V novej škole

V novej škole https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/135360/mid_medzi-nami-dievcatami-v-novej-skole-b1L-135360.jpg 4 30 7

Medzi nami dievčatami série

1. diel zo serie Medzi nami dievčatami

Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: ,

Girl Talk - Welcome To Junior High , 1990

Hradčiatko
30.04.2024 5 z 5

Toto bolo moje dospievanie a staršie detstvo. Spomienky na ružové knižočky útle v našej knižnici, keď som sa fakt od dverí obracala k príslušnému regálu, koľko ich tam je a či... achjoj... nájdem takú, čo som ešte nečítala :))) Našťastie nenaväzujú na seba detaile a dali sa čítať na "preskáčku"

Starmoon
13.08.2021 4 z 5

Kombinácia nostalgie a túžby po úplne jednoduchom oddychovom čítaní mi prihrala do rúk túto knihu. Keď som mala cca 9 až 11, táto séria patrila k mojim obľúbeným a vždy som sa tešila, keď som v knižnici objavila ešte neprečítaný diel. Sabrina, Katie či Alison síce mali iné životné pomery než ja (a 90% slovenských dievčat), no ich radosti a starosti mi i tak boli celkom blízke a známe. Napríklad v tomto úvodnom diele sú to trampoty s nástupom do novej školy, túžba po priateľstve, nejaké tie platonické lásky... Všetko veci, ktoré riešia (aj keď už možno inak) i dnešné dievčatá. Jediné, čo by som vytkla (okrem jednoduchého jazyka a štýlu, ktorý však k tejto sérii patrí a čerstvým pubertiačkam zrejme neprekáža) je Sabina láska k horoskopom. Bŕ.

Daura
17.05.2021 5 z 5

Škoda, že dnes už takéto knihy nevychádzajú. Toto bol klenot dievčenskej literatúry. Som rada, že sa mi pár dielov podarilo zohnať do vlastnej knižnice.

janaky
25.09.2018 3 z 5

Koľko trápenia môže byť s prestupom na inú školu či nástupom do školy. Pre niekoho výzva pre iného bruchabolenie. Každý to nejako rozchodí.

barbora0275
20.09.2017 5 z 5

Citavala jsem cele letni prazdniny na Slovensku a bylo to vynikajici, ciste, ctive - dnes uz nic takoveho nevychazi.

haki34
19.11.2016 4 z 5

Na zakladke tieto knizky kolovali a velmi som zavidela tym stastnym co ich aj mali doma, nielen z kniznice ;) citali sme o dusu cez prestavky, potajomky pod lavicou,.. Z dnesneho pohladu asi trochu naivne pribehy stvorice dievcat , ich radosti a starosti, ale take mile to bolo ;) dnes uz by som sa asi zasmiala .. Ale dcere doporucim ;)

Maji
17.02.2015 4 z 5

Pamätám si, že na základke som tieto knižky hltala. Veľmi peké knižky pre pubertiačky.

pro dívky kamarádky spolužáci dívčí romány seznamování

L. E. Blair
americká, 1956