Davina Davina komentáře u knih

Paní půlnoci Paní půlnoci Cassandra Clare (p)

Knihy od Cassie ani jinak hodnotit nemohu, sice mi tato serie zatím přijde nejslabší, přesto naprosto úžasná. Je to úžasný svět, který se stále obohacuje o něco nového. Autorka si navíc dokáže perfektně vyhrát s postavami a to je na tom to úžasné. Každá postava má své typické rysy, každý je něčím unikátní. U této knihy mě mrzelo málo akce, proto doufám, že nám to Cassie dalším dílem vynahradí. Rozhodně doporučuji! Tato kniha už má své čestné místo u mě na poličce vedle ostatních skvostů od C. Clare.

09.10.2017 5 z 5

Will Grayson, Will Grayson Will Grayson, Will Grayson John Green

Nevím, Johnu Greenovi jsem prostě nepřišla na chuť. Jeho styl mě nezaujal a stejné je to i s tímto příběhem. Nejspíš pro mladší ročníky to bude sedmé nebe, ale mě toto jednoduše nezaujalo.

18.12.2016 2 z 5

Křišťálový meč Křišťálový meč Victoria Aveyard

První díl byl skvělý, ale tenhle je naprostá katastrofa. Opravdu mě to mrzí, děj byl utahaný a neustále nudný. Hlavní hrdinka by potřebovala pořádně po tlamě a už opravdu nemám chuť zjišťovat, co bude dál. Tato kniha mě velice zklamala.

13.12.2016 2 z 5

Co s láskou Co s láskou Nicholas Sparks

Stále si stojím za tím, že musím dohnat všechna ta úžasná díla od N. Sparkse, ale tohle byl pro mě docela oříšek. Dělalo mi problém se začíst a místy jsem se úplně ztrácela. Děj byl pěkný, konec smutný. Tuhle knihu bohužel nezařadím k jeho nejlepším dílům.

12.12.2016 3 z 5

Nejkrásnější - Příběh Levany Nejkrásnější - Příběh Levany Marissa Meyer

Tohle se opravdu povedlo. Knížky od M. Meyerové se mi čtou velice dobře a rychle. Levany mi zde bylo opravdu líto. Nikdy nepoznala lásku, tak chápu, že ji nemohla ani dát a tak se snažila vytvořit aspoň něco přibližného lásce. To ovšem neomlouvá její činy. Kniha se mi opravdu líbila.

10.12.2016 5 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Co se mi na tom vlastně líbilo? Ten konec, jediná část, která se mi opravdu líbila, byl konec. Postavy byly bezcharakterní a nudné. Děj samotný téměř o ničem a jediná část, která ve mně vyvolala aspoň zárodek nějakého citu, byl jen a pouze konec.

31.10.2016 3 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Ale jo, byla to sranda. Krásně se to četlo. Ten konec byl sice trochu divným, ale i tak se mi to líbilo. Krásné zpracování postav. Rozhodně skvělá volba pro povinnou četbu.

30.10.2016 4 z 5

Girl Online Girl Online Zoe Sugg

Čekala jsem opravdu víc, tohle mě nebavilo. Vůbec mi nepřišlo, že by se to nějak lišilo, od jejího vlogování na YT. Zjednodušeně to bylo všední a nudné. Myslím, že youtubeři by neměli lézt do světa knih a raději si dále vlogovat. Tím nemyslím nic špatného k autorce jako youtuberce, ale kniha se jednoduše nepovedla.

28.10.2016 2 z 5

Povídky malostranské Povídky malostranské Jan Neruda

Byla jsem nucena sáhnout po další povinné četbě a opět se to nepovedlo. Kniha mě nudila, nudila a nudila. Není to můj šálek kávy a myslím, že ani nikdy nebude. Abych pravdu řekla, už teď si nepamatuji, co jsem to vlastně četla.

17.10.2016 2 z 5

Dopisy na konec světa Dopisy na konec světa Ava Dellaira

Tak tohle bylo lehké zklamání. Obálka super, příběh až tak moc ne. Nedokázala jsem se začíst. Jediné plus, je zajímavé zpracování formou dopisů, ale jinak mě to nijak nenadchlo ani nezaujalo.

