Daniel.95

PrométheusPrométheus Aischylos

Skvělé drama z prostředí řecké mytologie.

01.08.2015

Trójanky a jiné tragédieTrójanky a jiné tragédie Eurípidés ze Salamíny

Skvělé antické drama!

29.07.2015

Bohatý táta, chudý táta - Co bohatí učí svoje děti a chudí a střední vrstvy neBohatý táta, chudý táta - Co bohatí učí svoje děti a chudí a střední vrstvy neRobert T. Kiyosaki

Kniha by měla být v povinné četbě všech středních škol!

29.07.2015

1000 koktejlů z celého světa1000 koktejlů z celého světa neznámý, neuveden

Skvělá kniha, jak pro začátečníky, tak pro pokročilé. Velmi přehledný uspořádání drinků všech druhů. Doporučuji všem! :)

19.07.2015

Murphyho zákony - kompendiumMurphyho zákony - kompendiumK. Wagner (pseudonym)

Velmi vtipná kniha, ve který se najde asi každý :D

Král LávraKrál LávraKarel Havlíček Borovský

Příjemná, usměvavá a oddychová pohádka.

Křest svatého VladimíraKřest svatého VladimíraKarel Havlíček Borovský

Moc se mi to nelíbilo, nic pro mě.

Chrám Matky Boží v PařížiChrám Matky Boží v PařížiVictor Hugo

Ke knize jsem se dostal díky povinné četbě k maturitě a nelituji toho. Vážně skvělá kniha.

FiestaFiestaErnest Hemingway

Chvílema sem se celkem i nudil, ale druhou polovinu jsem si užil.

Nebe nezná vyvolenýchNebe nezná vyvolenýchErich Maria Remarque

Nádherná kniha, jako všechny od E.M. Remarque.

Noc v LisabonuNoc v LisabonuErich Maria Remarque

Moc hezká kniha a moc hezký příběh, který vypovídá o těžkém životě emigrantů, který se snažili utéct před válkou. Moji nejoblíbenější knihou od E.M. Remarque stále zůstává Na západní frontě klid.

03.06.2015

BajkyBajkyJean De La Fontaine

Moc hezké bajky, které platily, platí a budou platit stále. :)

31.05.2015

Sganarel čili Domnělý paroháčSganarel čili Domnělý paroháč. Molière (pseudonym)

Méně známá hra, která rozhodně stojí za přečtení. Krátká, skvělá komedie, která lehce připomíná Shakespearova díla svými proměnami postav.

26.05.2015

Tři kamarádiTři kamarádiErich Maria Remarque

Moc krásná a silná kniha o přátelství, lásce a životě. První polovina byla příjemná, optimistická, až veselá, zato druhá polovina nabrala na síle a poukázala jak na hezké, tak špatné chvíle života.

26.05.2015

19841984G. Orwell (pseudonym)

Nemám slov... nejhorší na tom všem je že chybělo málo a v takovým světě jsme opravdu žili a pár milionů lidí v podobném světě dokonce dnes žije. Jedna z nejlepších knih co jsem četl, sice 2. část mi chvílemi i nudila ale celkový výsledek je opravdu geniální.

19.05.2015

SamotářiSamotářiLex Thomas

Knížku sem kupoval po slepu a nevěděl jsem do čeho jdu, ale ve finále jsme byl moc překvapený. Děj se rozvíjí hned od začátku a každou stránkou se plynule rozvíjí až do konce. Žádné zdlouhavé nudné pasáže. Příběh mě zaujal svou nápaditostí a zajímavostí, hned ze začátku jsem si moc oblíbil postavu Davida a postavu Sama nenáviděl :D. Konec se celkem povedl, určitě si další 2 knihy budu muset přečíst! :)

16.05.2015

CidCidPierre Corneille

Čekal jsem více, ale moc se mi líbily verše.

Zimní pohádkaZimní pohádkaWilliam Shakespeare

Celkem pěkná kniha, zajímavá zápletka která se mi líbila.

14.05.2015

Antonius a Kleopatra / Antony and CleopatraAntonius a Kleopatra / Antony and CleopatraWilliam Shakespeare

Ze začátku jsem se celkem ztrácel ve větším množství postav, ale nakonec sem si knihu docela užil.

MacbethMacbethWilliam Shakespeare

Skvělá tragédie, co víc dodat. :)

08.05.2015

Konec dobrý, všechno dobré / AllKonec dobrý, všechno dobré / All's Well That Ends WellWilliam Shakespeare

Celkem trefný název, první polovinu jsem se docela nudil, ale druhá polovina včetně konce vše napravila. :)

07.05.2015

Večer tříkrálový aneb Cokoli chceteVečer tříkrálový aneb Cokoli chceteWilliam Shakespeare

Velmi pohodová kniha.

06.05.2015

Veselé paničky windsorskéVeselé paničky windsorskéWilliam Shakespeare

Zatím nejlepší komedie od W.S. ke který sem se dostal.

05.05.2015

Jak se vám líbíJak se vám líbíWilliam Shakespeare

Příjemná komedie na oddech.

03.05.2015

Kupec benátskýKupec benátskýWilliam Shakespeare

Moc jsem od knihy neočekával, ale byl sem mile překvapen.

01.05.2015

Sen noci svatojánskéSen noci svatojánskéWilliam Shakespeare

Hezká, milá pohádková komedie, ale moc mi neuchvátila.

01.05.2015

Titus Andronicus / Titus AndronicusTitus Andronicus / Titus AndronicusWilliam Shakespeare

Podle mě jedna z nejlepších jeho her, dokonalá tragédie.

30.04.2015

Komedie plná omylůKomedie plná omylůWilliam Shakespeare

Parádní komedie plná omylů, hodně jsem se pobavil. :)

27.04.2015

HamletHamletWilliam Shakespeare

Výborná kniha, bavil jsem se od začátku do konce.

26.04.2015

Král LearKrál LearWilliam Shakespeare

První polovinu jsem se hodně ztrácel v textu a v postavách až druhou polovinu jsem se pořádně zorientoval, moc mi to nezaujalo.

25.04.2015