Sedmý hřích se trestá smrtí

Rosamund je urozená dívka, která se seznámila s králem Jindřichem II. při jedné z jeho návštěv ve Walesu. Jindřicha její půvab okouzlil a jejich romantická láska brzy přerostla ve vášnivý, trvalý milostný vztah. Jindřichova manžela královna Eleanor Akvitánská pozoruje vývoj událostí s rostoucí žárlivostí, ale i s obavami. Rosamund se posléze uchýlí do benediktinského kláštera Godstow nedaleko Oxfordu, kde ji král pravidelně navštěvuje speciálně vyhloubenou tajnou chodbou. Zde však začne docházet k nevysvětlitelným vraždám. Má v nich prsty královna Eleanor Akvitánská? To chce vypátrat Rosamundina přítelkyně Grace, která se tím ovšem sama vystavuje smrtelnému nebezpečí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/68_/68420/sedmy-hrich-se-tresta-smrti-68420.jpg 3.937

Grace 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány
Vydáno, Mladá fronta

Kniha Sedmý hřích se trestá smrtí

Nočnípták

Knihu jsem si půjčila pro maminku, má ráda detektivky a autorku též. Tak jsem ji chtěla také zkusit. Ale hned na začátku zjišťuji, že ji znám. Tady začátek si pamatuji, ale jinak mám temno. Tak trochu listuji. Jo, jo, četla jsem, ale úplně zapomněla děj. Jen těžko si něco málo vybavuji. To mne tedy asi nezaujala, když si nevzpomínám.
Přesto mám snahu číst, ale vzdávám to někde za půlkou. Už jsem od této autorky četla lepší knihy.

TaLu

Na tuto knihu jsem pozapomněla, četla jsem ji už před časem. Odpočinkové čtení, pomalu plynoucí děj, ale rozhodně žádná nuda. Dobrodružství i vyšetřování vraždy se čtenář také dočká a s hrdiny, se kterými se skrze čtení potkáme, není těžké se ztotožnit. Historická detektivka, poklidné čtení a zábava současně.

daza.dt
31.01.2018

Jak již psali jiní, taková pohodová oddychovka, žádné světoborné dílo. Ale čte se rychle, děj je napsaný poutavě.

petrarka72
27.12.2017

Průměrná kniha, něco mezi historickou červenou knihovnou a detektivkou. Nicméně neurazila.

Jana38
18.07.2017

Historicka detektivka.poutave napsana.tesim se na dalsi dil

Palorizek85
22.01.2017

Zajímavé, ale nějak nevýrazné. Na zimní večery je to ale dobré.

slyvuska
11.11.2016

tam bylo snad víc vražd než v Midsummeru...

evca7271
08.11.2016

V celku pekna kniha,ale neco tomu trochu chybelo.

Ctitel
Ctitel