Daniel.95 Daniel.95 komentáře u knih

Povídky z jedné kapsy Povídky z jedné kapsy Karel Čapek

Vtipné, milé a čtivé, jen minimum povídek mi nechytlo.

05.03.2015 4 z 5

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Už trochu ohranější klasika, ale stále dokáže zaujmout.

05.03.2015 4 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Má první kniha z povinné četby k maturitě, velmi skvěle napsaná kniha se zajímavým příběhem a i dnes s aktuálním poselstvím k zamyšlení na konci.

05.03.2015 5 z 5

Kniha by měla být v povinné četbě všech středních škol!

29.07.2015 5 z 5

Král Lávra Král Lávra Karel Havlíček Borovský

Příjemná, usměvavá a oddychová pohádka.

19.07.2015 4 z 5

Křest svatého Vladimíra Křest svatého Vladimíra Karel Havlíček Borovský

Moc se mi to nelíbilo, nic pro mě.

19.07.2015 3 z 5

Fiesta Fiesta Ernest Hemingway

Chvílema sem se celkem i nudil, ale druhou polovinu jsem si užil.

19.07.2015 4 z 5

Bajky Bajky Jean De La Fontaine

Moc hezké bajky, které platily, platí a budou platit stále. :)

31.05.2015 4 z 5

Tři kamarádi Tři kamarádi Erich Maria Remarque (p)

Moc krásná a silná kniha o přátelství, lásce a životě. První polovina byla příjemná, optimistická, až veselá, zato druhá polovina nabrala na síle a poukázala jak na hezké, tak špatné chvíle života.

26.05.2015 5 z 5

Samotáři Samotáři Lex Thomas

Knížku sem kupoval po slepu a nevěděl jsem do čeho jdu, ale ve finále jsme byl moc překvapený. Děj se rozvíjí hned od začátku a každou stránkou se plynule rozvíjí až do konce. Žádné zdlouhavé nudné pasáže. Příběh mě zaujal svou nápaditostí a zajímavostí, hned ze začátku jsem si moc oblíbil postavu Davida a postavu Sama nenáviděl :D. Konec se celkem povedl, určitě si další 2 knihy budu muset přečíst! :)

16.05.2015 4 z 5

Kupec benátský Kupec benátský William Shakespeare

Moc jsem od knihy neočekával, ale byl sem mile překvapen.

01.05.2015 4 z 5

Sen noci svatojánské Sen noci svatojánské William Shakespeare

Hezká, milá pohádková komedie, ale moc mi neuchvátila.

01.05.2015 3 z 5

Hamlet Hamlet William Shakespeare

Výborná kniha, bavil jsem se od začátku do konce.

26.04.2015 4 z 5

Král Lear Král Lear William Shakespeare

První polovinu jsem se hodně ztrácel v textu a v postavách až druhou polovinu jsem se pořádně zorientoval, moc mi to nezaujalo.

25.04.2015 3 z 5

Ovčí pramen Ovčí pramen Lope De Vega

Tahle hra se mi četla opravdu dobře, pěkně provedený příběh. Moc rád bych viděl divadelní hru. :)

22.04.2015 4 z 5

Král Oidipús Král Oidipús Sofoklés

Oidipus se mi četl hodně dobře, velmi pěkný příběh. Líbí se mi jak na sebe knihy od Sofoklése navazují.

19.04.2015 4 z 5

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Popravdě, než sem začal čist neměl jsem od knihy skoro žádná očekávání, ale hned po prvních pár stránkách sem si oblíbil postavu Stinga. Moc se mi líbil styl psaní a i postupné odkrývání Sophiina života a její volby a zla páchaného nacisty. Pro mě jedna z nejsilnějších a nejlepších knih co jsem četl.

08.04.2015 5 z 5

Ostře sledované vlaky Ostře sledované vlaky Bohumil Hrabal

Krásná kniha v závěru sem si říkal proč jen nemůže být delší, jen nechápu proč je tu tolik negativních ohlasů, hlavně s tématem maturity. I přes to že je to krátký tak proč si ji teda vybíráte k maturitě když vás nebavila?

17.03.2015 4 z 5

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Nářečí mi nevadilo, ale celkově příběh mi nezaujal.

05.03.2015 3 z 5

Božská komedie Božská komedie Dante Alighieri

Velmi těžké na čtení. Něco se mi líbilo, něco mě nudilo, v něčem jsem se ztrácel ale celkový dojem docela příjemný.

05.03.2015 3 z 5