Centurion.d Centurion.d komentáře u knih

Batman: Zatracení Batman: Zatracení Brian Azzarello

Kresba a celkové zpracování nádherné, příběh pekny a temný. Poradny komiks pro dospělé lidi :)

03.03.2020 4 z 5

Kroniky Legie 3 a 4 Kroniky Legie 3 a 4 Fabien Nury

Kresba pěkná ale příběh mi přišel stále moc zmatený

03.03.2020 3 z 5

Conan: Darebáci v domě Conan: Darebáci v domě Kurt Busiek

Další perfektně zpracovaný Conanovský příběh do komiksové formy v příjemné kresbě.

02.03.2020 5 z 5

Conan: Síně mrtvých Conan: Síně mrtvých Mike Mignola

Super kresba, perfektni příběh a velmi zajímavý doslov o Lovecraftovi a Howardovi

02.03.2020 5 z 5

Vzpoura pokořených andělů: Tucet příběhů s tajemstvím Vzpoura pokořených andělů: Tucet příběhů s tajemstvím Roman Cílek

V nedávné minulosti jsem četl jinou sbírku povídek od pana Cilka a byl poměrně zklamán a rozhodnut, ze si od nej nejspíš již nic neprectu, protože se mi jeho styl psaní ani příběhy nelíbí. Bohužel jsem v jedné soutěži vyhrál tuto knihu, tak jsem se rozhodl, ze ji dam šanci a začal ji číst. Rovnou řeknu, ze jsem přečetl jen první tři povídky a pak knihu zatratil jako ztrátu času.
Styl autora je rozvláčný, hodně textu vyplňuje zbytečnou vatou a používá až archaicke popisy a styl mluvy svých postav. Všechny přečtené povídek byly krátké a takové o ničem. Ničím zajimave obycejne příběhy, které by se daly vypovědět na půl stránky. U takto krátkých textu jsem tedy čekal nějakou překvapivou pointu... nedočkal jsem se.
Za mě zklamání a už od autora povídky rozhodne číst nebudu. Možná jsou roman lepší, ale pochybuji a nezjistím to.
Než jsem sem napsal tento komentář, přečetl jsem ještě recenze, ktere jsou zde připojené a řekl bych, ze je tam krásné vidět, ze se jedna o recenzenty, kteří dostali recenzni výtisky zdarma, protože jejich chvala je zarážející - jako kdybychom četli každý jinou knihu :)

27.02.2020 1 z 5

Vražda za oponou Vražda za oponou Antonín Jirotka (p)

Pohodova jednoduchá detektivka, kterou přečtete během chvilky, protože je příběh jednak krátký, ale také dobře napsaný, ctivy a uvěřitelný.
Policie zde hraje spíše okrajovou roli, ale hlavní hrdina a jeho herecti přátele je naštěstí v plné míře nenahradí a jejich vyšetřování tedy vypadá, tak jak by asi v reálném životě vypadat a dopadnout mohlo.

26.02.2020 4 z 5

Zkorodovaný muž Zkorodovaný muž Adam Christopher

Kdysi jsem hrál zmíněnou hru a byl jsem z ni nadšen, prostředí a vymyšlený svět byly zajimave, proto jsem si sehnal všechny tři dostupné knihy a pustil se do čtení.
Po přečtení této knihy musím říct, ze jsem nijak nadšen nebyl. Kniha nijak výrazně nedokresluje vymyšlený svět, události ani postavy. Dvěma hlavním postavam knihy se sice věnuje docela dost, ale zbytek docela dost opomíjí. Samotná zápletka příběhu je poměrně zajímavá, ale rozhodne by ji chtělo trochu více propracovat a napsat.
Autorův styl psaní mě moc nezaujal. Hodně mi vadilo, ze často opakuje a vysvětluje dokola zjevne věci nebo již několikrát vysvětlené. Jako kdyby knihu záměrně natahoval... Dej některých pasáži je svižny a akční nebo i napínavý, ale těch je málo. Při čtení mi častokrát mysli proletlo, jak je některé myšlení nebo chování postav šílené naivní a neuveritelne. Pak jsem si okamžitě říkal, ze to asi opravdu není kniha pro dospělé, ale spíše pro děti. Podivn vztah mezi Emily a Corvem mi také neseděl, na jednu stranu je to otec a dcera, kterou on učí tajemství špionáže a potažmo vražděni, na druhou stranu si vzájemně každou chvíli klíčové informace tají a mlzi. Co mě zarazilo, byla občasné myšlenka některého z kladných hrdinu, kteří jsou v podstatě spioni a vrazi, ze je jim proti srsti zabíjet Velrybare, ze by je radši jen zneškodnili či co....
Kniha na mě působila moc rozporuplne a po půlce jsem si říkal ze ji odložil, ale nakonec sem byl zvědavý jak to dopadne, tak jsem to dočetl. Každopádně další díly již pravděpodobně zkoušet číst nebudu.

20.02.2020 2 z 5

Cestopisy tohoto typu se mi líbí a čtu je rad. První knihu o cestě do Jeruzaléma jsem přečetl jedním dechem a nadchla mě, takže jsem sehnal další (tuto) a pustil se do ni.
Za mě musím rict, ze je psaná jinak než první cestopis. Předchozí kniha byla taková “syrovejsi” než tato, byla víc popisnejsi ohledně cesty a lidi, které autor potkával. V této je víc zamyšlení a úvah, některé se opakuji a není to tak zajimave. podle popisu bylo tohle asijské putování spis nudnejsi a čínská část podstatně nudnejsi než nepalska. Nicméně vše se pak nějak moc točí jen kolem konstatování kde se mu podařilo spát a kde všude dostal jídlo... Co mě taky nebavilo a přišlo mi hrozné, byly básnicky.
Za mě je rozhodne zatím lepším dílem první cestopis.

