Kancl

Kancl https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/355781/bmid_kancl-Whk-355781.jpg 4 78 20

Kancl série

Pracovali jste někdy v reklamní agentuře? I když otázka by měla vlastně znít takto – pracovali jste někdy v nějaké firmě, v níž se značná část vzájemné komunikace odehrává po e-mailu? Pokud ano, pak budete mít při čtení humoristického románu Matta Beaumonta až podezřele povědomý pocit... Nad Beaumontovou knihou, sestávající výhradně z e-mailů mezi zaměstnanci reklamní agentury, vás budou napadat stísňující otázky. Jsou opravdu všichni CEO megalomani a sociopati, žijící zřejmě na jiné planetě než obyčejný lid? A proč se ty nejdůležitější e-maily vždy dostanou do nesprávných rukou? A jsou naši IT kolegové skutečně lidské bytosti? Na tyto a podobné otázky si ale v zájmu zachování zdravého rozumu a blahé nevědomosti neodpovídejte. Místo toho se pokochejte mistrovským líčením nejrůznějších podpásovek, které si dělají kolegové ve firmě, jež se té vaší podobá jen čistě náhodně.... celý text

Literatura světová Humor Romány
Vydáno: , XYZ (ČR)

E. , 2000

ArkAngel
11.09.2022 4 z 5

Skutečně moderních epistolárních románů je opravdu málo a Kancl se může pyšně řadit mezi ně. Zatímco většina lidí je zvyklá na to, že tenhle žánr užívá dopisů, Beaumont sáhl po e-mailech a využil jejich vlastnosti naplno. Vzhledem k tomu, že v době vzniku románu ještě nebyly sociální sítě, dá se pochopit i ono chatování, které v e-mailech na pracovišti probíhá. Jinak tu máme i takové věci jako usnutí na klávesnici, poslání e-mailu z cizí schránky apod., což jen ukazuje, jak moc si byl autor vlastností této formy vědom. Příběh je jinak zasazen do prostředí reklamní agentury a pokud se v tomto světě orientujete, musíte uznat, že byl zpracován věrně. Beaumont odvedl rozhodně skvělou práci a ukázal, kam mohou moderní "romány v dopisech" směřovat.

Daura
21.03.2020 1 z 5

Za mňa nič moc. Dalo sa to čítať, ale tak trochu mi to prišlo ako strata času. Po chvíľach som sa aj zasmiala, ale na celú knihu som napočítala tak 5 dobrých vtipov. Ako knihu k bazénu - ok. Inak na relax doma zabalená do vankúšov - moc nie.

alisie
19.10.2018 2 z 5

Kniha, která má v anotaci humor a čtenář se zasměje dvakrát, slovy dvakrát, za celou knihu, si takové hodnocení nezaslouží. Větší množství postav by si zasloužilo přehled - kdo pro koho pracuje a jak. Také celý děj postavený jen na e-mailech postrádal soudržnost, "děj" odehrávající mimo maily si člověk mohl pouze domyslet. Shrnutím je akorát to, že do mailu se člověk může prezentovat jakkoli a všechno může být dokonalá fabulace , pokud je tým stejných ignorantů, průšvih nastane, když do toho všeho vpadne pracovitá součást.

Ouninka
15.08.2018 5 z 5

Skvělá, trefná a děsivě dost reálná....byla to pro mě jízda u které jsem se fakt nasmála...DOPORUČUJI VŠEM, hlavně pracujícím lidem v kancelářích a větších firmách :D !!!

Zuzka222
05.03.2018 5 z 5

Četli jsme s přítelem na dovolené a oba jsme se náramně pobavili.

Elisa220
03.03.2018 5 z 5

Je to vážně hrozná sranda. Už jsem si předsevzala, že některé fascinující obraty musím zapracovat do své vlastní korespondence s kolegy. Nevěřila bych, že z e-mailové komunikace může vzniknout něco tak vtipného. Moc jsem se nasmála. Firmička jako vyšitá a někteří vedoucí pracovníci mají na stopro klony i u nás ve firmě. Ať žije Pertti a jeho slovosled.

