Zkorodovaný muž

Oficiální další kapitola cenami ověnčené videoherní ságy. Císařovna Emily Kaldwinová vede dvojí život; vykonává své povinnosti císařovny, ale přitom se svým otcem, Corvem Attanem trénuje a zdokonaluje se v umění plížení, boje a vraždění. V Dunwallu se objeví podivná zahalená postava, která údajně disponuje stejnou mocí, jakou kdysi vládl jistý zabiják známý pod jménem Daud. Protože existuje možnost, že se jejich nejnebezpečnější nepřítel vrátil, Emily a Corvo se po hlavě vrhnou do závodu na život a na smrt s časem. Pokud se jim nepodaří o tomto tajemném nepříteli zjistit pravdu, mohlo by to skončit zkázou nepředstavitelných rozměrů....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/325690/zkorodovany-muz-7ep-325690.jpg 435

Dishonored (1.)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Baronet

Dishonored: The Corroded Man (2016)

Kniha Zkorodovaný muž

alchac

Varuji opravdu důrazně před českou verzí knihy, protože překlad Martina Königa se nedá označit ani jako naprosto otřesný. Nepřečetl jsem ani 40 stran a musel jsem knihu odložit a pořídit si anglickou verzi, protože u českého překladu jsem doslova trpěl nad každou stránkou. Nevyčítal bych panu Königovi ani tak to, že nepřevzal terminologii z celkem povedeného českého překladu hry (např. názvy kalendářních měsíců), ale s takto neumětelským překladem, který občas působí, jako kdyby autor originál prohnal nějakým překládacím programem, jsem se ani v rámci brakové literatury doposud nesetkal. Posuďte sami: Například na str. 14 větu „For a time, the Prisoner and his two chained companions followed a virtual trail of corpses“ König přeložil jako „Jednu dobu trestanec a jeho dva spoutaní společníci kráčeli po virtuální stezce z mrtvol,“ nebo na str. 33 dokonce větu „She had never liked Daud’s little enforcer, and with her out of the frame, the chance arose for Galia to step in and show Daud what she was made of“ přeložil jako „Tu Daudovu malou přisluhovačku nikdy ráda neměla, a když byla teď ze hry, Galia získala příležitost do ní vstoupit a ukázat Daudovi, co je zač.“ Na str. 36 zase autor překladu prokazuje neznalost pádů českého jazyka či správního používání předložek, pročež se čtenář dozví, že „Velrybáři byli mistři klamu a v nepozorovaném pohybu po městě.“ A to jsem vybral opravdu jen ty "nejlepší" kousky z cca čtyřicetistránkového fragmentu. Od nakladatelství jako je Baronet bych opravdu nečekal, že něco takového pustí do tisku…

marek4156

Čekal jsem propadák, ale byl jsem vyvrácen z omylu

Ryuu_L
29.06.2018

Radím ako pekný doplnok ku hre - možno lepší zážitok pre tých, ktorí si odohrali aspoň prvú časť, ale za mňa super.

Tomas97
25.02.2018

Jako velký fanoušek herní serie jsem neváhal si knihu hned přečíst. Kniha je to průměrná, žádne extra pocity ve vás nevyvolá, avšak fanouška hry příjemně potěší.

Taliane
30.01.2018

Zkorodovaného muže jsem si chtěla přečíst, protože jsem velká fanynka Dishonored her a celého světa, takže bych si nějaký příběh z Dunwallu ujít rozhodně nenechala. Navíc na knížce spolupracoval i kreativní direktor Harvey Smith, kterému vděčíme za to, že je svět tak obrovský a rozmanitý, takže co by se mohlo nepovést na knížce?
Prvních stran (asi půlka knihy) velice dobře popisuje nové postavy a vykresluje jejich charaktery a akce, všichni se tam chovají přiměřeně svému věku a i se čtenářem je jednáno jako s relativně náročnějším čtenářem (pokud pominu ty haldy tiskových chyb). Nicméně další část knížky, kde už má jít do tuhého, jako by čtenář byl najednou postaven před dětskou knížku. Poslední část, která měla být velkolepým zakončením příběhu tak byla spíše fiasko a s každou další myšlenkou, kterou postavy vyjádřily, se jevily jako nevyspělé na takovou danou situaci. Jako kdyby dospělí lidé přemýšleli jako náctileté děti. (Je vůbec možné nemít rád Emily? Jde to, když se bude chovat jako v disney telenovele.) Proto mám neustále problém s určením kategorie čtenářů.
Osobně jsem ji dočetla jen aby mi neuniklo nic, co se v Dishonored světě odehrálo, i příběh a nápad byly nakonec stejně tak ve stylu Dishonored jako hry. Ale napsané to mohlo být jinak. Třeba to bylo překladem, rozhodně tedy doporučuji čtení v originále.

vlasta2410
29.12.2017

Knížka se mi hodně líbila a jelikož jsem faninkou celého dishonored světa, měla jsem za chvilku přečteno. Je pravda, že sem tam byly pasáže celkem zvláštní, ale to nemění nic na tom,že se knížka líbila.

B4LU
12.12.2017

Překvapivě docela příjemné počtení, i když jsem obecně proti knihám podle herních předloh. Ani zde se bohužel neobejdeme bez 'herních' pasáží, kdy je popsáno, jak ta či ona postava někam šplhá nebo bojuje, ale naštěstí převažuje reálný děj, který pěkně rozšiřuje herní univerzum. Vracet se k tomu asi nebudu, ale špatné to není.

Nisshoku
29.04.2017

Kniha bola zaujímavá, ale v istom zmysle niečo důležité postrádala, niektoré časti boli jednoducho také.....suché, nudné dá sa povedať, dokonca trochu nezmyselné... Celkovo bola knižka dobrá ale radím ju k tým, ktoré som prečítala raz a dosť xD

herní adaptace

Adam Christopher