12.02.2020 3 z 5

Černý anděl Černý anděl John Connolly

Tato série se mi líbí, autor píše poutavě a čtivě. Každopádně tato kniha se už od předchozích čtyř dílu hodně liší. předchozí knihy se vesměs zabývaly zaporakem ala vůdce sekty - náboženství a tajemno bylo v rámci uveritelna, tato kniha už nás zavádí víc na pole fantastiky. Příběh je už více mysteriozni a autor začíná z hrdinu i zaporaku dělat víceméně nadpřirozené bytosti - aspoň to tak při četbě působí (i když by se to možná dalo vykládat jako pomatenost zločinců a psychickou zmatenost hlavního hrdiny, jenže nektere z postav tak vnímají i ostatní hrdinové románu). No, jsem zvědav v jakem duchu bude série pokračovat.
Co se mi líbilo, byla skutečnost ze celá zápletka je poskladana na motivy možných tajemství Kostnice v Sedlci a historická linka stejně jako závěr knihy se tedy odehrává v Čechách. (Akorát ty zločinecké gangy v Praze si mohl autor lépe nastudovat :) )

02.02.2020 4 z 5

Bílá cesta Bílá cesta John Connolly

Pěkne napsane, ctive. Zajímavý krimi příběh s mysteriozni primesi.

18.01.2020 4 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Precteno skoro jedním dechem. Poutavě napsané a hodně zajimave.

16.01.2020 4 z 5

Zkoušky Zkoušky Vicente Segrelles

Pěkná kresba

12.01.2020 3 z 5

Murena: První cyklus - Cyklus matky Murena: První cyklus - Cyklus matky Jean Dufaux

Nádherné kresby a poutavý pribeh

11.01.2020 5 z 5

Obchodník se smrtí Obchodník se smrtí Hugh Laurie

Dal jsem tomu slušnou šanci až do ste stránky, ale přesto mě to nepřesvědčilo, abych to docital a ztrácel tím čas. Autorův styl mi neseděl, dost mě otravovaly jeho ustavicne pokusy, aby to bylo vtipné či bůhví co většinou vět chtěl dokázat. Mě to přišlo hodně nucené a vyznělo to jako rádoby komedie, která mě nezaujala. Až do místa kam jsem dočetl není vůbec jasné, kdo je hlavní hrdina, jaký má vztah s ministerstvem apod. A proč si jeho vybrali jako nájemného vraha.
Stylu nucených vtipu také nepomohlo nevtipne vysvětlování nějaké obyčejné věci, kterou autor okeca na cely odstavec úplně zbytečnou vatou.
Za mě tedy ne.

27.12.2019 1 z 5

Sága Valty Sága Valty Jean Dufaux

Perfektní příběh i kresba.

16.12.2019 5 z 5

Říkají mi Lars Říkají mi Lars Daniel Gris

Dobře napsané, ctive a vtáhne do děje. Přečteno skoro jedním dechem. Za mě super akční krimi.

16.12.2019 4 z 5

Účastníci zájezdu Účastníci zájezdu Michal Viewegh

Většinou platí, ze kniha je lepší než film. Tato je výjimkou. Filmová komedie je nesčetněkrát lepší než tento roman. Par momentu je shodných s filmem, ale většina ne.
Roman v podstatě vypráví o spisovateli, který píše knihu o účastnících zájezdu, které možná sleduje jako účastník zájezdu k moři. Říkám možná, protože v některých momentech i závěru není jasné, zda si to hrdina cele nevymysli pro knihu, zda opravdu někde je nebo nikam nejel.
Samotné popisy děje jednotlivých postav jsou poměrně ctive a uvěřitelné. Kdyby autor vynechal blbosti jako jiná jména, vymyšlené kraviny s panem Petrescu a paní Kostalovou, tak by to šlo. Autorovy vzlyky v kapitolách a odstavcích ohledně kritiků jeho tvorby byly trapné a nejspíš se jednalo o stesky samotného Viewegha, který nám chtěl sdělit, jak mu ublizuji...
Myslel sem ze tato autorova kniha bude mít ještě úroveň a bude patřit mezi ty kvůli kterým se zařadil mezi bestselleristy, ale pro mě to bylo po filmu velké zklamání.

13.12.2019 2 z 5

Daredevil: Muž beze strachu!: Omnibus: Kniha čtvrtá Daredevil: Muž beze strachu!: Omnibus: Kniha čtvrtá Brian Michael Bendis

Perfektni příběhy a zakončení série.

13.12.2019 4 z 5

Daredevil: Muž beze strachu!: Omnibus: Kniha třetí Daredevil: Muž beze strachu!: Omnibus: Kniha třetí Brian Michael Bendis

Opět super.

11.12.2019 4 z 5

Kroniky Legie 1 a 2 Kroniky Legie 1 a 2 Fabien Nury

Super kresba, na mě trochu zmatený dej, který moc často skáče z místa, času i postavy.

11.12.2019 3 z 5