Dani3 Dani3 komentáře u knih

Jezdci časem Jezdci časem Alex Scarrow

Nebylo to úplně špatné, řekla bych lepší průměr.

Tři lidé na pokraji smrti dostanou možnost jí uniknout a stát se součástí týmu, který dohlíží na čas a v případě, že je něco jinak, mají za úkol to odhalit a napravit.

Cestování v čase mám ráda, ale tady mi vadilo, že to bylo napsané moc jednoduše (občas i nelogicky). Možná, kdyby hlavní hrdinové, kteří zachraňují svět, byly o něco starší, tak by mi to přišlo více uvěřitelné. Začátek byl slibný, ale jakmile se tým rozdělil, tak mě to postupně přestávalo bavit. Další díly už číst nebudu.

12.06.2018 3 z 5

Prastarý meč Prastarý meč Rick Riordan

S Magnusem jsem se dobře bavila. Hodně to připomíná Percyho Jacksona, ale přece jen je to o něco lepší čtení. Hlavní hrdina byl vtipný a hlavně nebyl tak "natvrdlý" jako Percy.
Konec byl skvělý. Jsem zvědavá, co si pro nás Loki nachystal do dalšího dílu.

04.06.2018 4 z 5

Dcera čisté krve Dcera čisté krve Anne Bishop

Tak tohle byla velká slátanina.
Čarodějnice tu zotročují a mučí muže, muži ničí malé nevinné děti a všichni čekají na mocnou královnu se safírovýma očima.

Musím říct, že mi to hodně nesedlo, bylo to chaotické a roztahané. Navíc postav tady bylo, jak hub po dešti a velmi špatně jsem se v nich orientovala. Taky logika tu dost pokulhávala, jakákoliv jiná kniha bude lepší než tato.

21.05.2018 1 z 5

Divoká píseň Divoká píseň Victoria Schwab

Verity je město, které se přes den moc neliší od jiných, ale v noci se stává životu nebezpečným. Je to město plné věčně hladových příšer a „setkání“ s nimi člověk ve zdraví většinou nepřežije.

Autorka velmi zajímavě zpracovala myšlenku, jak by mohlo doopravdy vypadat, kdyby se ze zla a násilí páchaném lidmi na druhých rodilo další zlo a násilí. V našem případě se ve Verity rodí monstra, která jsou tím víc nebezpečná, čím více násilí bylo spácháno.

Obě hlavní postavy, August i Kate, mi byly sympatické. Musím říct, že Augusta jsem si oblíbila téměř okamžitě, naopak s Kate mi to trvalo poměrně dlouho, než mě přesvědčila. Další postavy nedostaly moc prostoru, byly tam jen tak jemně načrtnuté, ale třeba dostanou větší prostor v dalším díle ... zvlášť by mě zajímal další osud Ilsy.

27.04.2018 4 z 5

Střípky duší Střípky duší Mary Lindsey

Příjemné překvapení. Vůbec jsem nečekala, že mě to bude tolik bavit.

18.04.2018 5 z 5

Jiskra v popelu Jiskra v popelu Sabaa Tahir

Jiskra v popelu mi moc nesedla. Začátek byl docela slibný, ale postupně mě to přestalo bavit. Autorka vypráví svůj příběh pouze z pohledů Laii a Eliase a to pro mě bylo bohužel málo. Vůbec nic jsem se nedozvěděla o okolním světě, proč je svět zrovna takový jaký je.

Přistihla jsem se, že čtu příběh, který se mě vlastně nijak nedotýká. Nemůžu říct, že by se tam nic nedělo, naopak o akci nebyla nouze, ale chyběla mi určitá propracovanost a hloubka. Na čem autorka zapracovala, byla brutalita, strach a utrpení. To je v podstatě jediná hybná síla celého příběhu.

16.04.2018 2 z 5

Setkání stínů Setkání stínů Victoria Schwab

Děj druhého dílu pomalu až líně plyne, ale to vůbec neznamená, že bych se nudila. Právě naopak, užívala jsem si každou stránku!
Autorka se v tomto díle spíše zaměřuje na postavy a detaily než na akci. Objevuje se zde nová postava kapitána Alucarda Emeryho, který skvěle doplňuje ústřední trojici z prvního dílu.

Setkání stínů rozhodně doporučuji a doufám, že na trojku nebudeme čekat moc dlouho.

09.04.2018 5 z 5

Osud Tearlingu Osud Tearlingu Erika Johansen

Závěrečný díl trilogie se mi líbil o něco málo víc než ten předchozí, ale na první část to nedosahuje ani v nejmenším. Upřímně po přečtení úvodního dílu jsem vůbec nepředpokládala tento vývoj.

