Davina Davina komentáře u knih

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Pane Bože! Tak na tenhle skvost jsem čekala pořádně dlouho a když se mi dostala do rukou, odmítala jsem ji pustit. Bylo pro mě velké překvapení, že vypravěčem je smrt (To byl naprosto parádní nápad) Dívat se na to z pohledu smrti bylo velice zajímavé. Kniha sama o sobě je velmi dech beroucí a opravdu zajímavě napsaná. Doporučuji.

18.08.2016 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Opravdu magický příběh! Velice mě to dojalo (a že se to moc často nestává). Jsem ráda, že tento skvost si mohu vystavovat u sebe doma a přečíst si ho kdykoliv. Rozhodně je to jedinečná a neopakovatelná pohádka. Myslím, že lepší kniha, která má tak ojedinělý pohled na svět, se nenajde. 5* je pro tuto knihu málo.

06.03.2016 5 z 5

Jste introvert? : jak prosperovat ve světě extravertů Jste introvert? : jak prosperovat ve světě extravertů Marti Olsen Laney

Děkuji za skvělé vykreslení introverta. Jsem opravdu ráda, že autorka dokázala tak skvěle popsat pochody introvertů. I my jsme normální lidé a to by si měl svět uvědomit a přestat se snažit nás měnit k obrazu dnešní společnosti.

29.03.2017 4 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Stydím se, stydím se, stydím se!! Ve svém věku čtu tuto knihu poprvé... Proč jsem něco tak úžasného nečetla jako dítě? Proč proboha? J.K. je úžasná spisovatelka. Kvůli filmu jsem se připravila o všechny ty wow efekty, ale s tím už se nic neudělá. Knížka je i tak nádherná a já ji budu předčítat jednou i svým dětem a vnoučatům!

31.12.2016 5 z 5

Bílý tesák Bílý tesák Jack London

Miluji příběhy ze zvířecího pohledu a tahle kniha je, byla a vždy bude ta nejlepší! Velký respekt spisovateli za tak jedinečný emotivní příběh. Nesčetněkrát mě dohnal k slzám. Ráda jsem příběh poslouchala, když jsem byla malá. Teď jsem si ho přečetla sama a opravdu to budu číst znovu a znovu. Nemine to moje děti ani má vnoučata! (O to se postarám :D ) Opravdu velká poklona, tak ohromné a jedinečné dílo již nikdo nikdy nenapíše.

12.03.2016 5 z 5

Město nebeského ohně Město nebeského ohně Cassandra Clare (p)

Na tuhle knihu jsem čekala na dlouhém seznamu čtenářů v knihovně (cca 3 měsíce). Opravdu to bylo emocemi nabyté. Ten konec byl tak úžasný, úplně jsem si to dokázala živě představit (Nemusím snad ani psát, že bych to chtěla zažít.)

Jako vášnivá čtenářka jsem hltala každé psané slovo. Nechtělo se mi to přečíst až do konce, protože jsem věděla, že je to poslední díl téhle nepopsatelně skvělé ságy. Opravdu jsem ráda, jak to dopadlo a rozhodně se k těmto knihám v budoucnu vrátím.
C. Clare je bezpochybně jedna z nejlepších spisovatelek. Doufám, že jednou budu mít tu čest ji potkat a osobně jí poděkovat, že dokáže sepsat něco tak báječného, jako je právě TMI.

PS: Jsem jediná, kdo měl rád Sebastiana-Jonathana? Svým zvráceným způsobem to s Clary myslel dobře. Nemohl za to, v čem byl vychovávaný. Tuto postavu jsem si velice oblíbila.

