Hádův faktor

Na třech různých místech ve Spojených státech náhle a nezávisle na sobě umírají tři lidé na záhadný smrtící virus. Vědecký tým největší státní vojenské laboratoře se horečně snaží odhalit tajemství tohoto viru, ale bohužel marně. V této alarmující situaci se vrací ze zahraniční konference hlavní výzkumník Jonathan Smith, aby se postavil do čela svého týmu. Vzápětí je vystaven dobře organizované sérii atentátů, ze kterých se štěstím vyvázne, ale po návratu domů zjistí, že virus si vyžádal čtvrtou oběť – jeho snoubenku Sophii. Zoufalý a rozlícený Smith rychle odhalí, že Sophiina smrt nebyla náhodná a že virus kontroluje kdosi neznámý. Jako špičkový odborník okamžitě pochopí, že světu hrozí pandemie, a pustí se na vlastní pěst do pátrání, ale jakási neviditelná síla mu neustále brání v přístupu k informacím. Čím více otázek klade, tím více lidí umírá. Nakonec však Smith dospěje k šokujícímu zjištění: v pozadí záhadných úmrtí stojí člověk s úzkými vazbami na vysoce postavené politiky a teroristy ze třetího světaJe zřejmé, že tento nelítostný muž udělá vše pro to, aby uskutečnil svůj zrůdný plán, avšak Smith je odhodlán mu v tom zabránit.Další knihy mistra špionážního žánru najdete v nabídce připravovaných i vydaných titulů....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/15527/haduv-faktor-15527.jpg 4.297

Jonathan Smith (1.)

Covert One: The Hades Factor (2000)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Domino

Kniha Hádův faktor

Atanone
05.05.2017

No..No tak dobře.
Co mě ale vždycky dostane-jak už tady zmínil "kyssling" jak ty úžasně propracované a tajné společnosti a organizace jsou vlastně naivní a hloupé. Dají si takovou práci a tak pěkně jim to jde,dokud nepřijde hrdina H a nenakope jim P.
Ale dobře se to četlo

midloch
12.11.2016

Hodně divná kniha. Nereálně černobílé postavy, první půlka knihy se táhne, aby druhá půlka sprintovala do cíle. U mě to zachránilo jen téma a v zásadě slušná čitelnost. Každopádně se teď budu nějakou dobu rozmýšlet, zda dám šanci druhému dílu.

kyssling
01.06.2016

Klasická Ludlumovka, celkem solidní "neohrožený" příběh. Nechápu proč ten závěr příběhu tak uspěchává, všimnul jsem si toho už i u dalších románů, napětí by mělo v závěru gradovat, ne to smáznout na pár stranách. Navíc mě úplně bolí hlava z toho, jak se "mocné organizace" vždycky tak rychle v posledních stránkách příběhu rychle hroutí.
Nakonec si odnesu z knihy alespoň zajímavý citát Shakespeara : "Svědomí z nás všech činí zbabělce. Ale když si člověk hrábne až na dno odvahy, tak neprohraje."

otroson
14.03.2016

Ale jo. Hrdinové jsou geniální, se špičkovým výcvikem. To se to pak zachraňuje... Zkoušel jsem rozčíst další díl ze série, ale už to nešlo... Dal jsem šanci i filmu na motivy knihy, ale to nešlo vůbec...

romankrasa
03.10.2015

Hádův faktor mi příliš nesedl. Jonathan Smith mě příliš ničím nezaujal. Dočetl jsem ji a hodnotím ji spíše průměrně

Madax
01.03.2015

Všeho schopný padouch se snaží spustit svoje plány na dobytí světa a získání závratné sumy peněz, neštítí se vůbec ničeho a mezi jeho pobočníky jsou i členové nejvyšší vlády USA. Do cesty se mu však postaví osoba, se kterou ani on, ani jeho společníci nepočítali: doktor Jon Smith, nezničitelný, neprůstřelný, a nepolapitelný klaďák, na kterého zkrátka nestačí ani davy špičkových zabijáků. Ostatně zabijáci můžou byt rádi, ze narazili zrovna na Jona, neboť ten se vyznačuje zajímavou vlastností, že padouchy pokud možno nezabíjí, pouze je poraní a vyřadí z provozu. Zkrátka klaďas jak vyšitý. A pokud přeci jen už Jonovi nestačí na ren boj se zlem síly, tak si hned přivolá na pomoc svoje kamarády, kteří se vyznačují zhruba stejnou měrou dokonalosti jako on sám. Ultrageniální hacker, jenž se dokáže napojit naprosto kamkoli a ve virtuálním světě pro něj neexistuje žádná překážka, nebo člen britské tajné služby, kterému by fyzické vlastnosti záviděl i Chuck Norris, to jsou přátelé našeho hrdiny doktora. Časem se k němu připojí i kráska z emancipované CIA, to aby se neřeklo, že je to jen panská jízda.
Hádův faktor je zkrátka nenáročnou četbou o mocných záporácích a statečných hrdinech, naprosto ideální knížka do vlaku - jenom si od ní neslibovat nic navíc.

heavy66
20.07.2014

V logice děje díry jak v ementálském sýru, všechny postavy typu "padouch nebo hrdina" - u filmu se tomu říká "béčko". Na druhou stranu atraktivní téma, znalost prostředí, nekomplikovaný a napínavý děj...docela to jde

ondrash77
15.06.2014

Pro romány Roberta Ludluma je charakteristický model - hrdina, který se proti svojí vůli dostane do kolotoče událostí vlastními silami, většinou proti přesile, bojuje s bezprávím, až ho nakonec zdolá. Hádův faktor se odvíjí v podobném duchu. V knize se střídají akční scény s poklidnými, především na dialozích postavenými momenty. Celá recenze je tady: http://www.kniznistrepy.cz/2014/06/15/haduv-faktor/

Danuše7
15.02.2014

Kniha byla opravdu čtivě napsaná, vlastně se četla úplně sama.

Evus
21.11.2013

Výborný thriller plný napětí až do konce. I když jsem film viděla jako první a znala tak konec, přesto jsem knížku zvládla jedním dechem.

pamica
26.01.2012

Jon Smith je nesmrtelný a vyvázne ze všech situací....-3.knížka z jeho série a asi si dám na chvilku od něj oddych.
Knížka má ale strhující děj a mnohdy se nedá prostě odložit. Rozhodně napínavé čtení!

dangerita
28.12.2011

Prostředí má autor dobře nastudované stejně jako v románu Apokalypsa. Líbilo se mi to, atmosféra biologického úderu tomu dává osobitý punc napětí. Velmi čtivé, vtáhne to do děje.

basset
28.12.2011

Dobre sa to číta, postavy veľmi čiernobiele, snáď okrem jednej. Strhujúci dej, akčné, vlastenecké, čiernobiele s takmer happyendom ( alebo nie ?). Takmer niet čo vyčítať.