danny_21 danny_21 komentáře u knih

Zlatý muž Zlatý muž Philip K. Dick

Kvalitativně podobně jako Minority report a jiné povídky, přesto bych ji hodnotil o stupínek níže, protože mi přišla tématicky chudší než výše zmíněná. Přesto je Dick zajímavým soustem a už se těším na první román - 60 %

10.03.2016 3 z 5

Černočerná tma Černočerná tma Stephen King

Další výborná sbírka tentokrát obsáhlejších povídek, kterou přečtete jedním dechem.. Bodovala především 1922, ostatní ovšem nadprůměrně dobré. Hodnotím kvalitativně stejně jako Mlhu - další výborné mistrovy počiny - 85 %

09.03.2016 4 z 5

Jurský park Jurský park Michael Crichton

Nejznámější Crichtonova kniha, přesto nesmrtelnost získala díky Spielborgovu přelomově trikovému filmu. Velociraptoři, T-Rex, Sauropodi, Compsognatové, Malcolm a jeho teorie chaosu, dr. Grant - no prostě pro milovníka jurských monster ráj. Chrichton v nejlepší formě, dál už nemá cenu cokoliv psát, ostatní už vše podstatné zmínili - 90 %

09.03.2016 5 z 5

Krysy Krysy James Herbert

Přímočarý příběh, který si nehraje nic světoborného a čtenáře dokáže udržet v napětí a pozornosti, tak jak to Herbert umí a několikrát prokázal. Boje místy bezbranného člověk s nejagresivnějšími hlodavci o jakých jsem kdy četl/slyšel mě bavil a knížečka za chvilku přečtená a navnadila na další pokračování - příjemných 65 %.

09.03.2016 3 z 5

Divoké vody Divoké vody Walt Morey

Další dobrodružná knížka s čestným místem v mé knihovničce dospívání, kam Walt Morey prostě bez pochyb patří. Divoké vody jsou příběhem o tom, že i osamělý mladý člověk se může použít z chyb minulosti a poznat pravé hodnoty na místě, kde se mu dostane dostatek pochopení, porozumění, tvrdé dřiny a v neposlední řadě i té lidské lásky. Několikrát do roka jsem tuhle útlou knížku bral do ruky a zas a znovu se vracel společně s Danem na farmu k Edwardsovým, k Rockymu, Juniorovi, Metuzálemu a chtěl tam být s nimi. Tohle je srdcovka - 90 %

08.03.2016 5 z 5

Lovec duchů Lovec duchů James Herbert

Zpočátku mě to bavilo hodně, Herbert umí vtáhnout do děje a navodit atmosféru mého oblíbeného tématu posmrtného života, přesto základní pointa se dala tušit po čtvrtině knihy a konec už byl tak trochu v uspěchané křeči, škoda že bez krvavějšího finále - 70 %

04.03.2016 3 z 5

Teror pochází z hlubin Teror pochází z hlubin Steve Alten

Žraloci jsou mí oblíbení tvorové, ovšem megalodon, to už je jiná liga. Povedená, čtivá a nenáročná kniha o tom, jak se jedno monstrum dostane z mořských hlubin na dosah kopajících končetin nic netušících plavců a má navíc velký apetit - 70 %

04.03.2016 3 z 5

Robin Hood Robin Hood Alexandre Dumas, st.

Krásná vzpomínka na dobrodružné dětství dnešního přes třicátníka, často jsem ji měl v ruce a myšlenkami jsem byl v Sherwoodském lese společně Robinovou družinou. Pozor, od Reynoldsova nejpovedenějšího zpracování slavného zbojníka se poměrně dost liší - zejména rozšírenou romantickou liní všech členů tlupy a absencí křížové cesty a také bez Saracénského průvodce v propršené Anglii - po Monte Christovi to nejlepší od Dumase - 80 %

04.03.2016 4 z 5

Exorcista – souboj s ďáblem Exorcista – souboj s ďáblem William P. Blatty

Kdo neviděl slavného Friedkinova Exorcistu jakoby ani v tomto žánru neexistoval :-) Ke knižní podobě se dostávám po 15-ti letech od jeho shlédnutí a musím říct, že jsem nebyl zklamán. Filmová verze téměř přesně kopíruje předlohu samozřejmě ne doslovně, knižní se rozjíždí pomalu, působivým způsobem popisuje problematiku psychologie, rozdvojení osobnosti i samotného rituálu, který je popsán surově bez příkras, a já nedočkavě hltal řádky Karrasových rozmluv s Ďáblem v Megan až k závěrečnému vyvrcholení - 80 %