11.09.2016 3 z 5

Všichni jsme hleděli vzhůru Všichni jsme hleděli vzhůru Tommy Wallach

Čekala jsem něco jiného, ale tohle bylo jedno velké klišé. Mohl z toho být originální příběh, ale místo toho zase jenom vztahy, vztahy, vztahy. Celkem to bylo nudné, ale občas to nabralo takový zajímavý proud, takže jsem dočetla až do konce.

10.08.2016 3 z 5

Květy zla Květy zla Charles Baudelaire

Možná ji lépe pochopím, až budu starší. Některé básně byly pěkné, ale jiné jsem moc nedávala. Mám ráda poezii, ale tahle mě tedy neoslovila.

08.08.2016 3 z 5

Okouzlená nocí Okouzlená nocí Amy Plum

Obálka je přenádherná, ale námět už není tak originální, jak bych si přála. Šlo o průměrný příběh, kde jsem dopředu očekávala snad úplně vše. Na léto je to oddychové čtení, které nenadchne ani neurazí.

10.07.2016 3 z 5

S láskou Rosie S láskou Rosie Cecelia Ahern

Ta kniha je naprosto úžasná! Rozhodně jsem tam zbožňovala tu upřímnost malých dětí (to bylo vážně super!) A ty dva jsem chtěla přetrhnout, že se nedali tak dlouho dohromady. Upřímnost byla všude okolo, jen ne ve vzájemných citech.

06.07.2016 5 z 5

Světlo mezi oceány Světlo mezi oceány M. L. Stedman

Tak toto byl velice silný příběh! Tolik emocí, tolik lásky a zároveň bolesti. Opravdu velice povedené! Nádhera!

24.06.2016 5 z 5

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

První divadelní drama, které jsem kdy četla. Samozřejmě jsem si knihu vypůjčila kvůli povinné četbě, jinak bych k ní nejspíš nezabloudila. Ráda se na divadlo koukám, ale nerada ho čtu. Příběh Romea a Julie zná snad každý, je prostě nesmrtelný. Kniha se mi četla celkem dobře, i když jsem ji na 5 dní odložila, radši bych si však zašla do divadla.

19.03.2016 4 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Do knihy jsem se nedokázala vůbec začíst, přišla mi celkem nezáživná. Kniha je sice označená jako bestseller, ale už jsem četla lepší. Nevím, proč mi to nesedlo, mám takové příběhy ráda. Když na to myslím zpětně, tak ve mně kniha nic nezanechala, je to smutné. Myslela jsem, že mě to bude bavit.

06.03.2016 3 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Opravdu velice povedená kniha! America mi velice sedla, vlastně mi sedly všechny postavy. Této knize nemůžu nic vytknout, opravdu mě velice bavila. Děj byl vždy zajímavý, vůbec jsem se nenudila. Teď už jen zbývá otázka Aspen nebo Maxon? Rozhodně si musím přečíst další díly!

06.03.2016 5 z 5

Mechanický anděl Mechanický anděl Cassandra Clare (p)

Takže je krásných čtvrt na 2 ráno a já jsem naprosto uchvácená. Miluji, jak je to zasazené do prostředí Viktoriánské Anglie, to jak si vykají... Opravdu se mi to líbilo. Nate mi nesedl už od začátku, přesto na mě čekalo překvapení v podobě Magistra. Opravdu doufám, že v dalších knihách odhalí pravou osobnost Willa. Rozhodně si tuto knihu zařadím do TOP10... Rozhodně doporučuji! Cassandra Clare opět nezklamala!

03.01.2016 5 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Abych byla upřímná, ze začátku mě knížka moc nebrala, měla jsem ji odloženou na stole a četla ji pouze v autobuse nebo v tramvaji, takže za celou dobu jsem přečetla pouze 8 kapitol z celé knihy... Pak mě popadla nehorázná chuť na čtení a dneska bylo dočteno. Vlastně ani nevím, jak se to stalo. Kniha se najednou četla sama, začala mě bavit, prostě mě uchvátila. Popravdě mě vůbec nepřekvapila pravá identita Cinder, jelikož mi to bylo jasné už od začátku. Škoda, autorka si mohla dát větší práci se zamaskováním pravdy. Když ale pominu tuto chybičku, tak kniha byla skvělá. Kdo by si také nechtěl přečíst o kyborgské popelce, že?

26.12.2015 4 z 5