danny_21 danny_21 komentáře u knih

Puls Puls Stephen King

Puls u mě bodoval hlavně začátkem, který mi námětem připomněl mé oblíbené Svědectví, leč postupem děje už nebyl tak čtivý jako jiné novely a především mě dost zaráželo časté používání pomocných berliček v podobě hodících se náhod, takže nakonec objektivně 65 %

Doktor Spánek Doktor Spánek Stephen King

Bohužel musím poznamenat, že Doktor spánek byl pro mě velkým zklamáním. Čekal jsem důstojného nástupce Osvícení, ale Rod Pravých a jejich lapání páry mě vůbec neoslovily a tentokrát i kvalita vyprávění nebyla nikterak zajímavá. Až je mi to líto, ale víc než průměr to není, doufejme, že to byla jen slabá, ojedinělá chvilka, kdo by taky byl neustále tématicky na vysoké úrovni ? - 50 %

30.12.2015 3 z 5

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Richard Bachman (p)

Z pera Kingova alter ega další zajímavý román ve stylu reality show, který patří k těm nejlepším Bachmanovým, aneb co dokáže a jaké hranice může mít lidská vůle, samozřejmě v nadsázce díky tomu, že Richard byl vždycky trochu sick :-) - 70 %

30.12.2015 4 z 5

Svědectví Svědectví Stephen King

V mých očích je The Stand druhou nejlepší mistrovou knihou. Nikdy jsem neměl takový pocit autenticity při hltání stránek prvotní apokalypsy ve formě postupujícího Kapitána Tripse, která je popsaná tak věrohodně a barvitě, že až skoro nešlo nedýchat a roztřešeně otáčet další a další stránky. Výborně napsané postavy včetně jejich vývoje, typický Stevův barvitý popis a ďábelsky precizní souboj s tajemných mužem spousty jmen R.F. - Jeden z pokladů, ke kterým se rád vracím a jen lituju, že už nikdy nebudu číst poprvé - 95 %

30.12.2015 5 z 5

Christina Christina Stephen King

Jedna z prvních "Kingovek", kterou jsem přechroustal ještě jako náctiletý a rozhodně patří k tomu lepšímu, co Král napsal, možná i proto, že se řadí k tomu tématicky plodnému rannému období. Co dobrého může vzejít z toho, když se mezi dva kamarády ( ikony a outsidera ) dostane ženská ? Co na tom, že je z plechu, podstatné je, že ožívá společně s jedním z nich - 80 %

30.12.2015 4 z 5

Hlídka Hlídka Arthur Charles Clarke

Velké zklamání, z dosud přečtěných povídkových sbírek ta z těch nejslabších, snad je to dáno tím, že jsou vesměs staršího data a chybí jim až na 3 vyjímky odvážnější nebo atraktivnější zakončení - 60 %

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Pro fanouška fantasy naprostá nutnost už jen díky silné berličce v podobě vlastního seriálu HBO, není moc co bych dodal, není to jednoduché čtení, je potřeba držet pozornost při tom množství postav a zvratů - 90 %

Cesty Cesty Michael Crichton

Velmi zajímavý self-pohled sám na sebe, až se jednomu nechce věřit, že opravdu všechno tohle jeden člověk prožil a zažil na vlastní kůži. Od lékařských zážitků při studií, po potápění, putování pralesem, zážitky s metafyzikou - prostě otevřená hlava, dobrodruh, playboy a vizionář. Ať už to byla fikce nebo realita, byla moc zajímavá - 75 %

Člověk na konci Člověk na konci Michael Crichton

Zajímavý nápad z prostředí experimentální neurochirurgie s hodně slabým příběhem ( zápletkou ) Neurazí, nenadchne, je vidět, že uplynulo několik desetiletí, Crichtonova doba měla teprve přijít - 50 %

