Daura Daura komentáře u knih

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Naprosto fascinujúce! Na konci každej kapitoly som vedela, že niečo musí prísť, ale ono to neprichádzalo hneď, tak som musela čítať ďalej. Musím povedať, že takto pútavú knihu som ešte nečítala a to som fanúšik Kinga. Bravó!

16.12.2020 5 z 5

An(n)a. An(n)a. Sára Báchorová

Jelikož jsem si prošla některými věcmi popsanými v knížce, myslím, že můžu říct, že jde o vcelku naivní dílko. Ale autorce držím palce, ať se jí daří do budoucna. Myslím, že na některé věci člověk prostě musí dozrát. Jak na psychickou nemoc, tak i na psaní.

21.09.2020 1 z 5

Jatka č. 5 Jatka č. 5 Kurt Vonnegut Jr.

Knihu som čítala dvakrát. Prvýkrat na strednej škole, druhý krát po rokoch... Ani raz ma ale príliš nechytila za srdce. Obľubujem protivojnovú a medzivojnovú literatúru a myslím si, že je xy iných, kvalitných diel. Niektoré časti boli silnejšie, mnoho ich bolo ale veľmi zbytočných.

09.08.2020 2 z 5

Ostrovy v prúde Ostrovy v prúde Ernest Hemingway

Co na to říct. Četla jsem toho od něj více a některé knížky jsem zhltla naráz a některé mi trvaly i celé roky. Tato byla jednou z těch, kterou jsem četla po chvilkách dlouho. Je to náročné čtivo a celkem jsem se trápila. Je to možná kvůli tomu, že knihu vydala až po jeho smrti manželka. Možná by jí sám Hemingway nevydal, kdo ví. V každém případě, po zdolání vysokých kopců a mnoha překážek, jsem po dočtení měla zajímavým způsobem zahřáté srdíčko. Je to prostě Hemingway a americká meziválečná literatura je skutečně silná.

30.05.2020 3 z 5

Buddha vchází do kanceláře Buddha vchází do kanceláře Lodro Rinzler

Pro mě to byla ztráta času. Motivačních buddhistických knížek jsem přečetla mnoho, ale tato byla prakticky prázdná, plochá, nezajímavá. A taky mě neskutečně vytáčelo to autorovo nekonečné já, já, já. Sršelo z toho ohromné ego.

08.05.2020 1 z 5

Anna ze Zeleného domu Anna ze Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

Moje nejmilejší Anna... Tato kniha mi pomohla překonat mé těžké dětství. A stále se k ní vracím i v dospělosti. Četla jsem ji snad 1000 krát. A stále nemám dost. Nejhezčí knížka pro duši.

07.04.2020 5 z 5

Dívka s pomeranči Dívka s pomeranči Jostein Gaarder

Ja proste milujem Josteina Gaardera. Jeho knihy mi vždy dodajú veľkú nádej do života. I keď tento príbeh nebol jeden z jeho top kníh, zhltla som ju veľmi rýchlo. Možno bola kniha po chvíľach smutnejšia, než som u neho zvyknutá a práve to ma prinútilo jednu hviezdu strhnúť. Inak znovu neľutujem, že som si knihu kúpila.

26.03.2020 4 z 5

Kancl Kancl Matt Beaumont

Za mňa nič moc. Dalo sa to čítať, ale tak trochu mi to prišlo ako strata času. Po chvíľach som sa aj zasmiala, ale na celú knihu som napočítala tak 5 dobrých vtipov. Ako knihu k bazénu - ok. Inak na relax doma zabalená do vankúšov - moc nie.

21.03.2020 1 z 5

Beštia Beštia Dominik Dán

Zhltla som ju jedným dychom. Zatiaľ pre mňa najlepšia kniha od Dána.

02.02.2020 5 z 5

Josefína a bytosti Josefína a bytosti Lucie Kaletová

Ja nevím... Mě to prostě bavilo. Upíři a podobně jsou trendy pro mladé. Mám pro to pochopení.

15.01.2020 5 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Bájky boli super, ale ten Albusov komentár nestál ani za starú bačkoru.

16.02.2019 2 z 5

Hlava XXII Hlava XXII Joseph Heller

Po prečítaní tejto knihy u mňa nastala Hellero-mánia. Najlepší autor americkej medzivojnovej literatúry! A jeho najlepšie dielo.

13.02.2019 5 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Problém tejto knihy je, že nás ju nútili čítať na základnej aj strednej škole. Vtedy som ju neznášala. Ale keď som si ju prečítala v prvom ročníku na vysokej, zhltla som ju jedným dychom a odvtedy asi 50x. Je to ako s Babičkou. Nútia nás čítať knihy, na ktoré treba duševne vyzrieť. A potom to takto dopadá. S odstupom času teda za mňa plný počet hviezd.

13.02.2019 5 z 5