david9690 david9690 komentáře u knih

Ovšem Ovšem Karel Kovy Kovář (p)

Knihu jsem si přečetl kvůli tomu, že syn je Kovyho velkým fanouškem a také se aktuálně pro mě celkem zviditelnil ve StarDance. Takže jsem si říkal, že si přečtu tuhle knížečku a zkusím toho človíčka poznat trochu více. Je to taková oddychovka, v některých pasážích jsem se docela fakt pobavil a protože mám rád kreativitu a kreativní lidi kteří se nebojí udělat i třeba blbosti, dělat si legraci sami ze sebe, tak můžu říct, že Kovy je přesně ten typ člověka a byl mi celkem sympatický. Velmi se mi líbilo, že z toho jeho povídání o sobě vyzařuje takové pozitivní odhodlání a hlavně sebeuvědomění, že za to kam se dostal a jak se vyvinul může být vděčný hlavně své rodině, která ho inspirovala a maximálně podporovala a zajišťovala mu podmínky a impulzy ke kreativnímu sebeprojevování se. Pro teenagery opravdu fajn a myslím že i dospělý člověk tam muže najít docela dost dobrých myšlenek a podnětů.

12.01.2020 4 z 5

Čtyřcestí Čtyřcestí Tommi Kinnunen

Musím říct, že mě to velmi zaujalo. Není to úplně WOW kniha, ale po přečtení to nutí člověka přemýšlet a musím říct že je to opravdu dobře napsáno. Oceňuji nápad, kdy se na období života jedné rodiny dívají 4 členové (babička, dcera, zeť, a přivdaná manželka dcery a zetě) svým pohledem, každá osoba má své touhy a sny, každý z nich je svým způsobem vyjímečný a pro okolí těžko přijatelný a musí se po svém vypořádat se svými odlišnostmi a hlavně musí nějak komunikovat se svými nejbližšími, což se ukazuje jako nejtěžší. Asi nejsympatičtější mi byla Kaarina, moc se mi ale líbí, že to není "černo-bíle" a v každém je něco dobrého, každý má i nějaké své stinné stránky, chyby a problémy, které musí řešit a vypořádat se s nimi. Doporučuji k přečtení.

12.01.2020 5 z 5

Prokletí Titánů Prokletí Titánů Rick Riordan

zimní výprava byla nečekaná, ale určitě zajímavá a dobrodružná. Nové postavy Thalie, Bianky, Zoe a Nica byly dobře podané a postupem času si získávaly více a více sympatií - mělo to akci a to "rostoucí zlo" a povstávání Titanů je podle mě velmi dobře dávkováno a dává tak vyniknout pozitivním vlastnostem hrdinů. Velmi skvělé čtení.

Moře nestvůr Moře nestvůr Rick Riordan

Četlo se to super, bylo to vtipné, děj byl dynamický a měl spád, postavy Percyho, Annabeth a Grovera dle mého názoru velmi sympatické. Tyson a Duhák skvělí. Přečetl jsem celou sérii 5 knih zhruba za týden a vyloženě jsem se těšil, že si najdu chvíli čas na čtení a posunu se v příběhu dále. A taky mě moc bavilo si vždycky k různým postavám které se tam postupně objevovaly najít bližší informace na internetu a rozšířit si tak řekněme "spíše mlhavé" znalosti z řecké mytologie - prostě za mě velmi příjemné čtení s edukačním přesahem.

Bitva o labyrint Bitva o labyrint Rick Riordan

Nápad s Minotaurovým labyrintem pod celou USA byl parádní, to jak jím hlavní hrdinové museli cestovat a čelit různým nástrahám mě bavilo a bylo to fakt moc dobré čtení. Líbilo se mi i to jak to bylo variabilní a jak se celý labyrint pořád měnil a snažil se hrdiny zmást - moc zajímavý nápad a pro mě velmi zábavně a čtivě zpracováno.