23.07.2015 5 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Rovnou se přiznám, nejdřív jsem viděla film (protože o knížce jsem prostě neměla ani páru). Samozřejmě se mi film líbil, ale pak jsem jednoho krásného dne šla do knihovny a viděla ji tam. Vzala jsem si ji domu a byla strašně nadšená. Skoro jsem brečela, když jsem ji dočetla. Padla tedy jednoduchá otázka: Jak se mi sakra mohl líbit film?
Ve filmu není obsažena ani 1/10 (jak smutné). Každopádně díky Cassandře Clare a jejímu Městu z kostí jsem se vrátila ke knihám, za což děkuji. Rozhodně doporučuji, je to originální a rozhodně se nebudete nudit.

21.04.2015

Prvních 100 Prvních 100 Kass Morgan

Dobře, tohle se trochu (trochu víc) nepovedlo... Zatím co seriál je zařazený do mojí TOP10, tak tahle kniha bude ráda, jestli si na ní vůbec někdy vzpomenu jinak než jako na zklamání. Zatím vždy jsem se přiklonila na stranu knihy, dnes je tomu však jinak. Opravdu je seriál mnohem lepší než-li kniha, i když by bez knihy seriál nejspíš nevznikl (To vidím jako jediné plus). Chyběla mi tam akce, v knize se opravdu řeší jen a pouze vztahy (To já nemám ráda). Knihu jsem přečetla, ale během čtení jsem nepociťovala žádné emoce, ani po přečtení ve mně kniha žádné nezanechala.

17.02.2016 3 z 5

Fangirl Fangirl Rainbow Rowell

Knížka se mi velice líbila... Naprosto jsem se ztotožnila s Cath (Stejně se mi víc líbí oslovení Cather :D ) Za to Wren mi lezla docela na nervy, ale nakonec jsem si ji oblíbila také. Levi mi padl do oka hned po jeho prvním úsměvu. A Reagan byla takový to správný spolubydlo...
Rozhodně stojí za přečtení. Byla to 1. knížka, kterou jsem od této autorky četla a kamarádka mi už doporučila Eleanor & Park, takže zítra hned vyrážím do knihovny :)

06.12.2015 4 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

A máme tu další knihu z povinné četby. Četla se opravdu snadno, je to zajímavá a dobře napsaná kniha. Je to vlastně moje první kniha od Karla Čapka. Dr. Galén neměl chybu. A konec mě opravdu velice překvapil. Je to skvělá kniha.

18.05.2016 5 z 5

Odpusťte mi, váš Leonard Odpusťte mi, váš Leonard Matthew Quick

NEJDŘÍV TĚ BUDOU IGNOROVAT, PAK SE TI BUDOU SMÁT,
PAK PROTI TOBĚ BUDOU BOJOVAT, NAKONEC ZVÍTĚZÍŠ.

Opravdu jedinečná kniha, která ve mně zanechala opravdu velkou změť emocí. Je to až neuvěřitelné, že někdo dokáže něco takového vůbec napsat. Působilo to na mě velmi realisticky, až mě to děsilo. Rozhodně si tu knihu pořídím domů a panu M. Quickovi skládám velkou poklonu za tak velký skvost, který dokázal vytvořit, a kterým se mi dokázal nepopsatelně zarýt do srdce. Kniha mě přiměla se nad sebou a mým životem zamyslet. Za mě jedna z nejlepších knih, kterou jsem četla.

16.04.2016 5 z 5

Ještě jsem to já Ještě jsem to já Lisa Genova

Čtení této knihy, byl opravdu silný zážitek. Kvůli svému studiu jsem na knihu neměla téměř žádný čas. Dnes jsem se to rozhodla změnit a za pár hodin bylo přečteno... Slzy tekly proudem a tento příběh si s sebou ponesu ještě hodně dlouho. Děkuji autorce za skvělé vystižení Alzheimerovy choroby.
Rozhodně se ke knize někdy vrátím a tento emocemi nabitý příběh si znovu připomenu. Dovolím si prohlásit, že je to jedna z nejlepších knih, co jsem doposud četla!

