Daura Daura komentáře u knih

Osudný omyl Osudný omyl Lucy Maud Montgomery

L. M. Montgomeryová nesklamala. Neskutočne krásny príbeh! K tejto knihe sa budem vraciať veľmi rada.

09.08.2021 5 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Jo, myslela jsem, že jsem už četla dokonalé skandinávské detektivky. To, co Larsson předvedl v této knize, je nepopsatelné. Naprosto fenomenálně propracované charaktery lidí, jako pavoučí síť protkané jejich příběhy a vůbec všechno popsané do nejmenších detailů. Navíc vše dává smysl!
Klaním se před tímto dílem!

05.08.2021 5 z 5

Žít s radostí – ilustrovaný průvodce uměním třídění a úklidu Žít s radostí – ilustrovaný průvodce uměním třídění a úklidu Marie Kondo

Zase taká úžasná kniha to nebola. Prakticky sa to stále opakuje dokola, čo na týchto motivačných knihách nemám rada. Uznávam, pár dobrých rád som v knihe našla. Aktuálne upratujem celý byt práve vďaka novému "obyvateľovi", musím priznať, že som niekoľko rád vďačne aplikovala.

27.07.2021 3 z 5

Zamilovaná Zamilovaná L. E. Blair

Tieto knihy proste milujem z detstva. Rada sa k nim vraciam aj v dospelosti a dúfam, že keď budem mať raz náhodou dcéru, bude ich mať rada rovnako, ako ja.

28.06.2021 4 z 5

V novej škole V novej škole L. E. Blair

Škoda, že dnes už takéto knihy nevychádzajú. Toto bol klenot dievčenskej literatúry. Som rada, že sa mi pár dielov podarilo zohnať do vlastnej knižnice.

17.05.2021 5 z 5

Nové priateľstvo Nové priateľstvo L. E. Blair

Toto je proste moje detstvo. Vždy som tie knihy milovala, a aj teraz v dospelosti mi stále sedia.

17.05.2021 5 z 5

Po stopách Alexandra Velikého Po stopách Alexandra Velikého Marie-Thérese Davidson

Moc dobře zpracován příběh Alexandra Velikého. Hezké ilustrace, dost faktů, zajímavé příběhy a příhody. Moc příjemné čtivo.

12.04.2021 5 z 5

Peklo Peklo Robert Olen Butler

Číst tuhle knihu bylo Peklo. Manželovi se ale z nějakého záhadného důvodu líbila (jemu se ale taky líbí tupé animáky na pokraj blaha), tak jsem mu slíbila, že ji přečtu. Navíc se mi hodila do výzvy.
Celá kniha je naprosto bez děje! Absolutně! A navíc existují i jiní slavní než jenom prezidenti. Klišé jedno za druhým, nekonzistentní, bez příběhu a dokonce i bez závěru. Stále jsem doufala, že se postupně začne něco dít, ale ani do posledního řádku se nic neudálo. Kvůli tomuto umřeli zbytečně stromy. Že to vůbec někdo vydával...

10.04.2021 odpad!

Proč muži milují potvory a hodným holkám zůstanou oči pro pláč Proč muži milují potvory a hodným holkám zůstanou oči pro pláč Sherry Argov

Díky této knize jsem zjistila, že netrpím psychickou poruchou, ale že jsem jenom "hodná holka". Jsem učebnicová "hodná holka" se všemi úzkostmi, jak je autorka popisuje. Já si kvůli těmto stavům vyhledala psychologa, který mě starostlivě finančně vyždímal a teď se dozvídám, že to tak má spousta dalších žen? Dobře, hodně mě to povzbudilo, že vlastně nejsem psycho, jenom si nevážím správně samou sebe. Kniha byla pro mě tudíž velmi naučná, dala mi velkou úlevu do srdíčka a také pár rad, co a jak dělat.
PS: Dnes jsem šťastně vdaná a pár rad jak komunikovat s partnerem jsem vyzkoušela. Hrome a ono to funguje! Oběd byl na stole, dveře se záhadně opravily a kočky nakrmily.

