Devět miliard božích jmen

Devět miliard božích jmen https://www.databazeknih.cz/img/books/87_/8773/bmid_devet-miliard-bozich-jmen-HxF-8773.png 4 133 7

Sbírka Devět miliard božích jmen přináší výběr nejlepších Clarkových povídek. Mezi čtyřiadvaceti příběhy čtenář nalezne nejen Hlídku, ale také všechny ostatní slavné povídky: Hvězdu, Setkání s Medúzou či titulních Devět miliard božích jmen. Knížka je doslova nabitá povídkami oceněnými Hugy či Nebulami.

Povídky Sci-fi
Vydáno: , Baronet

The Nine Billion Names of God , 1967

Luigi1
11.11.2023 5 z 5

Začáteční povídka prostě super u ostatních jsem se nenudil

Adapa
25.02.2023 5 z 5

Krásná sbírka povídek, které jsou takové povětšinou vesmírné jednohubky. Psáno někdy v 50. letech 20. století s příjemnou vesmírnou naivitou.

Nejlepšími povídkami jsou Medúza (ta by si zasloužila samostatný román), Hlídka (předchůdce Vesmírné Odysei) a Devět miliard božích jmen.

Naopak mě nezaujaly povídky typu Záznam nebo povídka o orchidejích.

Četlo se to skvěle, jen škoda, že to byly takové krátké příběhy, které po pár stránkách končily.

Rozhodně všem doporučuji.

Hall3006
21.11.2020 5 z 5

Skvělá sbírka povídek, která je průřez tvorbou tohoto velmistra sci-fi i když se některé opakují v jiných výběrech vydaných dříve. Jsou však tak vynikající, že i po letech uplynulých od jejích napsání mají stále co říct.

jaroiva
01.05.2018 3 z 5

Tyhle povídky jsou pro mě většinou moc krátké, než se stačím začíst, je konec.
Něco mi v nich ale připomíná Hitchcockovský styl, useknutý konec, který si musí člověk nechat doznít ve vlastní představivosti. Místy mi chvilku trvalo zachytit ten správný vtip celé zápletky.
Clark má skvělé nápady, budu číst další jeho knihy, ale pokud možno už ne povídkové.

nolovedeepweb
10.01.2017 5 z 5

Zásadní dílo od otce (nebo alespoň jednoho z otců) sci-fi žánru. Titulní povídka patří k absolutní špičce.

danny_21
20.10.2015 5 z 5

Z těch všech Clarkových povídkových sbírek je tato rozhodně nejkvalitnější. Nebudu vypisovat všechny co se mi líbily, protože jich byla většina, jen vyzvednu samu titulní, Cestu tmou. Stěnu z Temnoty a Záznam. Pro fanouška sci-fi nutnost - 90 %

kattyV
18.02.2013 5 z 5

Povídky výborného spisovatele s originálními nápady - už jen ta titulní. Bůh má 9 miliard jmen, až je jeho vyznavatelé všechny vysloví, nastane konec světa. Času dost, řekli byste. Ale jste si tím jistí?