Ovčí pramen

kniha od:


Koupit

Jedná se o tříaktovou veršovanou divadelní hru s prvky jak tragickými, tak komickými (tzv. španělská komedie). Dílo dostalo název podle svobodné vesnice, která se vzbouří, protože komtur Goméz, představitel rytířského řádu, neuznává svobodná práva vesničanů, pronásleduje její obyvatele a znásilňuje ženy sedláků... Autor vyzdvihuje kolektivitu, čest a morálku vesničanů, zdůrazňuje právo na lidskou důstojnost....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/25031/ovci-pramen-25031.png 4.374
Žánr
Literatura světová, Divadelní hry
Vydáno, Dilia
Orig. název

Fuenteovejuna, 1614

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (13)

Kniha Ovčí pramen

Přidat komentář
Ronnie68
11. března

O téhle divadelní hře jsem slyšela už na střední, ale dostala jsem se k ní až dnes, a jsem ráda .... líbilo se mi, že pomocí společných sil byla vesnice zbavena tyrana a nikdo z nich nebyl potrestán (tak trochu mi to připomínalo "Já jsem Zoro") ...

MilanCFC
19.10.2019

Výborně napsané drama, kdy tu obec zkrátka musíte litovat a cítit s ní. A ten konec byl prostě úžasný, ten si budu hodně dlouho pamatovat, jak byl silný. Zasloužené plné hodnocení.

Dandulka
24.07.2019

Během odpoledne přečteno. Bylo to velmi zajímavé. Úchvatný konec. I když se jedná o zápis divadelní hry, samotné téma příběhu je velmi silné a tudíž celé dílo je čtivé. Mohu jen doporučit toto renesanční drama, které však neztratilo nic ze své aktuálnosti ani dnes.

Gweny
14.05.2019

Čtivé, svižně psané drama. Krásná ukázka toho, jak se lidé dokáží sjednotit za jakýmkoliv účelem. Až jsem sama byla překvapená, že se v celé skupině nenašel jediný zrádce, jediný človíček, který by snad vzal vinu na sebe nebo ukázal prstem na druhého.

KateCullen
17.09.2018

Na střední škole se z toho stalo krédo naší třídy - kolektivní vina aneb To jsme byli my, Fuente Ovejuna!

Kuža007
01.09.2018

Asi nejnádhernější kniha španělského autora

artabanb
16.10.2016

Nepředstavitelně jsem si knihu užil, i když to byla povinná četba :).

kujuduss
31.07.2015

Tato hra se četla sama. Hrozně se mi líbila a mohu ji každému dopručit!

1

Doporučujeme

Romeo a Julie
Romeo a Julie
Tramvaj do stanice Touha
Tramvaj do stanice Touha
Medeia
Medeia
Tři sestry
Tři sestry