dancadragneel dancadragneel komentáře u knih

Noc na Karlštejně Noc na Karlštejně Jaroslav Vrchlický (p)

Tato hra je velmi dobře zpracovaná a rozhodně doporučuji. Pokuď jste viděli film tak tato hra vás rozhodně překvapí, poněvadž se v něčem liší. Vřele doporučuji.

06.03.2017 4 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Je krásný, že tuto knihu hodně všude ohlašujeme a že polovina českých občanů zná nazpamět aspoň pár veršu, ale i přesto si myslím, že máme rozhodně lepší poezii, která stojí za více pozornosti než tato. Aspoň to je můj názor na tuto báseň.

06.03.2017 1 z 5

Revizor Revizor Nikolaj Vasiljevič Gogol

První drama, které se mi obtížněji četlo i přesto rozhodně stojí za to si ho přečíst. Po přečtení se budete nadále smát lidské hlouposti. Rozhodně trefné dílo, které se hodí i do dnešní doby.

06.03.2017 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Pohádková knížka která se postupně po dílech stává knihou, kterou by asi děti už přečíst nezvládly.

Dášeňka čili Život štěněte Dášeňka čili Život štěněte Karel Čapek

Nádherná knížka, která každé dítě rozhodně okouzlí. Překrásné ilustrace a fotky a k tomu dokonalý příběh o štěňátku.

06.03.2017 5 z 5

Fantastická zvířata prostě patří mezi mé oblíbené knihy ze série kouzelnického světa. Mloka Scamandera jsem si oblíbila více než Harryho Pottera. Nemluvě o zvířátkách, kterých je kniha pořád dost plná.
Tahle série má své kouzlo a u mě porazila sérii Harryho Pottera raz dva.

23.04.2019 5 z 5

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Mnoho lidí mi říkalo,že druhý díl je slabý.... Neměli pravdu... Je tedy pravda že se četl déle,ale dělo se v něm mnohem více... Mnoho akce a nových postav... Za mě rozhodně nezklamala... Naopak mě navnadila na poslední díl...

02.10.2018 5 z 5

Lev, čarodějnice a skříň Lev, čarodějnice a skříň C. S. Lewis (p)

Musím říct, že mě kniha velmi mile překvapila. Bála jsem se, že po shlédnutí filmu si zkazím další oblíbenou pohádku z dětství, ale díky bohu tomu tak nebylo, poněvadž film se knihy držel. Kniha je krásná a velmi kouzelná a rozhodně skvělé počtení pro děti, ale i dospělé. Za mě velmi povedený díl z této série.

30.09.2018 5 z 5

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Kniha mě nesmírně bavila... jenom od tohoto autora mě knihy nejen baví, ale dokáží něco naučit. Rozhodně doporučuji i přes její tloušťku se čte kniha velmi rychle a krásně.

02.08.2018 5 z 5

Ovšem Ovšem Karel Kovy Kovář (p)

Rozhodně zajímvaá četba :) Kovy je prostě skvělý nejen youtuber ale i jako spisovatel :) hodně se toho člověk z jeho knihy dozví a hodně mu ta kniha zlepší náladu a donutí ho nad nějakými věcmi přemýšlet. Doufám, že se mu nadále bude dařit dobře :)

17.12.2017 5 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Poslední díl rozhodně doporučuji... naproti filmovému zklamání tato kniha obsahuje všechny odpovědi na tolik otázek, které tahle série má. Je pravda, že na díly s arénou tento díl rozhodně nemá, ale zase se tu řeší více psychika hlavní postavy a celá situace Panemu. Rozhodně skvělé zakončení a pokud jste někdo měl to štěstí nevidět film, nedoporučuji vám se na něj dívat, je strašný...

20.09.2017 5 z 5

Maminka Maminka Jaroslav Seifert

Překrásné dětské básničky, které jsem již znala od mala, a které jsem si ráda zopakovala. Skvělá volba si přečíst :)

10.04.2017 4 z 5

Jak jsem potkal ryby Jak jsem potkal ryby Ota Pavel

Velmi zajímavá kniha s velmi zajímavým příběhem....

05.04.2017 3 z 5

Z deníku kocoura Modroočka Z deníku kocoura Modroočka Josef Kolář

Rozhodně jedna z těch dětských povedených knížek...

08.03.2017 4 z 5

Denník Anny Frankovej Denník Anny Frankovej Anne Frank

Pokud se někdo chce dozvědět o tom jak vlastně vypadal svět během 2. světové války očima židovského dítěte, tak doporučuji tento deník přečíst. Není to nijak zábavná četba, ale je v ní poukázano na krutost a absurditu války. Po přečtení této knihy se hodně člověk zamyslí nad tím jak se v dnešní době máme docela dost dobře.

06.03.2017 3 z 5

Devatero pohádek Devatero pohádek Karel Čapek

Překrásné pohádky, které snad musí znát každý. Prostě klasika...

Národní opruzení Národní opruzení Karolína Zoe Meixnerová

Asi chápu proč má tahle kniha takové hodnocení, ale vlastně je mi to líto. Kniha a příběh není špatný. Ano nebude to asi největší klenot našeho státu, ale upřímně je to pěkná pohodová kniha a myslím si, že díky ní jsou ti velcí autoři konečně trochu víc přijatelnější pro mladé. Protože z Boženy se díky této knize najednou stáva jen žena toužící po lásce a ne necitlivá děvka, co napsala Babičku. Z Nerudy se stáva super malý puberťáček a takhle bych mohla pokračovat. Ano příběh má nějaké své mouchy, ale i přesto mě se líbil a můžu jen autorce vzkázat, že to dělá dobře, protože jen díky ní je v mé knihovně po 15 letech Babička a nemám náladu o tom mluvit jako o nejhorší četbě, ale naopak mám sto chutí jí přečíst.

20.04.2024 5 z 5

Harryho Pottera mám ráda, ale upřímně bez tohohle pokračování bych se asi obešla. Neříkám, že nápad je to pěkný, ale už to prostě za mě není ono, což je škoda...

19.09.2023 3 z 5

Kocour, který zachraňoval knihy Kocour, který zachraňoval knihy Sósuke Nacukawa

Za mě velmi milé překvapení. Upřímně jsem od knihy nečekala moc, ale byla jsem opravdu do četby zabraná a postavy jsem si hned oblíbila. Za mě opravdu krasný klenot.

05.08.2023 5 z 5

Těžko uvěřitelný příběh Těžko uvěřitelný příběh Chris Colfer

Jeden z nejkrásnějších příběhů,co jsem za poslední dobu četla. Chris umí prostě psát, že to člověka vtáhne.
Co mě, ale na knize vytáčelo byli pravopisné chyby v textu. Škoda, že se na to nikdo pořádně nepodíval protože přes deser chyb v jedné kapitole,to je opravdu hrůza.

14.05.2023 5 z 5