Osudný omyl

Ďalšou zo série vynikajúco stvárnených ženských postáv spisovateľky je Valancy Stirlingová. Dlhé roky prísnej prudérnej výchovy vykonali svoje dielo, a tak nie div, že sa Valancy neodvažuje žiť podľa vlastných predstáv. Keď napokon nachádza silu urobiť prvý samostatný krok k slobode, dozvedá sa, že je nevyliečiteľne chorá. Akým smerom sa bude odteraz uberať jej život? Akú úlohu v ňom zohrá Barney Snaith, záhadný mladý muž so zlou povesťou? A vari sa Valancy môže ešte splniť jej sen o Belasom zámku? ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/33341/osudny-omyl-33341.jpg 4.630

The Blue Castle

Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Mladé letá

Evaho73

Áno priznávam, som nevyliečiteľná romantická duša a táto kniha ma vrátila späť, do čias môjho dospievania, kedy som podobné romány čítala doslova jedným dychom.
Knihu radím medzi poctivú a kvalitnú romantickú literatúru, ktorá sa nedá zrovnávať s dnešnou tzv. červenou knižnicou.
Autorka do knihy pretavila svoju lásku k prírode a zvieratám, kde ju vyznáva aj prostredníctvom krásných opisov, z ktorých pociťujete nefalšovaný hlboký vzťah k týmto hodnotám. Zaujalo ma aj to, ako trefne dokázala opísať charaktery jednotlivých postáv, ktoré spolu s dokonalými opismi prostredia vytvorili verný obraz vtedajšej prúdernej spoločnosti.
Rodiacu sa lásku a vzťah muža a ženy autorka zachytila aj bez zbytočných sexuálnych zápletok, ktorými je dnešná obdobná literatúra doslova zamorená.
Knihu odporúčam všetkým nenapraviteľným romantikom !!!

petgona

Kniha, ktoru som si zamilovala ako teenegerka a ktoru milujem doteraz. Dlho som ju zhanala a preto ma velmi potesilo, ze urobili nove vydanie.

lucus83
16.11.2015

Kniha môjho dospievania, taká romantická, taká napínavá.

lagareta
10.11.2015

Po detektivkach od Nesbo a Zitkovskych bohynich bajecna oddychovka. Moc se mi líbila.