05.04.2021 4 z 5

Červenomodrý Metuzalém Červenomodrý Metuzalém Karel May

Chvíli mi trvalo, než jsem si zvykla na neobyčejnou mluvu a také na hrdiny. V druhé půlce knihy jsem je již dostatečně milovala na to, aby mě zajímal každý jejich krok. Je to takové naivnější dílo Karla Maye, kterého nadevše zbožňuji, ale potěšilo mě.

03.04.2021 3 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Na můj vkus až příliš satiry a sarkasmu, prostě někdy je méně více. Samotný příběh je natolik poutavý, že toho humoru mohla autorka klidně ubrat. Chyběli mi také dialogy. Jinak hezké a příjemné počteníčko.

23.03.2021 3 z 5

Voda pro slony Voda pro slony Sara Gruen

Fantastické, dychberúce, emotívne... Jedna z najkrajších a najnapínavejších kníh, aké som kedy čítala. I napriek tomu, že som videla najprv film, tak ma kniha prekvapovala každou stránkou. Taktiež keď som bola uchvátená z filmu, z knihy som bola uchvátená mnohonásobne. Veľmi vrelo doporučujem! Nevedela som sa od nej odtrhnúť.

25.02.2021 5 z 5

Satan a Jidáš Satan a Jidáš Karel May

Úžasná trilógia. Tento posledný diel bol asi najlepší, ale i ostatné boli perfektné. Túto knihu som nechcela prečítať za deň, ale pekne som si ju rozložila do viacerých dní a čítala veľmi pomaly. Zaslúžila si toľko pozornosti. Karl May ma vždy vráti do detských čias a taktiež ma vždy odvráti od dnešnej smutnej reality. Najkrajšia oddychovka navždy!

21.02.2021 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Moc krásne čítanie, vždy pohladí dušu.

14.02.2021 5 z 5

Magický únik Magický únik Rene Denfeld

Určite nechápem tieto recenzie pri danej knihe. Vlastne často nechápem mnohé recenzie na DK a myslím si, že ľudia majú s knihami úplne rovnaký problém ako s filmami. To znamená, že pokiaľ niečo nemá razítko Netflix alebo amerického veľkofilmu, tak je to zlé. Nie, táto kniha nie je zlá. Myslím, že anotácia hovorí jasne o čom kniha bude a preto nechápem, ako ju niekto odloží. Pred nedávnom tu bola dokonca recenzia, v ktorej sa písalo, že pani čakala humoristické rozprávanie. Áno, človek, ktorý čaká na smrť v cele smrti a humoristické rozprávanie. Nečudujem sa, že daný komentár zmizol.
Je to príbeh človeka, ktorý čaká na smrť. Sú to príbehy ďalších ľudí, ktorí na tom mieste pracujú alebo žijú. Je to veľmi smutný príbeh s jasným posolstvom.
Niektoré kapitoly sú vynikajúce, niektoré trochu nudnejšie a jednu hviezdu strhávam za prehnané ženské metafory a la Anna zo zeleného domu. Nie všade sa to hodilo. Musím však povedať, že z technického hľadiska je kniha napísaná výborne a príbeh eskaluje hlavne v poslednej štvrtine knihy, takže ma mrzí, že ju tu niektorí ľudia nedočítali a aj napriek tomu si dovolili zazdieľať negatívne hodnotenie. Keď niečo nedočítam, nehodnotím. Asi toľko k tomu.
Posledný postreh - myslím, že kniha zaujme hlavne ľudí, ktorí sa zaujímajú o problematiku vrahov a myslím, že zaujme prevážne ženské publikum.