I v tomto díle se do přítomnosti prolíná dějová linka z minulosti, tentokrát vyprávěná z pohledu Caitlin. Jak Kelsea postupně odhaluje minulost, tak věci začínají dávat větší smysl. Nicméně ani v závěrečném díle jsem nenašla odpovědi na všechny otázky, což mě hodně mrzelo.

Autorka zapracovala do příběhu velmi silná témata, ale bylo jich tam na můj vkus až moc. Snažila se všechno nějak uzavřít, ale s tím vším, co si „naložila na záda“ se jí to prostě nepovedlo. Mít nepřítele, kterého nemůžete porazit, je pro příběh problém. Ten konec byl vlastně jediný možný, jak z toho všeho aspoň trochu pozitivně vybruslit, ale celkově mi to přišlo nedotažené.

26.03.2018 4 z 5

Nejvyšší lord Nejvyšší lord Trudi Canavan

Nejlepší díl ze série.
Akkarin konečně odhaluje svoji minulost a objevují se i staří známí ze slumů. Hodně úsměvné bylo zjištění, že Zloději byli na všechno mnohem lépe připravení než Mágové.

S čím si autorka moc dobře neporadila, byl Sonein vztah s Akkarinem. A ten konec byl dost "nedopečený". Půl stránky a bylo po všem, navíc mi tam úplně chyběli emoce.

20.03.2018 5 z 5

Čarodějka Čarodějka Kristina Hlaváčková

Je pravda, že mě věk hlavní hrdinky trochu zaskočil. Tak nějak podvědomě jsem si ji musela představit o něco starší. Ale to nemění nic na tom, že jsem se s ní hodně nasmála.
Co mě ale vadilo, bylo promlouvání ke čtenáři a zmínky o mobilních telefonech. To se tam prostě nehodilo.

I přes to všechno mě Elenin příběh bavil a další díly si určitě nenechám ujít.

17.03.2018 4 z 5

Novicka Novicka Trudi Canavan

Druhý díl není tak zdařilý jako ten první. V prvním díle jsem se mohla seznámit s novým světem a postavami, ale ten druhý v podstatě nenabízí nic nového.

Kniha je rozdělená do dvou základních dějových linek, které se navzájem střídají. Po pravdě docela mi toto uspořádání vadilo, protože občas nebylo jasné, jakou část čtenář čte. Více bych asi uvítala, kdyby jednotlivé linky od sebe jasně dělily kapitoly.

Co se týče jednotlivých linek, tak ta Dannylova mě vůbec nebavila. Soneina byla docela povedená, i když byla poměrně zdlouhavá a jednotvárná. Pořád jsem čekala, kdy svému trapiteli vše oplatí a ono pořád nic. Nebýt Dorriena, tak by se snad k ničemu neodhodlala.
Taky mě trochu mrzelo, že se Akkarin víc nezapojil do příběhu, zůstává pořád stejně tajemný jako na začátku. Doufám, že třetí díl bude o něco lepší.

17.03.2018 3 z 5

Bouře a vzdor Bouře a vzdor Leigh Bardugo

Druhý díl se autorce opravdu povedl!

Na první pohled je zřejmé, že Alina ušla velký kus cesty. Bylo zajímavé sledovat její proměnu z plaché šedé myšky v sebevědomou světlonošku velící druhé armádě grišů. Nepochybně k tomu přispěl i neohrožený Nikolaj, nová postava, která se objevila ve správný čas na správném místě a dodala příběhu potřebný vtip a lehkost ve zdánlivě bezvýchodných okamžicích.

23.01.2018 4 z 5

Sníh nebo popel Sníh nebo popel Sara Raasch

Začátek byl trochu rozpačitý, bavit mě to začalo až tak kolem sté stránky. Nakonec se z toho ale vyklubala příjemná oddechovka.

19.01.2018 4 z 5

Společenství čarodějů Společenství čarodějů Trudi Canavan

Příjemná a čtivá oddechovka.
Jediné, co mi vadilo, bylo to zbytečně dlouhé Soneino skrývání před čaroději. Vlastně jsem byla ráda za to, že ji konečně našli a děj se mohl pohnout dopředu.
Další díl si určitě přečtu!

11.01.2018 4 z 5

Strom lží Strom lží Frances Hardinge

Strom lží je příběhem pomsty, hledání vraha ale i zoufalého boje s předsudky tehdejší společnosti.

Příběh z viktoriánské Anglie s poměrně ponurou a temnou atmosférou. Ale není se čemu divit, když už na obálce je napsáno, že nevinná lež neexistuje. A tady se lže o sto šest, protože abyste zjistili pravdu, tak musíte nejen lhát, ale i přimět svoje okolí, aby lži uvěřilo.

