dangerita dangerita komentáře u knih

Nebezpečné povídky Nebezpečné povídky JIří Lahvička

Soubor povídek, které nejsou pro každého. Některé jsou prošpikovány opravdu temně černým humorem.

28.12.2011 4 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Ze všech dílů se mi líbil Ohnivý pohár asi nejméně. Ale to vůbec neznamená, že nejsem spokojená. Kvalita srovnatelná s předchozími díly, jen trošku zdlouhavější. Předchozí knihy mají lepší spád a jejich děj je více spletitý.

28.12.2011 4 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Díky kamarádovi jsem ji četla ještě v době, než začalo celé to Potterovské šílenství. On mě k této sérii přivedl a přes moje počáteční rozpaky jsem byla nakonec velmi spokojená. Jako oddechová kniha je to ideální. Čtivé, vtipné a probudilo to ve mě už dávno spící dětskou fantazii.

28.12.2011 5 z 5

Znovu parádní. Člověk s dalším dílem doufá, že laťka bude posunuta zase o kousek výš a tady se to povedlo. Autorka neváhá sáhnout k pořádným zvratům.

28.12.2011 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Díky kamarádovi jsem první knihy s Harrym četla ještě v době, než začalo celé to Potterovské šílenství. On mě k tomu přivedl a přes moje počáteční rozpaky jsem byla nakonec velmi spokojená. Jako oddechová kniha naprosto super. Bylo to čtivé, vtipné a probudilo to ve mě už dávno spící dětskou fantazii. Ve dvojce autorka o poznání přitvrdila a navodila strašidelnější atmosféru.

28.12.2011 5 z 5

Vítězství ve famfrpálovém turnaji! :-)

Opět skvělé odreagování, asi ještě o chlup lepší než předchozí dva díly. Závěr vyústí v překvapivé rozuzlení. Jako vždy čtivé, vtipné a přiživilo to mou dětskou fantazii.

28.12.2011 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Parádní, stejně jako předchozí díly. Pořádně poškádlí fantazii.

Malevil Malevil Robert Merle

Knihu jsem četla na střední a pamatuji si, že na mě tehdy velmi zapůsobila. Hodně mě zasáhla a já jsem s hlavním hrdinou doslova dýchala. Představovala jsem si, jaké to je, když se člověk vrátí na startovní čáru a vše se musí učit od začátku. Včetně hierarchie ve společnosti apod. Pro mě je to jednoznačně román s výtečnou atmosférou, který donutí k zamyšlení.

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Pro mě srdcová záležitost. Četla jsem knihu dvakrát a určitě ne naposledy. Pěkný český humor, jemný, který je přesně podle mého gusta. Hašení Miloušova knírku mě pokaždé dokáže spolehlivě rozesmát! Když jsem knihu četla poprvé, pobavila se tím i celá tramvaj, kde mě tyto řádky "zastihly" jaksi nepřipravenou :-)

Zelená touha Zelená touha Anton Myrer

Kniha nestaví na napínavém a strhujícím ději, přesto mě dokázala zaujmout natolik, že jsem ji přečetla téměř jedním dechem. Jedná se o zajímavou sondu do nitra postav, vztahů a také do doby, ve které se děj odehrává.

Hádův faktor Hádův faktor Robert Ludlum

Prostředí má autor dobře nastudované stejně jako v románu Apokalypsa. Líbilo se mi to, atmosféra biologického úderu tomu dává osobitý punc napětí. Velmi čtivé, vtáhne to do děje.

Jak jsem vyhrál válku Jak jsem vyhrál válku Patrick Ryan

to nicandra: palec nahoru, také mám tuto pasáž velmi ráda :-)
Pro mě takový jiný Švejk, prostě příjemná oddechovka, u které jsem se velmi dobře bavila.

Černý kód Černý kód Charles Ryan

Strhující a napínavý děj bez zbytečných odboček a hluchých míst. Čtivé a realistické.

Ponorka U-571 Ponorka U-571 Max Allan Collins

Výtečný román, napínavý a strhující. Dobře vykreslené postavy i prostředí, skvělá atmosféra.

Čachtická paní Čachtická paní Jožo Nižnánsky

Kniha, které se podařilo navodit mi husí kůži a neustále mě nutila si pokládat otázku "Jak to doopravdy tehdy bylo?".

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Kniha se od ostatní literatury s válečnou tématikou liší, stěžejní je především silný příběh. Nepatřím však k těm, které by uchvátila bez výhrad. Na můj vkus je úvod velmi zdlouhavý, ale i přes tuto výtku hodnotím výborně. Závěr má spád a je mnohem čtivější a také působivější.

Kniha je tím, čím má být - výpovědí o minulosti, která se týká nás všech.

Křídla v boji Křídla v boji Alexandr Ivanovič Pokryškin

Upřímná a pokorná zpověď člověka, který mnohé zažil a mnohé změnil.

Ostrovy uprostřed proudu Ostrovy uprostřed proudu Ernest Hemingway

Myslím, že Jirka to přede mnou shrnul naprosto přesně, palec nahoru. Tu atmosféru, to typické plynutí času... Doteď to mám pod kůží .

Elitní jednotky Elitní jednotky Jon E. Lewis

Uceleně a stravitelné líčení významných světových konfliktů. Namátkou SAS 1980 Londýn, íránské velvyslanectví, Kriegsmarine 1939 U-47, 1976 Entebe atd.

Oblaka v ohni Oblaka v ohni Kendall McDonald

Jedná se o autobiografické vyprávění českého letce Josefa Čapky aneb "Usměvavého Jožky". Říkala mu tak celá slavná 311. bombardovací peruť za války v Anglii. Kniha je svědectvím o ochotě a odhodlání bojovat a čelit největšímu nepříteli...