14.02.2021 4 z 5

Deformace Deformace Robin Cook

Omlouvám se všem fanouškům autora, ale moje recenze nebude nijako valná... V první řadě musím říct, že kniha je plna naprostých nesrovnalostí a blbostí. Tak třeba dýchaní z úst do úst v nemocnici, když se pacientovi valí z dutin krev? To jako vážně? Nebo kdy dorazí loď do přístavu? Za 4 hodiny. V dalším odstavci hned na to: loď dorazí do přístavu zítra ráno. Medicínské věci nedávají žádný smysl. Každý, kdo má základní přehled o věcech anatomie, psychologie atd. to musí probůh vidět! Navíc kniha je velice špatně přeložena, např. anorexia nervosa = neurotická anorexie!!! Taková diagnóza ani neexistuje, kdyžtak je to mentální anorexie. Co se týče příběhu, řekněme, že nápad byl dobrý, ale vše je naprosto přehnané a nesmyslné. Protagonisti jsou hloupí a arogantní, navíc třeba i zbytečně násilní . Dialogy naprosto nefunkční, nikdy by se takhle reálně dva lidi navzájem nebavili a taktéž postrádám jakoukoliv kreativitu (třeba neustále se opakující opisy, které se zabývají jenom vykreslením oblečení nebo přijímacích pokojů v zařízeních). Tohle není žádný román, ale pouhopouhá rychlokvaška. Navíc jsem se v průběhu čtení cítila značně nepříjemně až podrážděně. Prostě někdy je méně více.
Dávám jednu hvězdu autorovi za odvahu a na oplátku bych si přála od autora vrátit mých 10 hodin života.

05.02.2021 1 z 5

Dominik Hašek - Muž ze síně slávy Dominik Hašek - Muž ze síně slávy Petr Čermák

I keď ako hokejová brankárka milujem Dominika, táto kniha ma dosť sklamala. Polka informácií je vytiahnutá z jeho biografie a druhá polka nedáva príliš zmysel. Navyše v knihe je veľa pravopisných chýb a zlá formálna úprava (napr. názvy kapitoly na konci druhého listu). Autor sa niekedy nechal trochu uniesť a i hokejový fanúšik sa v niektorých častiach musí trochu strácať. Niekedy je lepšie veci pomenovať pravými názvami. Navyše z Dominikových NHL rokov tam nie je nič moc, napríklad o Detroite len veľmi málo. Príde mi to trochu nekomplexné. Som ale rada, že som sa dozvedela o jeho absolútnych začiatkoch, za to dávam jednu hviezdu.

03.02.2021 1 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Toto bolo to najkrajšie, čo sa mi kedy dostalo do rúk. Od strednej školy som nezemnila svoju top1 knihu, včera sa to však zmenilo. Je to najkomplexnejšie dielo, aké som kedy držala v rukách. Že sa v prvej časti nič nedialo? Blbosť... každú jednu kapitolu som dýchala s deťmi, okolo ktorých sa príbeh točil. Vždy som sa neuveriteľne tešila na ďalšiu kapitolu. Vzhľadom k tomu, že študujem právny odbor, boli mi aj všetky rozhovory s Atikom veľmi blízke. Nemám najmenší dovod za niečo strhnúť hviezdu. Mne táto kniha veľmi obohatila život...

02.02.2021

Myslím, že veľa ľudí v hodnoteniach nechápe čierny alebo suchý humor. Osobne Dominika sledujem na všetkých frontách, napr. i v Divokom Kačerovi. Za mňa je jeho humor veľmi kvalitný a kedykoľvek mi je blbo, niečo si od neho prečítam. Túto knihu som čítala po operácii chrbtice, takže keď ma dokázala dostať do skvelej nálady, zasluhuje plný počet hviezd. Nemám výhrad.

29.01.2021 5 z 5

Kouzelný kalendář Kouzelný kalendář Jostein Gaarder

Príbeh dobrý, ale spracovanie trochu pokulhávalo. Od Josteina som zvyknutá na trochu viac literárneho citu. Určite to ale nebola stráta času.

28.01.2021 3 z 5