Příběh je originální a dobře promyšlený, ale celkovému pozitivnímu dojmu trochu překáží pomalejší první třetina knihy, kde se prakticky nic neděje, jen se všichni chovají divně a čtenář neví proč. Navíc jsem si za celou dobu nebyla schopná si oblíbit hlavní postavu, vlastně žádnou z postav, což se mi moc často nestává. Autorka všechny vykreslila tak, že pokud jste měli na začátku někoho i jen trochu rádi, tak na konci už ho mít rádi nebudete.

Je to zvláštní kniha, už se k ní asi nikdy nevrátím, ale jsem ráda, že jsem si přečetla.

02.01.2018 4 z 5

Pod maskou lži Pod maskou lži Tarun Shanker

První půlka příběhu se mi líbila, ta druhá už byla slabší.

Myšlenka „daru“ jednotlivých postav není nová ani originální, ale líbila se mi, i to zasazení do viktoriánské doby. Ale celkový dojem z knihy kazil hodně zamotaný, až bych řekla překombinovaný, děj. O hlavním padouchovi toho moc nevíme, jen že je součást něčeho většího. Navíc se postupně od druhé poloviny začínají objevovat nové a nové postavy, které tam prostě jen jsou, ale nijak zvlášť se na pátrání nepodílejí. Spíš jen odvrací čtenářovu pozornost od hlavní linky.

Konec byl hodně zvláštní. Je pravda, že je to první díl v sérii, v dalších pokračováních se pravděpodobně volné konce spojí, ale nejsem si jistá, že tento díl byl tak zajímavý, abych v sérii pokračovala...

26.12.2017 3 z 5

Tisíc kousků tebe Tisíc kousků tebe Claudia Gray (p)

Hlavní hrdinka Marguerite pronásleduje vraha svého otce do alternativních světů, ale postupně odhaluje, že pravda bude trochu jiná. Při každém skoku do jiné dimenze poznává jiné své já i jiné já svých blízkých. Zjišťuje, že jsou jiní, ale přece tak nějak stejní. Kromě akce a napětí tu nechybí ani romantická linka, kde Meg řeší dilema, zda láska k jednomu já, je stejná napříč dimenzemi. Koho vlastně miluje? Může milovat jen jedno já, nebo všechny?

Rozhodně je to originální a čtivý příběh. Autorka navíc skvěle vystihla atmosféru jednotlivých alternativních světů, ať už to byl futuristický Londýn, carské Rusko, nebo oceánografická stanice.

21.12.2017 5 z 5

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

Trochu zklamání - řekla bych, že to bylo zbytečně dlouhé a nastavované. Tento díl byl v podstatě jen o zběsilém přemisťování se všech zúčastněných tam a zpět.

Ze začátku jsem měla problém se začíst, protože se v podstatě dlouho nic nedělo. I když už v předchozích dílech se střídaly různé dějové linky, tak tady mě to skákání prostě vadilo. Bavila mě linka s Elide a Lorcanem a i ta s Manon, ale ta Aelinina už tak moc ne.

Kromě zoufalého množství chyb a překlepů je v tomto díle navíc až moc podobností se sérií ACOTAR – bytosti z jiného světa, víly, pouto mezi hlavní dvojicí, u Ilkenů mi okamžitě naskočil Attor, hledání spojenců a i to zrcadlo - sice každé trochu jinak, ale objevuje se v obou příbězích. Přišlo mi to spíš jako opakování, než něco nového….

Musím uznat, že konec byl opět působivý, ale to už jsem si tak trochu zvykla, že autorka prostě konce umí efektně zpracovat a nic „menšího“ jsem ani neočekávala.

04.12.2017 4 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Šest vran mě opravdu nadchlo.
Mile mě překvapilo, že mi všech šest „padouchů“ sedlo. Postavy jsou dobře propracované a skvěle se doplňují. Líbilo se mi zpracování různých vypravěčů příběhu i to, jak byly jejich vzpomínky zakomponované do děje. Jediné, co jsem si musela trochu odmyslet, byl jejich věk – kdyby byli o něco starší, fungovalo by to ještě o něco lépe.
Na pokračování se moc těším!

20.11.2017 5 z 5

Ďábel v zrcadle Ďábel v zrcadle Juraj Červenák

Rozplétat klubko intrik a nenávisti s osvědčenou trojicí bylo opět skvělým počtením.
Příběh je svižný, plný akce s výborně vykreslenou dobovou atmosférou. Napětí a nenávist mezi katolíky a luterány se dala přímo krájet. Jen konec byl trochu slabší.

15.11.2017 4 z 5