Jude Gilliam White

Jude Deveraux · pseudonym

americká, 1947

Přidat do oblíbených
Koupit knihy

Brzy vyjde

Mé srdce si tě najde

Mé srdce si tě najde - Jude Gilliam White

Jejich láska odmítla mlčet a zněla napříč časem… Když se na začátku globální pandemie zastaví celý svět, Etta Wilmontová nečekaně uvízne v Kansas City. V zoufalé s... detail knihy

Komentáře (24)

Petra-1
Petra-1
10.01.2022

Tohle byla dlouhé roky moje nejoblíbenější autorka a přečetla jsem od ní snad všechny knihy.

Žáček
Žáček
19.09.2020

Já nevím, ale všichni máme pana Volného rádi.


Artep071
Artep071
15.06.2020

Moje nejoblíbenější autorka, přečetla jsem vše co bylo vydáno. Ráda se vracím k jejím příběhům.

RendyaDav
RendyaDav
08.01.2020

Mám ráda tuto spisovatelku jak dokáže napsat příběh ,který mě dokonale v táhne do děje a vydýchnu až na konci....Mám ráda historické napínavé zamilované příběhy....

MíšaE
MíšaE
14.12.2018

Moje první přečtená knížka od autorky byla Rytíř ve zlaté zbrojí. Přečetla jsem ji asi 5x. Přečetla jsem od ní asi 25 dalších knížek, ne každá se mi líbí, ale jsou výborné na odreagování.

tatjana1737
tatjana1737
31.08.2018

Jasně, že jsem četla lepší historické romány i lepší romance, ale i tak je to čtivé a k oblíbeným knížkám téhle se pravidelně vracím. Některé pasáže mi přišly trochu naivní už před lety, kdy jsem je četla poprvé, ale celkově autorka píše hezky, svižně, vtipně, nechybí romantika ani erotika, zápletky jsou možná někdy předvídatelné, ale i tak... Kdo hledá oddychovou četbu s dobrými konci, s krásnými, inteligentními a sebevědomými ženami, které natrefí na ty správné, mužné, vstřícné a ideální partnery, ten je u JD na pravém místě ;-).

S využíváním historických faktů, znalostí historie jako takové, či se samotnou gender otázkou v jednotlivých dějových údobích by se u JD dalo jistě polemizovat, ale jak píšu výše - když čtenář hledá oddych, romantiku, únik a trochu snění, nemůže u ní sáhnout vedle.

Osobně nejvíce preferuji "sametovou" tetralogii a Ohnivé + Ledové dvojče. Ostatní knížky nejsou špatně psané, ale pro mne už ztrácely na hodnotě právě tím, že byly místy historicky neuvěřitelné. Například pořád nemůžu zapomenout na přesun hrdinky ze současnosti do středověku, kde svého šlechtice a jeho dvůr učila zpívat muzikály z 20. století. Nebo na příběh ženy-lékařky, která obrátila starověké lékařství vzhůru nohama, ale díky nehodě se o ní žádné zprávy do současnosti nedochovaly a její odkaz zanikl apod. Věrohodněji na mě působí to, kde jsou sice události z historie nám známé, ale příběh ústřední dvojice je zakomponován nenápadně a tvoří v podstatě samostatnou osobní linii jednoho páru či rodiny v celku dějin dané země či doby, aniž by autorka manipulovala s fakty z "velké historie".

Příběhy mají většinou stejného jmenovatele - slovní souboje mezi silnou ženou a sebevědomým mužem, kdy nakonec oba "dozrají", najdou kompromis a zjistí, že bez toho jiskření a jeden bez druhého nemohou být. A to je pěkné i dneska - která z nás by doma nechtěla ideálního muže, který nejenže vypadá jako ztělesnění našich snů, ale navrch je výborný milenec (takže stačí jediný dotyk, aby vášeň vzplanula jasným plamenem), dokonale nám rozumí, umí nás rozesmát, ale i naštvat a usadit, když je to potřeba? Zasazení do středověku či 19. století, kdy dámy nosily pěkné róby a muži byli rytíři a gentlemany, kdy společnost byla svázána nějakými pravidly a jasným vědomím rolí obou pohlaví, to už je taková třešinka na dortu ;-).

Kdo hledá seriózní historický román, kterému předcházelo studium pramenů a snaha vcítit se do myšlení doby, tak bude s knihami Jude Deveraux nespokojený. Kdo hledá mraky erotiky, taky asi úplně neuspěje, ale komu stačí ke spokojenosti "červená knihovna", je u téhle autorky správně. Jako oddychová četba je to ideální a na rozdíl od jiných věcí z tohohle žánru, to není úplně blbé. Zpětně Deveraux po přečtení jiných knížek hodnotím jako o něco vyšší průměr, přesto vím, že ke svým oblíbeným titulům se budu pravidelně vracet a vzdychat nad Milesem Montgomerym či doktorem Westfieldem :-).

DUNIKO
DUNIKO
07.05.2018

Panna a král je moje první přečtena knížka od této autorky a vlastně s touhle knížkou i spisovatelkou začala moje posedlost historickými romány.

Enny4
Enny4
29.08.2017

Moje oblíbená autorka. Mám ráda její historické romány

Meridea
Meridea
25.01.2016

Knihy od Jude Deveraux se vždy čtou sami. V průběhu patnácti let, jsem přečetla všechny vydané knihy a jsem velmi spokojená. Budu se těšit na další knihy od této autorky.

