Ponorka U-571

Ponorka U-571 https://www.databazeknih.cz/img/books/55_/55826/ponorka-u-55826.jpg 4 24 6

Píše se rok 1942. Druhá světová válka. Americké vojenské námořnictvo prožívá peklo v podobě útoků německých ponorek s jejich nevyzpytatelným "Enigma codem". Posádka USS-33 byla nečekaně povolána do akce, protože spojenecké síly objevily německou ponorku U-571, která byla poničena předchozím útokem. Posláním Američanů je teď vniknout do německé ponorky, najít na palubě dešifrovací přístroj a neprozradit Němcům, že se dostalo do cizích rukou. Jenže samozřejmě nic nejde tak, jak je naplánováno a právě při zpáteční cestě s dekódérem na raft, kterým měl být přístroj dopraven na americkou ponorku, je náhle americká ponorka zasažena. Posádka poručíka Andrewa Tylera (Matthew McConaughey) je nucena vrátit se na poničenou německou U-571 a snažit se přežít v zoufalých podmínkách (bez radiového spojení a jen s jedním torpédem) napadení německou vojenskou válečnou lodí. ... celý text

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , BB art

U-571 , 2000

Filatov
05.06.2018 5 z 5

Kdysi jsem viděl i film, který už si moc nepamatuji a je pravda, že bych si ho mohl oživit, každopádně kniha má spád, nepostrádá atmosféru a dobře graduje napětí. Donutila mi držet hochům z této ponorky palce a je škoda otevřeného konce, protože jsem čekal, že kluci tu Enigmu dopraví.

ThomasRuhe
30.03.2018 3 z 5

Collins sepsal tuto knihu podle filmového scénáře Jonathana Mostowa.
Povedlo se mu to vcelku dobře.

Jája92
11.06.2017 5 z 5

Překvapující výpověď o těžkém životě za 2 sv. války na palubě ponorky. A. Tyler - kapitán ponorky, který se pokouší o zajištění Enigmy spolu se svou posádkou mladých kluků, kteří jsou příliš mladí na to, aby čelili tváří tvář jisté smrti. Dvě ponorky U-571 a S-33 spolu svedou boj na život a na smrt.
Fascinující čtení plné dramatických momentů, které graduje ve velkolepé finále.

woodward
29.06.2015 1 z 5

Tuto knihu napsal autor na objednávku podle filmu. A upozorňuji Kedulera že vůbec nebyla napsána podle skutečné události. Přístroj enigma získali Britové dávno předtím, než o jeho existenci vůbec Američanům pověděli. Typickej, nablblej Holywood.

keduler
07.10.2013 5 z 5

Kniha která snad byla psána podle skutečné události a posléze tuším i použita pro film. Ovšem kniha je pro mne vždy jedničkou a tuto hodnotím pro svůj poutavý a strhující děj velice kladně – neboli za 5 hvězdiček.

dangerita
28.12.2011 5 z 5

Výtečný román, napínavý a strhující. Dobře vykreslené postavy i prostředí, skvělá atmosféra.