte skoro sama.

20.09.2017 5 z 5

Trest pro hříšné Trest pro hříšné John Saul

Knihu jsem si vzala na dovolenou, (autor byl pro mě neznámým a velmi mě překvapil), je opravdu výborně napsaná, při čtení jsem si často říkala - proboha lidi probuďte se !! Fanatismus, ať už jakýkoliv je šílený a bezmoc je hrozná. Upřímně - konec mě dost překvapil, rozhodně jsem nečekala happy end, ale toto? Výborně psané, ale už se k tomu asi nevrátím.

28.07.2017 5 z 5

Přiznám se, knihu jsem si našla po zhlédnutí představení pana Duška Čtyři dohody, které bylo tedy alespoň pro mne fenomenální.
Na základě představení jsem asi od ní čekala trošku víc, ale i tak mě nezklamala.
Když jí berete přesně slovo od slova, tak chápu, že díky špatně zvoleným pojmům (hřích, nebe, peklo, soudce,....), se hodně lidí musí nutně vyděsit, že jde o sektářskou literaturu. Nevím, zda je to díky překladu, nebo nepřesně zvoleným pojmům již v originále.
Čtenář musí přistupovat trošku s odstupem a nadhledem k dané formě.
Nicméně hlavní myšlenky - neubližovat si zvájemně slovem, nic si nebrat osobně a zbytečně se tím netrápit, dělat vše jak nejlépe umím,... - jsou nadčasové a rozhodně ne sektářské.

03.05.2017 5 z 5

Lucia Lucia Bernard Minier

Anotace knihy byla více něž lákavá - vraždy podle starých obrazů a autor rozhodně nezklamal. Byla to moje první kniha toho spisovatele a určitě na něho nezanevřu. Závěr knihy byl totálně nečekaný - opět mě to utvrdilo, že já k policii jít nemohu neb zloducha opravdu nepoznám. :) Rozhodně doporučuji, čtivé, napínavé, překvapivé a nepředvídatelné.

12.02.2024 4 z 5

Kráva na stromě Kráva na stromě Julian Earl

Knihy o veterině a veterinářích miluju, ale Juliana Earla jsem neznala. Vtipně a mile psaná knížka. Když si navíc vyhledáte osud a životní příběh autora - bude pro vás ještě více sympatický.

21.06.2023 5 z 5

Kriminální případy z Orlických hor Kriminální případy z Orlických hor Jiří Mach

Prosím rozhodně nelze srovnávat s jinými díly bývalých policistů, se kterými se v poslední době doslova roztrhl pytel.
Zpracování a formulace dosti pokulhává, ale pokud jste rodák, tak rád a s láskou přimhouříte nebo raději nad tím zavřete obě oči.
Prostě takové naše malé milé dílo z Orlických hor, které přečtete za jedno odpoledne a možná zavzpomínáte na některé svoje sousedy. Příští kniha snad už bude jazykově lepší.

21.06.2023 4 z 5

Samota Christlhof Samota Christlhof Veronika Rubínková

Čtivé, tajemné a není to jen zdaleka o posledním nechvalně známém majiteli. Krásně vystavěný příběh, skvěle provázané dějové linie, které vás udržují v napětí, očekávání. Rozhodně stojí za přečtení.

21.06.2023 5 z 5

Zrůdné zrcadlo Zrůdné zrcadlo Michael Scott

Narovinu se přiznám, měla jsem nějakou vleklou čtecí krizi a šla jsem čistě po totálním braku na vyčištění hlavy, na dobrou noc a aby mě to nakoplo ke čtení. Nějaký to upírek, vlkodláček, démonek, lehké posednutí, kletba,...však to jistě znáte. Toto brak je a divný k tomu, ale četlo se to rychle a účel to splnilo. Chudák tedy Mr. Dee a historická linka, .....

21.06.2023 2 z 5

Smrtící dávka nenávisti Smrtící dávka nenávisti Roman Cílek

4 krátké příběhy, velmi čtivé, doporučuji.

Očarovaná Očarovaná Hana Hindráková

Nevím proč tuto autorku stále zkouším a říkám si, třeba už to bude lepší než minule. Tak u této knihy musím opět říci - NE opět to nebylo lepší. Takové hezké slohové cvičení, těžko uvěřitelné, chvílemi divné, ale s velmi sladkým koncem. Pozitivum - čte se rychle.

Řetízek slz Řetízek slz Zuzana Zimmermannová

Zajímavý pohled na bohužel v dnešním světě stále aktuální tématiku. Velmi mě překvapilo zpracování knihy - z pohledu matky a vyšetřovatele - zájem hledání toho věčného PROČ? v souvislostech a širším kontextu. Knížečka je to malá a úzká - jak již jiní zmiňovali, reakce matky jsou chvílemi velmi zvláštní, ale proč ne.... Knížka vede k zamyšlení a to je dobře.