04.03.2016

Azazel Azazel Isaac Asimov

Prvních pár rozverných příběhů o malém démonickém pomocníčkovi mě bavilo, postupem stránek, ale logicky přišlo omílání podobných témat i formy a dostavilo se se spíše otrávení a dočetl jsem jen z úcty k Issacovi.. Z mého pohledu je lepší dát si jeden příběh jednou za pár dní na dobrou noc - 50 %

03.03.2016 3 z 5

Tvář strachu Tvář strachu Dean Koontz

Škoda, že o jasnovidectví tahle knížka vůbec nakonec skoro není a je to vlastně jen tuctová krimi, obohacená netradičním způsobem úniku z kleští maniaka - jinak v mých očích průměrná záležitost - 50 %

03.03.2016 3 z 5

Mikronauti Mikronauti Gordon Williams

Výborný nápad človíčků zmenšených na velikost brouků, putujících v prostředí, které připomíná divokou džungli plnou nebezpečných překvapení a tvorů, kteří rázem mají trochu jiný rozměr a už je nejde jen tak smáznout rukou nebo rozšlápnout nohou - 80 %

03.03.2016 4 z 5

Třetí kniha krve Třetí kniha krve Clive Barker

O něco malinko lepší než knihy krve číslo dvě, přesto ale pořád podprůměrné kvality - Syn celuloidu mi vyšel jako nejlepší, zbytek kolísá mezi průměrem a podprůměrem - 45 %

03.03.2016 2 z 5

Bourneův mýtus Bourneův mýtus Robert Ludlum

Hongkongsko-čínská anabáze mě opravdu nebavila, a musím říct, že to bylo velké zklamání. Po docela slušném prvním dílu je mýtus v mých očích velký ústup v kvalitě, převládla totiž rozvláčnost, nepřehlednost, hodících se náhod už začíná být podezřele příliš, hrdinova dilemata místy k politování a myslím si, že do pořádné špionáže tolik miláčků prostě nepatří - naopak bych uvítal chladnokrevnou neústupnost. Knižnímu Bourneovi dám ještě poslední šanci, tomu filmovému může jen tiše závidět - 35 %

03.03.2016 2 z 5

Čtyři klíče Čtyři klíče Michael Crichton

Poměrně netypická novela o velké vlakové loupeži z pera autora, od kterého bych podobný námět nečekal. Místy to mělo spád a bavilo, ale vadil mi způsob jazyka, který byl vybrán ( netuším jestli záměr, nebo český překlad ) a jednoduchý, nenáročný styl, který mi ke Crichtonovi nesedí - 65 %

02.03.2016 3 z 5

Poselství z vesmíru Poselství z vesmíru Clifford D. Simak

Nostalgicky až cynicky k lidské rase vyprávěné povídky jsou kvalitativně někde v lepším průměru - Soused, Přistěhovalec, Projekt Kelly mají svou kvalitu, určitě se k Simakovi ještě dostanu - 65 %

29.02.2016 3 z 5

Nečekané variace Nečekané variace George R. R. Martin

Aby se člověk pořádně pokusil dostat pod kůži autora, je podle mě nutnost zkusit to s jeho povídkami. Nečekané variace jsou kvalitou tak napůl a je vidět, že Martin umí jak fantasy ( což čtenáři Game of thrones už dobře ví ) tak i sci-fi i s nádechem hororu a navíc umí pobavit. Zavírací hodina, Portréty dětí a hlavně Nečekané variace, měly kvalitu, zbytek už ne tak dobrý - 60 %

19.02.2016 3 z 5

Mrtvá zóna Mrtvá zóna Stephen King

Trochu netypický hořkosladký příběh, vymykající se klasické Kingovské šabloně, především po stránce námětu, sám jsem byl překvapený zjištěním, že patří do autorova ranného tvůrčího období. Jinak ovšem už typicky dobré postavy a báječně zachycená atmosféra sedmdesátek, filmové zpracování s Walkenem patří k tomu lepšímu z knižních adaptací - 75 %

19.02.2016 4 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Nadprůměr Kingovy tvorby, a jeden z mála příkladů, kdy Vám fyzickou představu postavy neurčí Vaše fantazie, ale démonický Jack Nicholson ve filmovém ( ne tak povedeném ) Kubrickově zpracování. Véééndy, Danny, Overlock a hlavně REDRUM ( DROM ) se zapsali tučně do mé paměti, tolik opěvovaná Kingova psychologie postav zde podaná nad míru dobře - 80 %

08.02.2016 4 z 5

Hodina děsu Hodina děsu Stephen King

Útloučká sbírka povídek, kterí jsou ale obsažené a mnou hodnocené v objemnějších sbírkách, přesto jedny z prvních, které jsem četl - 80 %

08.02.2016 4 z 5