AnetV
24.12.2017 4 z 5

Dost jsem se pobavila, ze všech hlášek asi nejlepší: zprávy z Helsinek a první/posledni e-mail od Vince, doporučuji

d.p.
04.09.2017 5 z 5

Smál jsem se od začátku do konce :)

Alena_S
19.07.2016 4 z 5

Originální forma vyprávění, ještě zajímavější sbírka individuí a po čertech vtipné :-) Jediné mínus bylo, že jsem se často, zabraná do děje, "zadrhla" na jméně některého účastníka konverzace a musela přemýšlet, o kom bude řeč. Asi jsem byla moc rychlá. Každopádně jsem ráda, že knihu vlastním, už kvůli bezkonkurenčnímu vtipu s přípravou ryby u biskupa na straně 239. :-)

Sklenička
15.03.2015 5 z 5

Nesnáším Simona Horna a Zoe Clarkovou. :-D Bylo úžasné, jak se v e-mailech jednotliví zaměstnanci reklamní agentury vybarvili, ať už v pozitivním, nebo v negativním smyslu. Autor je od fochu a je to na jeho díle znát, což navozuje představy, do jaké míry se inspiroval reálnými postavami. Partička kreativců a jejich nadřízení řeší několik kampaní, přičemž nejdůležitější je kampaň, která má získat pro agenturu Coca-Cola Coke jako klienta. Vše se řeší e-mailem. Kromě standardního chaosu ohledně přípravy této kampaně se dozvíme i o mailech, které záhadným způsobem odcházejí na helsinskou pobočku, zejména ty, u kterých se to nejméně hodí; o služebním pobytu na Mauriciu; odhalíme i jeden trestný čin, aby toho nebylo málo. To vše se odehrává v období od 3. do 18. ledna 2000 s epilogem ze 7.2. téhož roku.

knihomolka01
13.01.2015 5 z 5

Strašná sranda, prostě super oddechovka. Navíc je v knize spousta nezapomenutých hlášek.:D

pobijecmuch
13.07.2014 odpad!

Je to hloupost. Takovou knížku by mohl napsat každý dobrý ajťák větší firmy, který umí vlézt zaměstnancům do emailu.

lilycharlybeth
12.07.2014 5 z 5

Nečekejte nic přehnaně intelektuálního, tohle je prostě dobře a trefně napsaná sranda.

"Jak víte, nemám ve zvyku stavět na odiv svoji funkci, ale jako vedoucí klientských služeb..."

Merlinit
16.06.2014 5 z 5

Výborné, skvělé, brilantní....dokonalé!!!!

miuk
19.12.2013 1 z 5

Perfektní knížka přesně popisující svět dnešních firem.Vtipné, dokonalé, pravdivé.

KatkaŽandy
03.09.2013 5 z 5

Skvělá, vtipná kniha plná, bohužel, reálných postav. Chte-li se přesvědčit, že společnost, ve které pracujete není peklo, ale ráj, přečtěte si E :-D Knihu jsem přečetla během 2 dní a nejvíce mě bavilo pozorovat měnící se postavy.

petra106
13.07.2013 5 z 5

Skvělá kniha, která nenechá člověka ani na chvíli vydechnout. Kdo někdy pracoval ve větší firmě, pozná tam sebe a/nebo své kolegy. Královsky jsem se bavila od začátku do konce.

beanstk
25.06.2013 5 z 5

Povinnost pro všechny kreativce, píáristy, ajťáky a jiné kancelářské krysy...

Allka
27.11.2012 5 z 5

Tahle kniha je vynikající. Břitký humor, ironie, nečernobílé postavy, skvělý nápad s emaily. K E se určitě ještě několikrát vrátím a lituju, že další díly nebyly vydané v češtině.

Danafantom
22.02.2012

Knihu jsem přinesla z knihovny, protože mě nalákala hodnocením 100%, přečetla z ní namátkou pár mailů, které mě vůbec nezaujaly a nakonec mě úplně odradil podtitul: Román o arogantních šéfech, pracovních obědech a zatoulaných kalhotkách A tak jsem ji zase nepřečtenou vrátila.

Matt Beaumont
anglická