Dandulka

Přečtené 1675Odsuď mě
leden 2022 (10.-20.)
Odsuď mě 2021, J. L. Beck

Uf! To byla smršť! Něco tak skvělého jsem už dlouho nečetla! Nestává se mi příliš často, že bych musela knihu na chvíli odložit, abych se nerozbrečela! Prostě paráda!!!!!


Revoluce
leden 2022 (12.-18.)
Revoluce 2021, F. Kotleta (pseudonym)

Typický Kotleta! Prostě paráda! Příběh má spád, je plný akce, lásky, nenávisti a klasického černého humoru. Klasická se asi tane hláška "... na rohu Kovidové a Prymulovy ulice...". Aspoň mně se tahle hláška moc líbila. Nemohla jsem se přestat smát!!!!! Prostě super paráda!


Rudý úder
leden 2022 (04.-14.)
Rudý úder 2020, C. Ryan (pseudonym)

No, očekávala jsem něco víc. Na můj vkus příliš popisné , bohužel na úkor akce. Tu jsem zvlášť očekávala. Jak se říká, každý den není posvícení! A co mě nejvíc dostalo: ta spousta pravopisných chyb. Ono se to nezdá, ale i takové maličkosti jako jw správně rozdělené slovo, dělá velmi mnoho v celkovém dojmu ze čtení!


Zlatá růže
leden 2022 (10.-12.)
Zlatá růže 2019, Zuzana Koubková

Námět je hezký, ale samotný příběh trochu pokulhává. Místy se ale vzedme a chvíli pokračuje jako výborný a čtivý. Nakonec se ale dokoušete až do konce, protože vás zajímá jak to teda vlastně bylo. Má to něco do sebe.


Hotel Poslední naděje
prosinec 2021 - leden 2022
Hotel Poslední naděje 2019, Nicki Thornton

Tak mám takový dojem, že tady jde o poměrně zdařilou kopii Harryho Pottera. Sice s malými obměnami, ale nedá se popřít, že předloha je tady více než zřejmá.


Nevyspytateľná mrcha
leden 2022 (07.-09.)
Nevyspytateľná mrcha 2014, Gabrielle Bernátová

Už se mi dlouho nestalo, abych knížku přečetla za jeden den. Tahle mě tak chytla, že jsem se od ní nemohla odtrhnout. Super!


Pod černou vlajkou
leden 2022 (04.-09.)
Pod černou vlajkou 2020, Sean McFate

Perfektní čtení! Hodně akce a rychlý spád. I když na můj vkus trochu moc mrtvol. Jen tak přemýšlím, proč se dnes většina thrillerů točí kolem jaderných zbraní? Asi je to moderní námět, jinak nevím.


V dobrom aj v zlom
leden 2022 (05.-06.)
V dobrom aj v zlom 2015, Gabrielle Bernátová

Skvělý příběh, i když na můj vkus trochu moc zamotaný. Autorka zde rozehrává příběhy několika druhů lásek. Právo na lásku má každý, s tím souhlasím. Jaká láska je ta pravá? Co je ještě láska a co už hraničí se zvráceností? Na tyto a podobné otázky si musí každý odpovědět sám. Tenhle příběh je ale skvělou sondou do tohoto problému.


Exil
prosinec 2021 - leden 2022
Exil 2018, James Swallow

Skvěle napsané, i když z počátku se příběh vyvíjel docela pomalu a kostrbatě. Asi v polovině ale dosral příběh spád. Místy jsem si říkala, co tak asi bude na zbývajících stránkách, ale vždycky přišel nějaký obrat a celá příběh se najednou posunul dál. Mám moc ráda nečekané zvraty a obraty.


... i v tom nejhorším
leden 2022 (04.-05.)
... i v tom nejhorším 2018, Gabrielle Bernátová

I když začínám zase od druhého dílu, byla tahle kniha fantastická. Až na ten konec. Ten jsem fakt neustála, ale to je u mě normální. Jsem si jistá, že i první díl bude skvělý. Až na ten překlad, ale to už jsem si stěžovala jinde. Prostě je lepší nechat slovenské autory v originále!!!!!


Případ podezřelého arcibiskupa
? - leden 2022
Případ podezřelého arcibiskupa 2017, Stanislav Češka

Jako vždycky skvělé čtení. Odpočinkové a přesto dobře napsané. Mám tuto sérii opravdu ráda.


Zázračný úklid – Pořádek jednou provždy
prosinec 2021 (23.-30.)
Zázračný úklid – Pořádek jednou provždy 2015, Marie Kondo

Tohle "dílo" mě zrovna moc nenadchlo, čekala jsem něco jiného. I to se někdy stává. Na druhou stranu je až s podivem, čím vším se mohou dnes lidé živit.


