Dědička

Román se odehrává v Anglii v roce 1572 a vypráví příběh Jamieho, jednoho z členů již dobře známého rodu Montgomeryů. Pohledný Jamie dostane za úkol doprovodit jednu z nejbohatších dívek Anglie Axii, dědičku kupce Maidenhalla, napříč celou zemí k jejímu snoubenci. Axia si však chce ještě naposledy užít volnosti, a dohodne se proto se svou společnicí Frances, že si vymění role. Jamie se zamiluje do Axie, o níž se domnívá, že je to její chudá společnice. Vše se ještě více zkomplikuje v okamžiku, kdy je skutečná Frances unesena: Jamie s Axií po ní pátrají a sblíží se přitom natolik, že se rozhodnou ke sňatku. Axiin otec ovšem záměnu dívek prozradí a odveze svou dceru k jejímu původnímu snoubenci. Montgomerymu pohrozí, že pokud na ni navždy nezapomene, zničí jeho rodinu. Čestný a statečný Jamie se však nevzdává....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21693/dedicka-21693.jpg 4138

Montgomeryovi 22.

Vydáno: , Baronet

The Heiress, 1995

Kniha Dědička

saez

Tak jsem letos o dovolené přečetla asi po šesté (za dva dny). U toho se tak pěkně odpočívá na sluníčku až si člověk spálí ... :-) Holky (kluky z pochopitelných důvodů neoslovuji), chcete něco nenáročného, vcelku vtipného, trochu sladkého a odpočinkového? Sáhněte po Deveraux. Ale pozor na čtení na slunci :-)

pip11
18.07.2020

Kniha je svižná a velmi vtipná. Skvělý a poutavý příběh se sympatickými, zajímavými a zábavnými hrdiny se mi četl báječně. Rozhodně to stojí za přečtení:)

miruska1
22.03.2020

Kniha sa mi velmi pacila. Prečitane, ako sa hovoří, jednym dychom. Hlavne postavy boli skvělé. Bavila Som sa. Na konci i slza ukapla. Mozem ju len doporučiť......

luci2
23.11.2019

Krásný příběh, který opravdu stojí za to si přečíst. Čistá láska Jamieho a Axie na Vás dýchá z každé stránky. Knížka nepostrádá vtip, ani důvtip. Dokonce mohu říct, ze závěr předčil veškerá má očekávání a jen jsem se rozplývala. Vůbec bych se nezlobila, kdyby autorka příběh ještě více rozvedla hlavně v epilogu, ale i tak jsem spokojena ;-) Četla jsem ji podruhé a určitě ne naposled!

alekis
17.11.2019

Přečteno už asi potřetí a vždycky s potěšením.
Jamie Montgomery je patřičně statečný a charakterní, žádný mizera, svůdce a lamač srdcí, přestože je velmi pohledný a ženy bez rozdílu postavení se před ním kácejí jako kuželky. Je urostlý, silný, udatný a též v milování zdatný, prostě pravý švarný anglický šohaj... a už jenom představa takového hrdiny rozechvěje a rozehřeje srdéčko každé romantičky.
Přes zádrhele a truchlivé prognózy všechno v této knížce patřičně dobře skončí... Hlavní postavy naleznou své štěstí a dostane se jim toho, co si nejvíc přejí. Tak to ostatně má ve správné romanci být :-).
V životě to tak obvykle není, a tak si o tom aspoň sem tam něco přečtěme :-).

daza.dt
11.01.2019

Nejsem vůbec "kovaná" v tomto žánru, tak nemůžu hodnotit, zda tato kniha je autorčinou lepší nebo horší. Ale jako oddechovka do metra při cestě do práce nebo "na dobrou noc" je tato kniha ideální. Přišlo mi, že ani není tak moc přeslazená, jak to bývá. Dotyčná Axia to uměla tomu svému pořádně osolit a tak ta kniha měla docela spád a i kupodivu děj - mile mě překvapila.

laura
30.05.2018

Tak tohle ano! Ještě mi chybí pár stránek do konce, ale už teď vím, že tenhle příběh bude patřit k těm nej od této autorky. Už dlouho jsem se takhle nenasmála. Že je J. Deveraux vtipná vím, ale tady to dovedla téměř k dokonalosti :) Občas mi bylo Jamieho skoro až líto :) A Axia, ta zkrátka neměla chybu. Ženský důvtip nezná mezí, a ona nemusela mít zbraň, aby porazila jakéhokoli muže, když si to zamanula. Jo, bavila jsem se. A bude se mi po nich vážně stýskat...

Svabik
23.05.2018

Přesně knížka, u který nemusíte přemýšlet, jak dopadne. Žádný náročný čtení. Jednou za čas je taková oddychovka třeba.