14.11.2015 5 z 5

Město ztracených duší Město ztracených duší Judith Rumelt

Řeknu to upřímně, trochu to zavánělo nudou... Knížka se mi líbila, ale většinu času to bylo jen o tom - "Je do mě zamilovaný? Není do mě zamilovaný?" Já tohle tak trochu nedávám, ale budiž. Ke konci už začínala být nějaká akce, ale opravdová válka začíná až v posledním díle, tedy aspoň v to doufám (Nemám možnost to zjistit, protože při mém štěstí si v obou knihovnách, ve kterých jsem registrovaná, někdo knížky půjčil :D :D Myslela jsem, že na místě umřu...) Jo a BTW: Jsem jediná, kdo to Sebastiánovi žral?? Fakt jsem chvíli věřila, že jsou tak propojení, že převzal i kus Jaceova dobra...(Ach ta naivita :D )
PS: Děkuji C. Clare, že v knize uvedla Prahu. :)

26.05.2015 4 z 5

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Tahle knížka byla prostě Charlieovsky úžasná! Opravdu se mi to líbilo... Krásný děj, skvěle zpracované postavy... Opravdu jsem se bavila od začátku až do konce... Film jsem viděla cca 3 roky zpátky a moc se mi nelíbil, dám tomu ještě šanci, protože tato kniha neměla chybu!

25.04.2017 5 z 5

Mechanická princezna Mechanická princezna Cassandra Clare (p)

Skvělé zakončení této trilogie. Opravdu miluji tento svět lovců stínů a děkuji spisovatelce za jeho vytvoření. Nedokážu se rozhodnout, která série je lepší, ale obě zůstanou v mém srdci navždy. Je to opravdu krásně sepsané a jsem hrdá na to, že mohu mít tyto skvosty doma.

04.12.2016 5 z 5

Mechanický princ Mechanický princ Cassandra Clare (p)

Miluji to!! Miluji tuto knihu, autorku, tu dobu, miluji prostě všechno. Autorka je pro mě bohyně. Píše opravdu poutavě a ani tentokrát nezklamala. Příběh byl poutavý a užívala jsem si ho plnými doušky.
PS: Také bych nevěděla, kterého si vybrat!

27.11.2016 5 z 5

Otka: Ošklivá tlustá kamarádka Otka: Ošklivá tlustá kamarádka Kody Keplinger

Tenhle typ humoru prostě žeru! B. byla super, ty hlášky se opravdu povedly. Je pravda, že jsem první viděla film, až pak jsem přišla na to, že je to i kniha. Podobnost sice žádná, ale jak film tak i kniha mají něco do sebe. Rozhodně to není kniha roku, ale zaručeně pobaví.

01.10.2016 4 z 5

Rozum a cit Rozum a cit Jane Austen

Kniha byla krásná, postavy zajímavé, ale děj mi místy přišel zdlouhavý. Jane Austenovou zbožňuji a její styl psaní je neuvěřitelný, čtenář jakoby byl vtažen do samotného děje knihy, prostě úžasné. Přesto musím podotknout, že kniha Pýcha a předsudek se mi líbila více.

22.08.2016 4 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Dobrá, pravděpodobně jsem jediná svého druhu, komu se to nelíbilo. Rozhodně je kniha přeceňovaná. Vybrala jsem si ji podle obálky a kvůli dobrému hodnocení. Upřímně, mě to moc nebavilo. Téměř nic se tam nedělo a rozhodně mi to nepřišlo zajímavé. Za mě rozhodně zklamání a do dalších se ani nehodlám pouštět (škoda, ty obálky jsou kouzelné).

27.06.2016 3 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Kdyby nebylo povinné četby, nejspíš bych se k tomuto čtení ani nedostala a to by byla veliká škoda! Kytice se opravdu povedla a každý příběh má něco do sebe. Ještě teď si pamatuji, jak jsem se musela na základce učit polednici. Je to opravdu velký skvost!

15.05.2016 5 z 5