Krajinou Karla IV. : s Otcem vlasti Prahou, Čechami a Moravou
prosinec 2021 (23.-26.)
Krajinou Karla IV. : s Otcem vlasti Prahou, Čechami a Moravou 2021, Otomar Dvořák

Ráda jsem si tuto knihu přečetla, moc mě zajímala i místa, pro mě neznámá. Spousta zajímavých informací je proložených také pověstmi a legendami (Slavičí stezka na Křivoklátě, aj.). Velmi osvěžující je právě ta skutečnost, že se nejedná jen o výčet pouhých faktů. Krásné čtení! Pro mě také proto, že Karel IV. a jeho doba je mou nejoblíbenější etapou celých dějin.


Malorie
prosinec 2021 (18.-26.)
Malorie 2021, Josh Malerman

Moc jsem se těšila na tohle pokračování a nezklamala jsem se. Mám dokonce pocit, že tahle kniha byla ještě lepší než Bird Box! Jem se nějak nemůžu zbavit dojmu, že "život podle pásky" je paralelou na ty naše "náhubky", které nosíme už bezmála dva roky v kuse :-( . Tak mě, prosím, moc nekamenujte :-D ! Jinak- kniha je skvělá, čtivá, prostě exkluzívní! Pět hvězdiček je moc málo! Dala bych za sebe klidně i deset!!!!


Řeka
prosinec 2021 (12.-23.)
Řeka 2020, Peter Heller

Pro mě velmi zajímavý příběh se spoustou retrospektivních prvků, které příběh pěkně dokreslují. Na autorovi je poznat, že se skutečně vyzná ve sjíždění nejrůznějších řek. Samotný příběh je velmi čtivý a svižný. Kniha, kterou přečtete jedním dechem.


Sedm kamenů pro cizoložnou ženu
prosinec 2021 (20.-21.)
Sedm kamenů pro cizoložnou ženu 2012, Vénus Khoury Ghata

Z počátku mě kniha moc nebavila. Patrně to bylo tím, že autorka zvolila docela zvláštní styl vyprávění a bylo potřeba si na něj zvyknout. I když vyprávěla sama o sobě, zvolila pro toto vyprávění er-formu. Po překonání těchto "nástrah" už se příběh stal čtivým a docela zajímavým.


Černá sanitka: Znovu v akci
listopad - prosinec 2021
Černá sanitka: Znovu v akci 2020, Petr Janeček

Na jedno přečtení to ušlo. Docela jsem se i u některých příběhů zasmála. Ale celkem nic moc. Je to škoda, očekávala jsem od autora poněkud něco jiného.


Královražda na Křivoklátě
prosinec 2021 (08.-18.)
Královražda na Křivoklátě 2021, Vlastimil Vondruška

Skvělé čtení! Ostatně jako vždycky. Asi se budu jen opakovat, ale doporučuji!!!!!!


Dno vyschlé studny
prosinec 2021 (07.-15.)
Dno vyschlé studny 2020, Roman Cílek

Někdy si ráda přečtu detektivní příběhy když jsou dobře napsané. osobně dávám přednost těmto krátkým příběhům než zdlouhavé a někdy i nudné detektivce. Moc se mi líbí dlouhá souvětí se vsuvkami a dávám jim přednost před krátkými holými větami. Tady se dá snadno ukázat jak je čeština krásná. Prostě paráda!!!!!


Bez citu
prosinec 2021 (13.-15.)
Bez citu 2013, Jana Benešová

Myslela jsem si, že se bude jednat o něco malinko jiného, ale docela mě to zklamalo. Vadilo mi, že myšlenky nebyly oddělené od přímé řeči třeba kurzívou, jak se to běžně dělává. Někdy bylo dost těžké odlišit co si postavy myslí a co říkají nahlas. A co mi opravdu "hnulo žlučí" bylo to "čecháčské" : "Petrovo rodiče..., Petrovo kamarádi...." Takovou zhýralost opravdu neuslyšíte nikde jinde než v Čechách!!!! To přímo brní v uších!!!! Asi není od věci se naučit skloňovat, pokud chci něco psát! Ale to je jen můj názor.


Královská štvanice
prosinec 2021 (07.-13.)
Královská štvanice 2021, Jan Bauer

Knihu jsem přečetla na jeden nádech, ostatně jako všechny autorovy knihy. Příběh samotný měl spád a byl nápaditý. I retrospektivní prvky tu a tam vklíněné do příběhu byly příjemným zpestřením. Co mi ale opravdu vadilo a rušilo mě to při čtení, byly tiskové chyby. Překvapivě jsem jich našla dost; někdy mám pocit, že nikdo nekontroluje správnost a bezchybnost textu. Docela často schází drobné spojky a problémy měl tiskař také s pády a rody. No, snad to byl jen ojedinělý případ a další kniha uteče pozornosti malého avšak všetečného tiskařského šotka.


Vejce a já
? - prosinec 2021
Vejce a já 2004, Betty MacDonald

Už je to dávno, co jsem ji četla naposledy, ale ráda se k ní vždycky vrátím.