Čelisti Čelisti Peter Benchley

Nejvýraznější zářez tohoto autora mezi velká díla literatury, které k úspěchu výrazně pomohl Spielbergův slavný film, který navíc přinesl spoustu negativ v podobě panického strachu a vendetty výše postaveného druhu. Předloha, jakožto většinou, je ještě lepší, dává daleko větší prostor postavám, popisuje události, které vedou šéfa Brodyho krvavými událostmi a přidává několik pikantních a zajímavých detailů a odboček, které se do filmového scénáře nedostaly. Maximální spokojenost - 90 %

Devět miliard božích jmen Devět miliard božích jmen Arthur Charles Clarke

Z těch všech Clarkových povídkových sbírek je tato rozhodně nejkvalitnější. Nebudu vypisovat všechny co se mi líbily, protože jich byla většina, jen vyzvednu samu titulní, Cestu tmou. Stěnu z Temnoty a Záznam. Pro fanouška sci-fi nutnost - 90 %

Minority Report a jiné povídky Minority Report a jiné povídky Philip K. Dick

Mé první setkání s P. K. D. bylo ve formě povídkové a dojmy jsou rozporuplné. Námětově jsou to pecky, následné rozpracování ale často pokulhává a jakoby se zastaví na půli cesty a odbočí nebo zakončí směrem, který mi ne vždy vyhovoval. U mě bodovaly hlavně Minority report, Elektrický Mravenec a typ č. 2 - 75 %

Druhá kniha krve Druhá kniha krve Clive Barker

Oproti lehounce naprůměrné Předchozí krvavé knize, znamená druhé pokračování sešup šachtou dolů. Přísnější měřítko snad snese jen Strach a částečně Pekelný Závod - 40 %

20.10.2015 2 z 5

První kniha krve První kniha krve Clive Barker

První Kniha Krve u mě na hraně mezi 3 a 4 hvězdami. Půlnoční Vlak Smrti, Azrael a Jack, Blues Prasečí Krve jsou výborné, druhá polovina slabší - jako celek 70 %

Hellraiser (dvě povídky) Hellraiser (dvě povídky) Clive Barker

Nemám sice Barkera tak úplně načtenýho, nicméně bych z toho, co jsem už pochroustal, si dovolím tvrdit, patří Hellraiser k tomu nejlepšímu. Barker svět děsivé fantazie, krvavého gore a květnatého jazyka může být ohromující ve spojení s dobrou myšlenkou a tady se to povedlo ) Pinhead Davida Bradleyho byl vynikající ve stejnojmenném filmovém zpracování - 80 %

Pátá čtvrtina (11 povídek) Pátá čtvrtina (11 povídek) Stephen King

Kvalitativně slabší z obou povídkových sbírek nočních můr a snových výjevů, přesto s několika zajímvaými nápady. Zaujaly mě Doktorův Případ, Lituji Voláte Správně, Stylizace v Mém hezkém poníkovi a Poslední Umeyho případ - 70 %

Dolanův cadillac Dolanův cadillac Stephen King

Lehce nadprůměrná sbírka povídek, trochu neobvyklých, mně se líbily hlavně hned úvodní, Nechte Dítek Jíti Ke Mně, Prst a Taťka - 75 %

15.10.2015 4 z 5

Zkazky z planety Země Zkazky z planety Země Arthur Charles Clarke

Jako celek bych hodnotil lehounce nadprůměr vzhledem k tomu, že mé hodnocení jednotlivých povídek dopadlo tak nějak 50-50%. Nenávist, Lev, Reklamní kapaň, Stěna Z Temnoty jsou rozhodně jedny z těch nejlepších, zbytek kolísá mezi lepším a slabým průměrem ( na Cejloňana ) - 70 %

13.10.2015 3 z 5

Mlha Mlha Stephen King

Po Noční Směně druhá nejpovedenější povídková sbírka. Vyzvidhnul bych zejména samotnou Mlhu ( kterou se povedlo skvěle převést na filmové plátno díky Franku Darabontovi, včetně odvážného zakončení ), Jaunt, Zkratku paní Toddové, Textový procesor Bohů, Prám a Plážový svět - 85 %

13.10.2015 4 z 5