Poslední z bohů Poslední z bohů Rick Riordan

ten konec se mi líbil velmi... to se autorovi fakt povedlo a bylo to pro mě určitým způsobem i překvapující, jak se s tím autor popral. Kniha obsahuje spoustu zajímavých myšlenek a podnětů k zamyšlení. Celá serie si mi četla velmi příjemně a rozhodně si někdy přečtu i další serie od pana Autora

Zloděj blesku Zloděj blesku Rick Riordan

Tohle mě fakt hodně bavilo. Sice to je možná určené pro trochu jinou audienci, ale četlo se to super, bylo to vtipné, děj byl dynamický a měl spád, postavy Percyho, Annabeth a Grovera dle mého názoru velmi sympatické. Přečetl jsem celou sérii 5 knih zhruba za týden a vyloženě jsem se těšil, že si najdu chvíli čas na čtení a posunu se v příběhu dále. A taky mě moc bavilo si vždycky k různým postavám které se tam postupně objevovaly najít bližší informace na internetu a rozšířit si tak řekněme "spíše mlhavé" znalosti z řecké mytologie - prostě za mě velmi příjemné čtení s edukačním přesahem.
Zkusil jsem se i podívat va první díl jakožto film ale to mě fakt nebavilo a cca po 20 minutách jsem to vzdal a film vypnul. Knížka je prostě vždy 100x lepší, alespoň pro mě.

Otec prasátek Otec prasátek Terry Pratchett

Celkem fajn kniha, lehký humor, docela zajímavý námět a čteno těsně před vánoci, takže to dodalu trochu té atmosféry. Co bych vytknul a vadilo mi to celkem dost, bylo že se to zcela nestrukturovaně proplétalo - paralelní děje se střídaly třeba po 2-3 větách a to přepínání kdo že to aktuálně hovoří a čí dějovou linku čtenář sleduje na mě působilo spíše rušivě než příjemně. A taky jako drobné mínus pro mě bylo, že se vůbec nevyznám v tradicích jež jsou s vánočními svátky spojené v anglo-americké kultuře a tedy chyběly mi souvislosti a někdy mi asi unikaly různé vtipné narážky a odkazy. Ale nebylo to vůbec špatně a přečetl jsem si to rád.

Tanec s draky 2 Tanec s draky 2 George R. R. Martin

Bylo to dobré, ale co ten konec? To mělo gradovat vyvrcholit a vše jen zůstalo otevřené a pokračování žádné? Když hodnotím celou sérii zpětně tak ale musím říct že to bylo fakt strašně roztáhne a kdyby tam autor použil 1/3 postav asi by to bylo lepší.

08.12.2019 4 z 5

Tanec s draky 1 Tanec s draky 1 George R. R. Martin

Zase je to staré dobré čtení na které jsem byl zvyklý a bavilo mě to velmi. Tyrione vítej zpět! Jsem zvědavy na ten poslední díl jak se to vyvine.

08.12.2019 5 z 5

Střet králů 1 Střet králů 1 George R. R. Martin

no přiostřuje se to a bude to ještě velmi napínavé, ale baví mě to a rozhodně budu v serii pokračovat dál, ať vím co se bude dít s mými oblíbenými i nesympatickými postavami

25.09.2019 5 z 5

Střet králů 2 Střet králů 2 George R. R. Martin

je to napínavé a zajímavé, ale tenhle díl byl teda prozatím asi nejkrvavější a nejbrutálnější - obávám se že se to začíná čím dal více zvrhávat k řeži a jatkům. Uvítal bych méně prostoru věnovaného zabíjení a bitvám, ale asi to tak musí být, aby vynikly jednotlivé charaktery postav... tak snad 5 bude trošku více povznášející

