Dandulka Dandulka komentáře u knih

Záměna Záměna Nika Peas (p)

Zdá se, že tato série bude velmi dobrá. Aspoň tak soudím po přečtení prvního dílu. I když některé situace byly více méně předvídatelné, zápletky byly velice pěkné.
Uvidíme, co přinesou další díly.

02.11.2022 5 z 5

Perfektní manželství Perfektní manželství Jeneva Rose

Skvělé čtení, napínavé a plné různých zvratů. I když od jistého okamžiku se dal konec z jistých náznaků předvídat. I tak se kniha moc dobře četla. Za mě je to takový odpočinkový thriler.

26.10.2022 5 z 5

Mytologická zvířata: Od bazilišků k jednorožcům Mytologická zvířata: Od bazilišků k jednorožcům Tam O'Malley

Docela pěkné počteníčko, ale knížka je jen na jedno přečtení, Moc se mi líbily ilustrace. Dokonce se v knize objevila malá zmínka o českých zemích, což mě potěšilo.

22.10.2022 4 z 5

Odhalený milenec Odhalený milenec J. R. Ward (p)

Místy příběh trochu pokulhával, jinde zase byly skvělé a záživné scény (a nemám na mysli zrovna ty erotické). Každopádně knížka za přečtení stála a moc mě zajímá jak to bude dál.

22.10.2022 4 z 5

Tři sestry Tři sestry Heather Morris

Možná jsem od autorky čekala po Tatérovi a Cilčině cestě o malinko víc. Hrůzy této dějinné etapy byly již mnohokrát popsány a ještě budou. A tento titul se zařadí do dlouhé řady podobných.

19.10.2022 4 z 5

Rychle domů Rychle domů Roz Nay

Po přečtení této knihy musím sdílet všeobecný názor, že kniha byla sice zajímavá, ale jen na jedno přečtení. Některé zápletky byly více či méně předvídatelné.

11.10.2022 4 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Zpočátku mě kniha moc nebavila, měla jak se říká, pomalý rozjezd. Španělsko padesátých let minulého století není moc známé, o to byl příběh zajímavější. Mě však nejvíc zaujaly citace ze sbírky orální historie. To jsem v románu opravdu nečekala. Velice zvláštní, ale oživující.

09.10.2022 4 z 5

Zapomenutá smrt Zapomenutá smrt Stanislav Češka

Opět skvěle a zajímavě napsané. Osobně jsem milovníkem dlouhých souvětí, a tak se mi autorův způsob psaní moc líbí. Tyhle detektivky (i ty historické) hltám jedním dechem.
Takže za mě: opět za pět! Což je zde ta nejvyšší hodnota (naštěstí).

06.10.2022 5 z 5

Preventivní vražda Preventivní vražda Stanislav Češka

Moc hezké vyprávění přesně ve stylu autora. Klidné, příjemné čtení a přesto velmi zajímavé. Hned mám rozečtenou další z detektivek.
Takže můj závěr zní: mohu jen a jen doporučit.

05.10.2022 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Tenhle autorčin román už není nic moc. Patrně už se náměty vyčerpaly a je to vidět. Z románu je cítit alegorie na C- 19 a na současný stav naší země.
"... A pokud už nelze vládu udržet přísliby šťastné budoucnosti, lze ji udržet strachem. Moc chutná sladce a je třeba jí ledacos obětovat. Třeba i štěstí většiny národa. Proto přece vznikly diktatury."
"Obraz společnosti, jaký vytvářela média, byl ale naprosto odlišný od skutečnosti, v níž byli lidi nuceni žít."
A takových citátů bych mohla uvést desítky. Příběh je sice vsazen do fiktivního obratu po listopadu 89, takové co by, kdyby.... ale narážky na to, co se děje dnes, jsou jasně patrné. To jsou ty lepší pasáže příběhu. Bez nich by byl celý román plytký a nezáživný.
Tak snad příští román autorky bude zase skvělý jako Hana.

03.10.2022 2 z 5

Poutníci ze Svaté země Poutníci ze Svaté země Jan Bauer

Tak jsem uvažovala, zda dát 4* nebo 5*. Je velká škoda, že nejde dát 4,5*. Nakonec jsem se z dlouhodobé náklonnosti dala 5*, ale jen proto, že mám ostatní knihy od autora moc ráda.
Ráda vysvětlím, proč taková váhavost: Příběh mnicha Blasia je perfektní, četl se moc dobře, v tom problém není. Velký problém vidím v tom, že zase někdo nezvládl sazbu a tisk. V celém příběhu je velké množství překlepů, velmi často schází předložky a spojky, nesedí skloňování; prostě hrůza!!!!! Tyhle nedostatky mají velký vliv na příběh samotný! Píšu to už po několikáté!!!!! Byla by na místě důkladnější kontrola než půjde kniha do tisku a do prodeje či do regálů knihoven!!!!!

30.09.2022 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Zajímavá myšlenka putování možnými životy v jedné velké knihovně. Každá kniha je vlastně takový možný život. Autor prý má velké zkušenosti s depresemi, a je to z příběhu patrné. Přesto je kniha velmi čtivá a zajímavě napsaná. Moc jsem se na ni těšila a musím říct, že mé očekávání nezklamala.

29.09.2022 5 z 5

Kolumbův prsten Kolumbův prsten Karel Dobeš

Napínavá a zajímavá detektivka. Moc se mi líbila.

26.09.2022 5 z 5

Akce Býčí oko Akce Býčí oko D.A. Dogg (p)

Napínavé čtení, kniha je mnohem lepší než film. Mám raději vždycky knižní zpracování, pro mě je to prostě lepší.

26.09.2022 4 z 5

Soví hnízdo Soví hnízdo Marek Ducháček

Moc hezký příběh. Dokonce se mi líbilo i televizní zpracování. A to je už co říct.

Broučci Broučci Jan Karafiát

Krásná poetická knížka mého dětství. K Broučkům se ráda vracím pokaždé když je mi smutno a teskno. V celém příběhu je naděje. Naděje na lepší zítřek, i když nás potkávají v životě nevyhnutelné pohromy. Vždycky když vidím v trávě sedmikrásku, vzpomenu si na Broučky, hlavně u těch s růžovým okrajem.

Výkřiky v temnotě Výkřiky v temnotě Darcy Coates

Tak se zdá, že tato série začíná nabírat na obrátkách. Celý příběh byl plný akce a zajímavých zvratů, ale konec byl strhující!!!! Prostě super! Už teď se těším na pokračování!

Žena za katrem Žena za katrem Stanislava Musilová

Skvěle napsané! Autorka se tomuto tématu věnuje dlouhodobě, je vyučující na UJEPu, FF, katedra historie. Byla jsem se podívat také na přednášku k této knize a i ta byla velmi zajímavá.

Zprávy o nemocech mocných Zprávy o nemocech mocných Ivan Lesný

Moc ráda se k této knize vracím. A to nejen pokud hledám nějaké informace, ale i jen tak ve volných chvílích si v ní listuji a připomínám si pozapomenuté informace.

Karel IV.: Na dvojím trůně Karel IV.: Na dvojím trůně Jaroslav Čechura

Moc dobře napsané. Kniha se skvěle hodí k rešerším do seminárních prací a k další práci pedagogů a lektorů. Informace jsou podány velmi citlivě a velmi čtivě.