110022
110022
18.01.2016

Další super autorka, která prostě musí být mezi oblíbenými.

Ivetaa
Ivetaa
29.11.2015

Od této autorky jsem v průběhu cca dvaceti let přečetla hodně knih. Mám ji ráda i teď a budu se k ní - jsem o tom přesvědčena - vracet i po letech. Nejraději mám její ságy, kdy je dějová linie rozdělena na delší období. Každá kniha má co říct, ať už v ní popisuje autorka třeba historickou romanci ze 16. století z Anglie, nebo popisuje život prvních osadníků (hlavně samozřejmě příběhy statečných žen) přicházejících s vidinou lepšího života do Ameriky na konci 18. století. Zde musím vyzdvihnout, že mezi mé nejoblíbenější patří právě Montgomeryovi. Autorka píše velmi přesvědčivě, umí zaujmout a vtáhnout do děje. Díky barvitému líčení dobového prostředí si umím dobře a ráda představit hrdinky, jejich lásky a poznat dobu, ve které se příběhy odehrávají. Občas tiše závidím a chtěla bych žít v době bez moderní techniky, kdy muži byli Muži s velkým M a věčně se někam a za něčím nehnat...
Pro mě je tato autorka osvěžujícím "únikem" před dnešní - rozuměj "moderní" a "přetechnizovanou" dobou a brilantně se zhostila nejdůležitějšího úkolu, a tím je zaujmout, pobavit, poučit.

TaLu
TaLu
14.10.2015

Myslím, že pokud jde o romantickou literaturu s prvky dobrodružství, bylo by bez této autorky v tomto žánru prázdné místo.
Její knihy mají spád, hrdinové jsou uvěřitelní, i když v rámci rolí, jež hrdinům v romantické literatuře patří.
A popravdě o to přesně jde - její knihy jsou odpočinkové, ponoříte se do děje, přejete všem hlavním postavám, aby to s nimi dobře dopadlo a na chvilku zapomenete, že ve skutečném životě to míváme mnohdy těžší.
Co víc si od tohoto žánru přát ?
A ona ten příběh, vykreslit pomocí slov, podle mého názoru, umí velmi dobře !
Takže díky, za to, že psát začala a doufám, že se nějakých knih ještě dočkáme.

zabicka.1110
zabicka.1110
21.09.2015

chtela bych se zeptat zda nevite jak se jmenuje kniha v serii edilean pribeh a tess a ramsym

saez
saez
29.04.2015

Knihou od Deveraux prokládám četbu odborné literatury. Očekávám nenáročné pobavení, relax, minimální zapojení mozkové kapacity...Některé knihy jsou lepší, některé horší, ale účinek je vždy stejný. Dík za ně :-)

KlarkaMNS
KlarkaMNS
25.04.2014

Četla jsem sérii Dáma (říční, podvržená), další jsem nezvládla...knihy této autorky se prostě nedají číst, anebo možná do patnácti let věku.

kneznaliba
kneznaliba
20.01.2014

Je to kýč, to je pravda Ale já od těchto knih žádnou hodnotnou literaturu neočekávám. čekám, že si přečtu něco naprosto nenáročného, u čeho nemusím přemýšlet a odpočinu si. Pokud ji očekávám, vezmu si jiného autora. Proto tak trochu nechápu některé zdejší výkřiky.

Libuna
Libuna
30.03.2013

Nejvíce se daly číst starší knihy Sametový anděl atd. jinak už v poslední době už moc nečtu knihy od této spisovatelky. ještě se dají číst Ledové a Ohnivé dvojče .

paloma
paloma
27.09.2012

Uživatel [ponorka] řekla - Čistokrevný kýč. Neuvěřitelné.
A já dodávám nechutné.

terreza
terreza
22.08.2012

Abych řekla pravdu tak nejvíc se mi od ní líbí knížkx ze série Sametoývch a pak ze série Dam. Jinak jak která knížka je pěkná. Některá zaujme a čte se jedním dechem a u jiných je to utrpení než se to dočte do konce (Jako například série Stále.., Navždycky,..atd)

jasmine11187
jasmine11187
03.08.2012

Tyhle knížky čtu, když se potřebuju odreagovat, jsou jednoduché, nemusí se nad nimi moc přemýšlet. Začala jsem je číst asi v patnácti letech, ale čím jsem starší, tím mi přijdou blbější.

Juliette
Juliette
28.02.2012

Knihy této autorky jsou dosti jednoduché a hodně dobře předvídatelné. (Což je většina červené knihovny.) Ovšem fascinující je, že vytvořila dvě rodiny, které má skoro v každé knize. A to je potom dosti unavující.

mpavca
mpavca
07.12.2011

Mě více vyhovují její historické romány, než ty novodobější, ale jsou také krásně čtivé a upoutají hned od začátku.

ponorka
ponorka
18.11.2011

Čistokrevný kýč. Neuvěřitelné.

WEIL
WEIL
19.08.2011

Jude Deveraux valí jednu knihu ročně, a na té kvalitě je to znát.

Umí se ale prodávat, takže proč by nevalila červenou knihovnu? Zdá se ale, že přitom množství psala možná někdy i dvěma rukama.