25.09.2019 4 z 5

Hra o trůny 2 Hra o trůny 2 George R. R. Martin

jedeme bomby! je to moc dobré a vzhůru k dalším dílům

16.09.2019 5 z 5

Hra o trůny 1 Hra o trůny 1 George R. R. Martin

Míjelo mě to úspěšně, ale nakonec i já jsem podlehl - ne tedy seriálu (to mě moc neba) protože knihy jsou podle mě 1000x lepší ale začal jsem to číst a musím říct, že je to fakt výborné, čtivé, má to akci, spád - ze začátku jsem byl trochu ztracen v množství postav, ale čím více to čtu tím více obdivuji autorovy schopnosti. Moc dobré a ještě si budu nějakou chvíli číst, než přečtu všechny díly téhle skvělé serie - těším se na to. Takže hurá a díky za to!

16.09.2019 5 z 5

Muž se psem Muž se psem Zdeněk Jirotka

Taková oddychovka, na to jak to je "stare" tak je to celkem zábavné a četlo se to příjemné. Nebylo to wow, ale že by to zas byl nějaký brak, to taky nemohu říct. Saturnin to není ale špatně to nebylo. Přečteno v rámci výzvy 2018 - kniha autora z mého kraje

01.09.2019 3 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Třetí díl mě malilinko zklamal. 1 a 2 super, ale 3 byla spíše o boji s vnitřními běsy a vyrovnáváním se s minulostí, až závěr knihy zase nabral pořádně grády. Ale celkově hodnotím trilogii jako velmi povedenou a jsem rád že jsem si to přečetl. Rozhodně to bylo zajímavé, akční, napínavé a taky to poskytuje vhodnou látku k přemýšlení.

30.08.2019 5 z 5

Řeka bohů II Řeka bohů II Wilbur Smith

Nedočetl jsem to neb mě to nebavilo. Jednička super ale tohle mě vůbec nezaujalo. Možná tomu ještě někdy dám šanci ale teď ne

30.08.2019 1 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Dost dobré pokračování skvělé 1 a už se těším na 3. Tahle série je fakt dobrá (až mě to samothéno překvapilo, jak mě to zaujalo) a čte se to samo. Na tento díl jsem opět potřeboval jen pár hodin a budu to muset nějak zpracovat v hlavě. Po přečtení 1 jsem se díval i na film, ale to mě až tak nenadchlo - sice se autoři drží knihy až na pár drobností, ale hlavní herečka je uměle nastavena svým povrchním chováním do nepříliš přitažlivého světla a rozhodně nezískala moje sympatie narozdíl od knižní předlohy. Ono je to taky tím, že hodně částí knihy jsou věnovány jejím interním myšlenkám a celá serie je vlastně hodnocena z pohledu hlavní hrdinky, což se ve filmu dá vyjádřit asi dost těžko.

29.08.2019 5 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Hey tohle je Grandiozní! Komentáře jsem nečetl a asi jsem udělal moc dobře, protože bych přišel o napětí a závěrečné rozuzlení...prostě skvělé, čtivé, napínavé a hlavně hrozně moc lidské a sympatické. Ty charaktery jednotlivých postav byly vytvořeny přímo geniálně a je tam opravdu spousta neuvěřitelně dobrých myšlenek a hlubokých pravd o nichž by měl čtenář popřemýšlet. Přečteno za pár hodin a musím říct, že tohle byl doslova pamlsek. Těším se na další knihy této autorky.

27.08.2019 5 z 5

Bavilo mě to a to jako dost! Někdy mi trochu vadilo, že hlavní hrdina Taito je až exterémně dokonalý a vševědoucí, ale W.S. to tak ve svých knihách má a postupně jsem to vzal na vědomí a přijal jsem to jako fakt. Jinak čte se to samo, dějová linka příběhu je zajímavá, postavy a kulisy v příběhu jsou velmi dobře zpracovány. Prostě to bylo takové přijemné čtení, čas u toho rychle ubíhal a jednoznačně jsem rád, že jsem si to přečetl a pustím se i do navazujících knih téro série.

26.08.2019 5 z 5