Intelektuální protest, nebo masová zábava?
? - prosinec 2021
Intelektuální protest, nebo masová zábava? 2014, Přemysl Houda

Moc dobře napsané, krásně se mi to četlo. Prostě a jednoduše: Kdo umí, ten umí!


Neočekávaný host
prosinec 2021 (07.-12.)
Neočekávaný host 2016, Agatha Christie

Málokdy čtu detektivní příběhy, ale tento se mi opravdu moc líbil. Příběh měl jak spád, tak zde nerušilo ani mnoho postav, či naopak málo. Prostě všeho bylo tak akorát.


7 klíčů
prosinec 2021 (08.-12.)
7 klíčů 2021, Asa Schwarz

Po delší době se našla zase jedna hezká a čtivá knížka. Skvělý příběh! Opravdu doufám, že se jedná jen a jen o fikci :-D


Dívka pod hladinou
? - prosinec 2021
Dívka pod hladinou 2021, Andrew Mayne

Nová série vypadá, že bude velmi čtivá. Zatím jsem četla všechny knihy a ani jedna mě nezklamala. Tak uvidíme, co bude dál.


Nezastaviteľná mrcha
? - prosinec 2021
Nezastaviteľná mrcha 2015, Gabrielle Bernátová

námět a děj knihy byl zajímavý, samotný děj měl spád. Jen ten překlad ze slovenštiny!!!!! Předně nechápu, proč vůbec někoho napadlo překládat slovenštinu do češtiny, navíc, pokud to vůbec neumí!!!!!! Působilo to na mně jako by to někdo překládal přes překladač google, některá slova naprosto nedávala smysl!!!!! Celou knihu to tak pokazilo!!!! Prosím, příště nepřekládat!!!!


Pravá matka
? - prosinec 2021
Pravá matka 2020, Shalini Boland

Začátek byl dobrý, prostředek trochu pokulhával. Samotný konec měl spád, ale dal se nakonec očekávat.


Imitátor
? - prosinec 2021
Imitátor 2021, Daniel Cole

Super čtení! Moc jsem se těšila na knihu a musela jsem na ni chvíli počkat, ale vyplatilo se!!!!


Dublin Street
? - prosinec 2021
Dublin Street 2013, Samantha Young

Od této knihy jsem čekala něco jiného. Začátek byl moc hezký a už se zdálo, že mě kniha zaujme, ale pak se to zvrtlo a měla jsem moc co dělat, abych ji dočetla.


Chata u jezera
listopad - prosinec 2021
Chata u jezera 2019, Edwin Hill

Bylo to zajímavé a poutavé čtení, ale něco tomu přece jen chybělo. Taková ta jiskra. Snad je to tím, že jsem nejdříve četla druhý díl, což se mi stává velmi často.


Napsáno krví
červen - prosinec 2021
Napsáno krví 2020, Chris Carter

Carter píše opravdu poutavě. Ani tento díl mě nezklamal. Zatím nemohu říct, že by se mi některá kniha nelíbila.


Tajemné fenomény
? - listopad 2021
Tajemné fenomény 2020, Arnošt Vašíček

Mnoho informaci se sice opakovalo, ale basly se i uplne novinky. Zajimave.


Děti ohně
říjen - listopad 2021
Děti ohně 2020, Victoria Jenkins

Tahle serie me opravsu chytla. Je ctiva a zajimava. Super.


Hříchy Hollywoodu
říjen - listopad 2021
Hříchy Hollywoodu 2020, Alessandra Torre

Docela hezká dějová linie, jen v některých pasážích mi připadal děj slabší. Proto jen 4 hvězdičky. Patrně bych se k této knize asi už nevrátila.


Pozvala mě dál
říjen - listopad 2021
Pozvala mě dál 2020, Lucy Clarke

Jako vzdy skvela kniha. Paradmi, mohu jen doporucit.


Její konec
? - říjen 2021
Její konec 2021, Shari Lapena

Z pocatku se pribeh moc nerozvijel, moc akteru pribeh malinko rozmelnilo, ale konec byl uchvatny.


Případ mrtvého krále
? - říjen 2021
Případ mrtvého krále 2020, Stanislav Češka

Uz jsem cetla lvalitnejsi pripady. Tady jako by autorovi dochazely napady, a tak si vypomohl shrnutim historickych dat v dlouhem uvodu. Samotny pripad se nesl spise ve filozofickem duchu, bez akce. Snad ten pristi bude mit vic akce.


Perunův hněv
? - říjen 2021
Perunův hněv 2020, Arnošt Vašíček

Super pribeh z meho rodneho kraje. Moc se tesim na dalsi pribehy.


První, která zemře
září - říjen 2021
První, která zemře 2019, Victoria Jenkins

Skvela zapletka,moc me to bavilo. Dopoeucuji.


1 ...