Bílá cesta přehled

Bílá cesta https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/3785/bila-cesta-3785.jpg 4 89 89

Charlie Parker série

V Jižní Karolíně čelí mladý černoch obvinění ze znásilnění a vraždy Marianne Laroussové, dcery jednoho z nejbohatších mužů ve státě. Jde o případ, se kterým nikdo nechce mít nic společného, případ s kořeny v prastarém zlu, a to je specialitou soukromého detektiva Charlieho Parkera. Jenomže Parker ještě netuší, že se ocitne přímo uprostřed nejhrůznější noční můry, krví zalité snové krajiny s přízrakem ženy v bílé kápi, černým autem vyčkávajícím na pasažéra, který nikdy nedorazí, a spiknutím přátel i nepřátel v okolnostech a dění obklopujících smrt Marianne Laroussové. Tohle už není jen obyčejné vyšetřování. To je sestup do černé díry, konfrontace s temnými silami, které ohrožují vše, na čem Parkerovi záleží: jeho přítelkyni, jeho nenarozeném dítěti, dokonce i jeho duši... V cele daleko na severu zatím fanatický kazatel Faulkner chystá Charliemu Parkerovi hroznou pomstu, jejímiž nástroji se mají stát titíž muži, které Parker nahání, a zvláštní, hrbaté stvoření, které hlídá své poklady zakopané na břehu řeky: neodhalený masový vrah Cyrus Nairn. Co nevidět dojde ke konečnému zúčtování jak v jižanských bažinách, tak v severských lesích, dvou navzájem vzdálených místech, které mají jednu vlastnost společnou: jsou to místa, kde se cestičky živých a mrtvých křižují. Je to místo, kterému se říká Bílá cesta.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Fantasy
Vydáno: , BB art

The White Road , 2002

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Bílá cesta. Přihlašte se a napište ho.

Kami33
10.09.2023 5 z 5

Typický Parker. Kdo ho má rád, nebude zklamán.

maličkán
14.11.2022

Hrůza. Po 60 stránkách odkládám, tento autor mi vůbec nesedí a nebudu plítvat časem nad takovou slátaninou. Četla jsem od něj i Polibek smrti, bylo to to samé v modrém. Už žádnou knihu od něj. Divím se, že má kniha tady tak vysoké hodnocení. No asi jsem jiná.

Niu
25.02.2022 4 z 5

(SPOILER) U detektivek tohoto autora, přesně u této série mě mrzí to, že není tak čtená, jak by si zasloužila. Pravda, patří mezi díla na přelomu tisíciletí a jsou zastíněna aktuálnější tvorbou. Přece jen si cením neotřelého směřování původně detektivko-thrilleru do jiných úrovní. Možná je to i tím, jak vnímám právě ty jiné úrovně, je mi to bližší, ne tak přehnané. Prolíná se v příbězích i historie. Sice nemůžu posoudit, do jaké míry si autor dělal rešerše, ale řekla bych, že historie je natolik děsivá, že určitě tahle část práce spisovatelů je podložena pravdou. Tady nahlédneme do časů rasismu v Americe. Začátek, zdá se být klasický detektivní, a pak vás ta cesta svede, ani nevíte kam, divíte se všemu, co na ní potkáte, někdy se zastavíte, ale jediné, co víte, že chcete jít dál. A třeba je to ta Bílá cesta. Trošku mě v knize mate prolínání časů a kdo má zrovna v příběhu slovo (myšlenky), taky postavy, které se nějak v příběhu objeví bez zjevného důvodu (aspoň toho hlubšího). Ale co musím ocenit, tak Connollyho humor je jeden z mála, co mě rozesměje nahlas. A Louise s Angelem bych si přála poznat, mít je po boku. On ten Louise je svým způsobem vlastně milosrdný (viz konec knihy). Chybělo mi tam uzavření Charlieho hodnocení postavy Beara - ten konec mne fakt dojmul. Těším se na další díly a v sérii pokračuju.

Zatím zde není žádná související novinka.

Ocenění knihy (1)

2003 - Barry Award (Best British Crime Novel)

Kniha Bílá cesta v seznamech

v Právě čtených1x